Okładka książki - Sekret Genezis

Sekret Genezis

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2010-02-10
Dodał/a książkę: czytam

Na spalonej słońcem pustyni we wschodniej Turcji archeolodzy odkopują najstarszy kompleks sakralny świata, pochodzący sprzed dwunastu tysięcy lat. W trakcie prac okazuje się, że to niezwykłe miejsce zostało celowo zakopane przed dziesięcioma tysiącami lat. Kto to zrobił i dlaczego?

W tym samym czasie w Wielkiej Brytanii dochodzi do serii brutalnych zabójstw przypominających rytualne mordy, z jakich słynęły niektóre starożytne cywilizacje.

Tylko jeden człowiek zna sekret – sekret tak szokujący, że może zagrozić strukturze społecznej całej ludzkości – i nie cofnie się przed niczym, żeby zniszczyć dowody, zanim ujrzą światło dzienne.

Prowadząc akcję od zamków Irlandii po wymarłe pustkowia Kurdystanu, Tom Knox po mistrzowsku splata autentyczny materiał historyczny, teorie naukowe i biblijne tajemnice w elektryzującą opowieść, która trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Tom Knox to pseudonim pisarza Seana Thomasa. Urodzony w Anglii podróżuje po całym świecie, współpracując z wieloma gazetami, m.in. „Timesem”, „Guardianem” i „Daily Mail”. Ostatnią jego książkę – opowiadającą o burzliwym życiu miłosnym autora – przetłumaczono na osiem języków, a prawa do publikacji Sekretu Genezis zostały sprzedane do ponad 20 krajów. Pisze także o sztuce, polityce i historii starożytnej. Mieszka w Londynie.

Kup książkę Sekret Genezis

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Krwawy rys historiiCzym jest wiara – czy tylko przejawem pamięci zbiorowej i wspomnień przeszłego koszmaru? Czy geny zła mogły przeniknąć do rodzaju ludzkiego, sprawiając, że osoby je posiadające obdarzone są wielkim talentem, inteligencją i charyzmą, ale także skłonnością do okrucieństwa? Wystarczy przytoczyć przykład Cromwella, Napoleona czy Hitlera, by pojawiły się wątpliwości co do złożoności cech przywódczych i ich powiązań z okrucieństwem. Teoria głosząca, że przyczyn okrucieństwa można szukać w skomplikowanych ścieżkach ewolucji, jest ryzykowna, ale nie można jej beztrosko odrzucić. To prawdopodobieństwo dziedziczenia genów zagłady (których dominacja jest warunkowana oczywiście także innymi czynnikami) sprawia, że książka Toma Konxa „Sekret Genezis” jest tak przerażająca. Jeśli dodamy do tego pradawne wierzenia, ofiary składane z ludzi, archeologiczne znaleziska i grupę całkiem współczesnych morderców-sadystów, to otrzymamy powieść mocną, wciągającą z wręcz diabelską siłą rażenia. Geniusz autora wyraża się nie tylko w doskonałym warsztatowo pisarstwie, ale też atmosferze zła, tajemnicy i lęku, która unosi się nad książką. W tureckim Kurdystanie grupa archeologów prowadzi wykopaliska w Göbekli Tepe. Odkryty kompleks sakralny pochodzący sprzed dwunastu tysięcy lat kryje w sobie wiele zagadek - jak choćby tę, że około ośmiu tysięcy lat p.n.e. cały ...

Opinie o książce - Sekret Genezis

Avatar użytkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2016-07-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2016, Mam,
Usiadłam i przeczytałam ją praktycznie jednym tchem. Lektura zajęła mi zaledwie 3 dni (co, pomimo mojej miłości do książek, jest dla mnie zaskoczeniem). Na tę lekturę trafiłam całkiem przypadkowo - na bookcrossingu. Niby nie powinno się oceniać ksiązki po okładce, ale ja to zrobiłam i.. nie rozczarowałam się. Główny bohater, Rob, zostaje wysłany na wykopaliska do tureckiego Kurdystanu, żeby zajął się "lżejszym tematem". Oczywiście, okazuje się, że stara świątynia Göbekli Tepe kryje w sobie wiele tajemnic. Tymczasem w Wielkiej Brytanii gang zabija w bestialskie sposoby niby przypadkowych ludzi. Zajmujący siętymi sprawami nadkomisarz Forrester szybko jednak łączy ze sobą wszystkie zbrodnie i odkrywa łączący je mianownik. Szybko okazuje się, że rytualne mordy są silnie związane z wykopaliskami w Kurdystanie. Książka Toma Knoxa trzyma w napięciu od pierwszych stron aż do samego końca. Po tak zaskakująco dobrej lekturze na pewno sięgnę po więcej pozycji tego autora
Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2015-09-09, Ocena: 6, Przeczytałam,
Genialna ksiazka, czyta sie jednym tchem.
Avatar użytkownika - kapitalny
Ivor123
Przeczytane:2013-12-12, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Skarb heretyków
Knox Tom0
Okładka ksiązki - Skarb heretyków

Kłamstwo, dla którego warto zabić. Prawda, dla której warto umrzeć. Gdy w jaskini na Saharze zostają odnalezione zwłoki słynnego historyka...

Dobry pies
Rafał Witek