Sekret

Wydawnictwo: Nowa Proza
Data wydania: 2007-11-12
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788375340884
Liczba stron: 216
Tytuł oryginału: The Secret
Tłumaczenie: Jan Kabat
Ilustracje: -

Ocena: 3.68 (19 głosów)

Sekret jest jednym z siedmiu praw, decydujących o osobistym sukcesie. Fragmenty Sekretu odnaleźć można w ustnie przekazywanych opowieściach, literaturze, religiach i filozofiach, istniejących na przestrzeni wielu wieków. Po raz pierwszy jednak wszystkie kawałki Sekretu złożono w całość, niesamowitą rewelację, zdolną zmienić życie każdego, kto po nią sięgnął. Dzięki tej książce nauczycie się, jak wykorzystać Sekret w każdym aspekcie swojego życia, by zdobyć szczęście i pieniądze, trwając przy tym w dobrym zdrowiu i przyjaźni dla wszystkich. Sekret zawiera mądrości współczesnych nauczycieli - mężczyzn i kobiet, którzy dzięki niemu mogą teraz opowiadać o swoich własnych niezwykłych dokonaniach: przezwyciężaniu nieuleczalnych dolegliwości, zwalczaniu życiowych przeszkód i osiąganiu tego, co dla wielu wydaje się niemożliwe.

POLECANA RECENZJA

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Sekret

Avatar użytkownika - Cockatrice
Cockatrice
Przeczytane:2016-02-06, Ocena: 1, Przeczytałam,

Nie podobają mi się takie pozycje. O, jak bardzo mi się nie podobają. Na początek powiem, że trudno mi jest wystawić miarodajną ocenę (pisząc to, jeszcze się nad tym poważnie zastanawiam). Dylemat w moim przypadku polega na tym, że książka porusza tematy bliskie mojemu światopoglądowi. Z drugiej zaś strony, jest pozycją totalnie wyśmiewającą temat. Ale przecież przez całą książkę przewija się ogromna wiara w poprawność takiej a nie innej postawy wobec życia. Przecież dzięki temu więcej ludzi może dostrzec korzyści pozytywnego nastawienia. Dlaczego więc oskarżam autorkę o coś takiego? Otóż, to co przez nią jest otaczane magiczną otoczką, realnie nazywamy po prostu karmą. O karmie wie każdy, jedni w nią wierzą, inni nie, jedni czerpią korzyści z jej zasad, inni traktują sprawę olewczo. Ale każdy wie czym jest i potrafi ją nazwać. A tu nagle na rynek literacki wychodzi coś, co jest nagłym, wielkim odkryciem. Już w wyobraźni słyszę krzyki zdziwienia, że oto odkryto cudowną metodę na to jak wieść szczęśliwe życie! Zupełnie jak w reklamach o powiększaniu penisa w tydzień czy chudnięciu 10 kg w kilka dni bez efektu jo-jo. Tak właśnie brzmi ta książka.
A jednak mimo wszystko są osoby, którym się to podoba, które dzięki temu zmieniają swoje podejście do życia, do siebie, do wszystkiego. I dlatego tak trudno mi wystawić ocenę, e względu na takich odbiorców. Jednak, jako że Internet dał mi możliwość wyrażania swojej opinii na większą skalę, mogę z czystym sercem odradzić czytania tej książki i zachęcić do przeczytania w to miejsce czegoś lepszego a traktującego o podobnej tematyce.

