Sekundy do szczęścia

Zastanawiałaś się kiedyś, jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś w ważnym momencie podjęła inną decyzję? Gdyby twój los potoczył się inaczej? A gdybyś mogła spojrzeć na alternatywne historie swojego życia? Czy byłabyś wdzięczna losowi za miejsce, w którym jesteś?

Bohaterka ,,Sekund do szczęścia", 40-letnia Katarzyna, przed laty dokonywała wyboru między trzema mężczyznami. Poznajemy ją w tym samym momencie życia, ale w jego równoległych wersjach: jako żonę gitarzysty, polityka i ekonomisty. Za każdym razem bohaterka jest tą samą Katarzyną, choć w rzeczywistości zupełnie inną osobą. To niewiarygodne, jaki wpływ na styl życia kobiety może mieć mężczyzna.

Czterdziestolatka każdy wybór uznaje za zły i, już jako dojrzała kobieta, odszukuje swoje byłe miłości. Kto był jej przeznaczeniem? Czy możemy uciec przed zapisaną kartą? A może los wie, co jest dla nas dobre, i tak kieruje naszymi drogami, żebyśmy docenili siebie?

Losy Katarzyny w jej alternatywnych życiach zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jaki wpływ na jej szczęście ma wybór, którego dokonała przed laty? Czy zaskoczy samą siebie? Czy złamie swoje zasady i przekroczy granice? Jakie znaczenie odegrają przyjaciółki ze studiów, z którymi po piętnastu latach ma się spotkać bohaterka?

Wejdź w świat Katarzyny, w jego alternatywne wersje i daj się zaskoczyć tym, co niesie los.

,,Sekundy do szczęścia" - Nagroda Główna w konkursie ,,Książka Roku 2016" organizowanym przez Planetę Kobiet

Informacje dodatkowe o Sekundy do szczęścia:

Wydawnictwo: Firmamento
Data wydania: 2017-08-21
ISBN: 9788365372093

Kup książkę Sekundy do szczęścia

Sekundy do szczęścia - opinie o książce

Avatar użytkownika - edytaj7
edytaj7
Przeczytane:2018-10-29, Ocena: 4, Przeczytałam,

Dlaczego sięgnęłam po tą książkę? Szczerze mówiąc nie wiem. Czy to opis mnie zaintrygował. A może okładka wpadła w oko? W każdym razie trafiła do mojej ręki.

40-letnia Katarzyna wybierała przed laty pomiędzy trzema mężczyznami. Poznajemy ją w tym samym momencie życia, ale w jego alternatywnych wersjach: jaką żonę gitarzysty, polityka i ekonomisty. Za każdym razem bohaterka jest tą samą Katarzyną, ale tak naprawdę zupełnie inną osobą.

Co by było, gdyby... Niejedno z nas nieraz tak się zastanawia. I tak jest
z bohaterką powieści Anety Zamojskiej. Katarzyna i trzej panowie – Michał, Mirek i Grzegorz. Autorka przedstawia trzy alternatywne historii Katarzyny. W każdej z nich bohaterka wybrała innego mężczyznę. I za każdym razem jej życie układa się zupełnie inaczej.

W każdej opowieści spotykamy Katarzynę, gdy otrzymuje list od dawnej przyjaciółki z studiów z przypomnieniem o zaplanowanym piętnaście lat wcześniej spotkaniu. I ten nieszczęsny list zdaje się zaczyna serię niefortunnych zdarzeń.

Katarzyna w żadnej wersji nie jest zadowolona z życia. W pierwszej wersji jeszcze jej współczułam, zwłaszcza gdy poznałam całą historię. Jednak w kolejnych wersjach już mnie tylko denerwuje. Ma wygodne życie, czy też można by rzec życia i rujnuje to wszystko głupią decyzją. Szczególnie widać to w trzeciej historii, gdzie jest skupiona tylko na sobie.

Nie polubiłam Katarzyny. Jest rozchwiana, nie wie czego chce, mimo ostrzeżeń przyjaciółek popełnia paskudne błędy, wciąż goni za jakimś błędnym króliczkiem. Wszystkie te warianty mają niemal identyczne zakończenie – Katarzyna na koniec każdej z nich wybiera tego samego mężczyznę. A którego – gitarzystę, polityka czy ekonomistę? Zgadnijcie albo przeczytajcie książkę.

Powieść obyczajowa, która daje trochę do myślenia. W sam raz na długie wieczorne wieczory.

Uśmiech J
Aneta Zamojska 0
Okładka ksiązki - Uśmiech J

Co zrobisz, gdy twoje życie rozsypie się, zanim na dobre się zaczęło? Gdy puzzle rzeczywistości nie pasują kształtem i wielkością do twoich oczekiwań i...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;