Scenariusze tom III

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2019-01-29
Kategoria: Inne
ISBN: 9788380624412
Liczba stron: 312

Ocena: 0 (0 głosów)

Ta książka została dodana do bazy serwisu Granice.pl przez jednego z użytkowników i oczekuje na moderację

BEUYS

SZKLANE USTA

OGRÓD ROZKOSZY ZIEMSKICH

MŁYN I KRZYŻ

ONIRICA

BEUYS

Opowieść o słynnym niemieckim ,,szamanie sztuki współczesnej", dokonującym symbolicznych aktów ekspiacji zbrodni i traum swojego nardu po drugiej wojnie światowej.

SZKLANE USTA

Poemat filmowy wyznaczający nowe wymiary narracji i percepcji złożony w fabularną całość z wideoartów cyklu ,,Krew Poety", które uświetniły otwarcie retrospektywy Majewskiego w Museum of Modern Art. W Nowym Jorku. Bohaterem filmu jest poeta leczący się w szpitalu i jego wewnętrzna rzeczywistość. ,,Lech Majewski stworzył film o estetyce pięknej i niepokojącej" - napisała recenzentka ,,New York Times'a".

OGRÓD ROZKOSZY ZIEMSKICH

Love story dziejąca się w Wenecji; główna nagroda na Festiwalu Filmowym w Rzymie. Claudia i Chris poznają się w Londynie i zakochują od pierwszego wejrzenia. Łączy ich pasja odcyfrowywania ukrytego języka symboli. Gdy filmują detale ,,Ogrodu rozkoszy ziemskich" Hieronima Boscha, Claudia - niczym Beatrycze Dantego - prowadzi Chrisa przez gąszcz znaczeń. Adaptacja powieści Majewskiego ,,Metafizyka".

MŁYN I KRZYŻ

Film inspirowany obrazem Petera Bruegla ,,Droga na Kalwarię"; wyzwanie, które zaowocowało trzyletnią, wymagającą cierpliwości i wyobraźni pracą nad zbudowaniem wielu warstw, z których złożony jest każdy kadr. W rolę Bruegla wcielił się Rutger Hauer; kolekcjonera jego obrazów zagrał Michael York; Marię zaś - Charlotte Rampling.

ONIRICA

Adam w wypadku samochodowym stracił swoich najbliższych. W tężejącej atmosferze na dramat osobisty nakłada się tragedia narodu; powodzie, pożary i katastrofa samolotu prezydenckiego. Adam porzuca pracę wykładowcy literatury i zostaje kasjerem w supermarkecie. Jedyną lekturą tego mrocznego czasu staje się ,,Boska Komedia" Dantego.

Tagi:

Kup książkę Scenariusze tom III

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Hipnotyzer
Lech Majewski0
Okładka ksiązki - Hipnotyzer

Dziejąca się w Wenecji niezwykła opowieść, pełna grozy i tajemnicy, utrzymana w duchu literatury masońskiej i osiemnastowiecznych traktatów symbolicznych....

Metafizyka
Lech Majewski0
Okładka ksiązki - Metafizyka

Wzruszająca historia, gwałtowne uczucia i ich zaskakujące związki z ponadczasową sztuką. W sennej atmosferze Wenecji rozgrywa się cichy dramat… Powieść...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Aleksandra Struska-Musiał;
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Pokaż wszystkie recenzje