Sigge. Wakacje z Sigge

Po fantastycznym obozie jeździeckim Elina i jej młodsza siostra Linnea jadą do babci i dziadka. Zwykle Elina nie mogła doczekać się letniego tygodnia na wsi, ale tym razem jest inaczej. Tak bardzo chciałaby zostać w domu i móc spotykać się z Sigusiem!

Ale wygląda na to, że babcia i dziadek mają dla niej niespodziankę...

Seria o przygodach Sigge stała się bestsellerem nie tylko w Szwecji. Jej autorka Lin Hallberg mieszka w małym szwedzkim gospodarstwie, gdzie hoduje kuce szetlandzkie. Zanim zaczęła pisać książki, pracowała jako instruktorka jazdy konnej.

Informacje dodatkowe o Sigge. Wakacje z Sigge:

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2022-08-03
Tytuł oryginału: Sommaren med Sigge

Tagi: Beletrystyka dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Sigge. Wakacje z Sigge

Sigge. Wakacje z Sigge - opinie o książce

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2023-06-04, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

Wolicie miasto czy wieś ? Gdzie się lepiej czujecie ?

Ja wychowałam się na wsi, później kilka lat spędziłam w mieście. Trzymałam się wtedy przekonania, że wieś nie jest dla mnie. Ale jednak na nią wróciłam i nie żałuję.

Akcja książki “Wakacje z Sigge” rozgrywa się właśnie na wsi. Autorka serii, która sama mieszka w małym gospodarstwie gdzie hoduje kucyki, przeniosła swoją miłość do tych stworzeń na papier. Tym samym stworzyła serię, którą pokochali czytelnicy jej rodzinnej Szwecji i jak widać nie tylko, bo popularna jest także w Polsce.

To kolejny tom już dość długiej serii, a my dopiero poznajemy przygody tych wyjątkowych bohaterów. Elina i Linnea to siostry. Kochają konie, a szczególnie mocno - Sigge. Dlatego ciężko im zostawić galopującego pupila i wyjechać do dziadków. Nie wiedzą jednak jaka niesamowita niespodzianka tam na nie czeka!

Miłość do koni jest w pełni uzasadnionym i zrozumiałym uczuciem. Sami kochamy te cudowne zwierzęta.Moje dzieci z wielkim zapałem korzystają z możliwości jazdy na nich. Stadninę, a w sumie nawet dwie, mamy w pobliżu swojej miejscowości. I bohaterki tej książki całym sercem również kochają konie. I można im pozazdrościć, bo mają swoje własne.

Autorka w tej książce pokazuje ile może dawać satysfakcji zarówno kontakt z końmi jak i opieka nad nimi. W końcu można na nich jeździć ale nie tylko to daje radość. W stadninie do której my jeździmy, przed każdą jazdą dziecko wraz z instruktorem, przygotowuje konia, czyści, sprawdza kopyta, samodzielnie ( w miarę możliwości) osiodła by móc dopiero po tym, go dosiąść. I widać po dzieciach, że jedno i drugie sprawia wiele satysfakcji i radości.

Książka “Wakacje z Sigge” jest idealna na teraz. W końcu wakacje coraz bliżej, może dzięki niej Wasze dzieci znajdą pomysł na to jak je spędzić. Macie jakąś stadninę w pobliżu ? A może już i Wasze dzieci pokochały konie ?

Historia pisana jest prostym, lekkim językiem, który łatwo przyswoją młodzi czytelnicy. Duża czcionka nie zmęczy im oczu i pozwoli w mig poznać przygody bohaterów. A piękne ilustracje, nawiązujące do treści są dodatkowym atutem całości.

Warto poznać tę książkę i jak sądzę, resztę serii, którą my zdecydowanie mamy w planie.

Polecam i serdecznie dziękuję za egzemplarz Wydawnictwu Mamania.

Nareszcie, Sigge
Lin Hallberg0
Okładka ksiązki - Nareszcie, Sigge

Elina wreszcie się doczekała: zostaje opiekunką w szkółce jeździeckiej. Co prawda ma pod opieką starego Atle'a zamiast ukochanego Sigusia, ale i tak jest...

Prima aprilis, Sigge
Lin Hallberg0
Okładka ksiązki - Prima aprilis, Sigge

Elina marzy o udziale w letnim obozie jeździeckim. Mogłaby spędzić cały tydzień z ukochanym Sigge! Ale jej instruktorka nie jest wcale pewna, czy dziewczynka...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;