Sekret jej oczu

Zbrodnia i kara, sąd i namiętność, prawda ukryta we wspomnieniach i miłość – silniejsza niż wszystko... Emerytowany urzędnik sądowy, Chaparro, postanawia opisać sprawę sprzed lat, która zaczęła się od morderstwa i gwałtu na młodej kobiecie. Choć sprawca został schwytany i osądzony, niecodzienne okoliczności sprawiły, że sprawiedliwości nie stało się zadość. Tylko Chaparro wie, jak potoczyły się losy zamieszanych w tę historię osób, i teraz postanawia odsłonić prawdę. Ale jest jeszcze inna prawda, która go dręczy i którą boi się ujawnić. Że od lat kocha pewną kobietę... Powieść sensacyjno-psychologiczna, na której motywach oparto nagrodzony Oscarem argentyńsko-hiszpański film "Sekret jej oczu"! [Świat Książki, 2012]

Informacje dodatkowe o Sekret jej oczu:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2012 (data przybliżona)

Kup książkę Sekret jej oczu

Sekret jej oczu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Simi_48
Simi_48
Przeczytane:2016-03-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Zabierając się za tę książkę nie spodziewałam się, że będzie tak obrazowa i konkretna. ,,Sekret jej oczu" nie jest lekką lekturą. Trzeba się w nią wczuć i nie pozwalać sobie na rozkojarzenie. Każde kolejne zdanie dodaje jej intensywności. Trochę czasu zajęło mi jej czytanie, ale to tylko dlatego, że musiałam ją dokładnie zgłębić. Zapraszam do zapoznania się z recenzją. Powieść sensacyjno-psychologiczna, na której motywach oparto nagrodzony Oscarem film argentyński „Sekret jej oczu” oraz jego hollywoodzki remake „Sekret w ich oczach” z Julią Roberts, Nicole Kidman i Chiwetelem Ejioforem w rolach głównych. Emerytowany urzędnik sądowy Benjamín Chaparro postanawia opisać sprawę sprzed lat, która zaczęła się od morderstwa i gwałtu na młodej kobiecie. Choć sprawca został schwytany i osądzony, niecodzienne okoliczności sprawiły, że jednak sprawiedliwości nie stało się zadość. A w takiej sytuacji łatwo o samozwańczego sędziego. Tylko Chaparro wie, jak potoczyły się losy zamieszanych w tę historię osób, i teraz postanawia odsłonić prawdę. Ale jest jeszcze inna prawda, która go dręczy i którą boi się ujawnić. Że od lat kocha pewną kobietę... ,,Przypuszczam, że kiedy nie można czegoś powiedzieć, spojrzenia wypełniają się słowami." Książka jest w pewien sposób podzielona: rozdziały, którym przypisane są numery, należą do książki pisanej przez głównego bohatera; natomiast mające tytuły są urywkami z życia Chaparro. Na początku nie mogłam się w tym połapać, ale szybko zrozumiałam, w jaki sposób najlepiej jest się w nie zagłębiać. Spodobało mi się, że autor stworzył krótkie rozdziały. Lektura jest dość ciężka. Nie każdemu się spodoba.  Eduardo Sacheri - znany pisarz argentyński, z wykształcenia historyk. Ma na swoim koncie trzy powieści. ,,Sekret jej oczu" zekranizowany przez Juana Jose Campanellę, został obsypany nagrodami ( otrzymał m.in. Oscara dla filmu nieanglojęzycznego w 2010 roku). ,,Jeżeli teraz milczą z niemym uśmiechem, jeżeli w tym milczeniu zadają sobie wzajemnie pytania, jeżeli nie przerywają milczenia, to wyłącznie z tego powodu, że nic ich tam nie zatrzymuje poza tym, że po prostu siedzą jedno naprzeciw drugiego, pozwalając, aby płynął czas i że nie mają innego celu, jak tylko przebywać blisko siebie i to jest piękne w tym zadawaniu sobie niemych pytań." ,,Sekret jej oczu" był dla mnie odskocznią od powieści młodzieżowych, które najczęściej czytam. Odznacza się siłą wyrazu i ekspresyjnością. To lektura wyrazista. Nie żałuję, że ją przeczytałam. Muszę koniecznie obejrzeć ekranizację. Jak już mówiłam - nie jest książką dla wszystkich. To przejmująca, pełnowymiarowa powieść. Spodoba się fanom kryminałów, ale nie tylko. Nigdy nie wolno ograniczać się do jednego rodzaju książek. Trzeba być otwartym na nowości. Polecam!

Avatar użytkownika - Wiesia63
Wiesia63
Przeczytane:2018-12-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Jest to powieść sensacyjno-psychologiczna. Główny bohater to emerytowany pracownik sądowy, który postanawia opisać sprawę sprzed lat. Zamordowana została młoda kobieta. Mimo, że sprawcę ujęto i skazano, sprawca uniknął kary. Chaparo wie jak potoczyły się losy mordercy i męża zamordowanej. Po latach postanawia to ujawnić w książce. Powieść osadzona jest w realiach współczesnej Argentyny.

Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2012-05-03, Ocena: 1, Przeczytałam, #Z wątkiem kryminalnym,

Zupełnie nie moja bajka. Powieść bardzo ciężko się czyta. Akcja posuwa się wolno. Wszystko jest jakieś takie monotonne i bez wyrazu. Nie znalazłam nic w tej historii co by zasługiwało na uznanie. Szkoda czasu.

Kartki na wietrze
Eduardo Sacheri0
Okładka ksiązki - Kartki na wietrze

Alejandro nie żyje. Jego brat i przyjaciele, zgrana paczka od czasów dzieciństwa, ledwie mają czas na żałobę. Martwią się losem Guadalupe, córki...