Link do opinii
Avatar użytkownika - artemis
artemis
Przeczytane:2014-08-29, Ocena: 1, Przeczytałam, Mam,
"Sekret" ani nie jest książką, która daje nam cudowne remedium na nasze problemy, ani nas w jakiś cudowny sposób nie motywuje do działania. Nie przekonuje mnie ta pozycja. Jej szczególnym atutem jest za to sam wygląd, książka jest po prostu cudownie wydana.
Link do opinii
Avatar użytkownika - mylifeisinbook
mylifeisinbook
Przeczytane:2014-02-01, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Możliwe że to ze względu na to że nie lubię "poradników" :/
Link do opinii
Avatar użytkownika - kpotter
kpotter
Przeczytane:2014-01-31, Ocena: 5, Przeczytałam,
Książka o pozytywnym myśleniu. Polecam na złe dni.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Modii
Modii
Przeczytane:2013-02-01, Ocena: 1, Przeczytałam, Mam,
Nic ciekawego, przemęczyłam ją do końca tylko dla zasady.
Link do opinii
Avatar użytkownika - justa1001
justa1001
Przeczytane:2014-01-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Bardzo pozytywna. Najlepsza na złe dni. Dodaje wiary i siły. I nawet jeśli we wszystko się nie uwierzy, warto ją przefiltrować pod swoim kątem i wyciągnąć wszystko co najlepsze.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Tosia1996
Tosia1996
Przeczytane:2014-01-15, Ocena: 1, Przeczytałam, 26 książek 2014,
W tej książce nie znalazłam niczego co mogłabym komuś polecić. Dla mnie jako osoby wierzącej historie przedstawione w Sekrecie są nieprawdopodobne, a zwroty m.in. ,,Jesteś ... wierzą transmisyjną zwalają z nóg". Brak mi sił na komentowanie tych wszystkich złotych myśli. Z pewnością nie będę wypróbowywać siły Sekretu w moim życiu....
Link do opinii
Avatar użytkownika - ksiazkowo_czyta
ksiazkowo_czyta
Przeczytane:2012-12-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 2012, Mam,
Książka ta jest swego rodzaju poradnikiem... Traktuje ona o mocy pozytywnego myślenia oraz dodatnich emocji, które mają jak się okazuje ogromny wpływ na jakość naszego życia... Autorka porusza w niej teorię prawa przyciągania, które bazuje na sile sprawczej naszych myśli tzn myślenie pozytywne przyciąga do nas dobre rzeczy, a negatywne sprawia, iż wokół nas piętrzą się trudności... Publikacja ta choć skrajnie oceniana przez czytelników według mnie ma w sobie pozytywne przesłanie niosące pochwałę optymizmu i wiarę w to, że w życiu zawsze może nas spotkać coś dobrego, więc warto ufać i mieć nadzieję, że w końcu tak się stanie... Do minusów "Sekretu" zaliczyłabym powtarzanie wielokrotnie na jego kartach wciąż tej samej idei oraz jak dla mnie nieco infantylne podejście do kwestii zdrowia, gdyż można zapytać retorycznie: Gdyby wszelkie choroby dało się uleczyć siłą myśli to czy dzisiaj żyłoby na świecie tak wielu ludzi śmiertelnie chorych czy też zmagających się z niewyobrażalną wręcz różnorodnością niepełnosprawności???... Dodam jeszcze, iż niniejsza książka powstała w oparciu o film z roku 2006 o tym samym tytule...
Link do opinii
Sekret... :) Przekonaj się sam/a jaka jest ta książka :) Nie da się jej opisać :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - RattyAdalan
RattyAdalan
Przeczytane:2011-01-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Świena książka. Polecam ja każdemu. Prawo przyciagania dziala na prawde, wiem po swoim przykladzie. Wiara i nasze mysli czynia cuda. Pozdrawiam i zachecam do lektury.
Link do opinii
Avatar użytkownika - olgaesz
olgaesz
Przeczytane:2017-01-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 69 książek w 2017,
Avatar użytkownika - Ronja
Ronja
Przeczytane:2015-10-12, Ocena: 2, Przeczytałam, 2015,
Avatar użytkownika - rose96
rose96
Przeczytane:2014-07-11, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - kalola
kalola
Przeczytane:2014-07-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Inne książki autora
Sekret: Magia
Rhonda Byrne0
Okładka ksiązki - Sekret: Magia

Wdzięczność może magicznie sprawić, że Twoje stosunki z innymi staną się radosne i znaczące bez względu na to, w jakim obecnie są stanie. Wdzięczność...

The Secret. Nauki na każdy dzień
Rhonda Byrne0
Okładka ksiązki - The Secret. Nauki na każdy dzień

Książka, która po bestsellerowych Sekrecie i Bohaterze stanowić będzie inspirację w każdej dziedzinie życia...  Zrób następny krok...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Orkiestra z Auschwitz
Marcin Lwowski
Orkiestra z Auschwitz
Dzień prawdy
Anna M. Brengos
Dzień prawdy
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Czerwony lotos
Arkady Saulski
Czerwony lotos
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Uważaj, czego pragniesz
Anna Szafrańska
Uważaj, czego pragniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Pokaż wszystkie recenzje