Sekrety polskiego lotnictwa

Wydawnictwo: Księży Młyn
Data wydania: 2020-11-20
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788377293607
Liczba stron: 160

Ocena: 0 (0 głosów)

Roman Czejarek nami znany dziennikarz Polskiego Radia odkrywa przed czytelnikami kolejne sekrety. Tym razem będzie to podróż przez błękitne przestworza. O lotnikach, samolotach, spektakularnych ucieczkach, nietypowych konstrukcjach opowie nam w książce Sekrety polskiego lotnictwa.

Na początek ucieczka Franciszka Jareckego na Bornholm. Szkoleniowy MiG 15 dociera tam niespodziewanie, wywołując zdziwienie mieszkańców. Wczasowicze wypoczywający nad Bałtykiem biegną za lecącym nad plażą RWD-13, by złapać słodkie pralinki zrzucane przez samolot Fabryki Czekolady E. Wedel. Na drugim końcu Polski na jeziorze Siemień ląduje wodnopłatowiec Cant, którego kilka dni później zniszczyły niemieckie bombowce. Żwirko i Wigura po zwycięstwie na międzynarodowych zawodach lotniczych Challenge 1932 w Berlinie giną w katastrofie lotniczej dwa tygodnie później. Czy doskonali piloci popełnili jakiś błąd? Zawiodła maszyna czy to wina fatalnej pogody? Za granicami kraju, w pobliżu lotniska w Bejrucie rozbija się o skały potężny antonow. Dlaczego nie wylądował bezpiecznie? Co tak naprawdę miał na swoim pokładzie?

Sekrety polskiego lotnictwa skrywają jeszcze wiele tajemnic. Sięgnijcie po książkę, by odkryć je na kolejnych stronach. Dajmy się porwać w podniebne przestworza.

Tagi: Historia

Kup książkę Sekrety polskiego lotnictwa

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Sekrety polskiego lotnictwa

Inne książki autora
Polska według Czejarka. Przewodnik po miejscach niezwykłych.
Roman Czejarek0
Okładka ksiązki - Polska według Czejarka. Przewodnik po miejscach niezwykłych.

?Polska według Czejarka? to przewodnik po niezwykłych miejscach w naszym kraju. To wyprawa tropami tajemnic, zagadek, ciekawostek oraz niewyjaśnionych...

Szczecin przełomu wieków XIX/XX
Roman Czejarek0
Okładka ksiązki - Szczecin przełomu wieków XIX/XX

„Szczecin przełomu wieków” to książka pokazująca dawne miasto nad Odrą w okresie jego najbardziej dynamicznego rozwoju. W ciągu zaledwie...