Siódma królowa

Drugi tom cyklu o księżniczce zmuszonej do walki o ocalenie królestwa w świecie zdrady i wojen.

Ciąg dalszy przygód Askii - wojowniczki, wiedźmy i królowej. Władczynię Seraveszu porywa cesarz Rovenu, by ją poślubić i... uśmiercić. Żeby uniknąć strasznego losu i uratować własne królestwo, wojowniczka staje się też szpiegiem. Ma na to tylko trzydzieści dni.

Więziona Askia powoli rozsupłuje sieć intryg na roveńskim dworze, obnaża prawdziwe oblicze cesarza Radovana i jego szalone pragnienie władania całym światem. Czy zdoła go pokonać w ostatecznym pojedynku i wyswobodzić podbite przez niego kraje - a przy okazji swego ukochanego...?

Wielowymiarowy świat, niezwykłe postaci i wartka, złożona fabuła [...]. Wielbiciele gatunku <> nie będą mogli się oderwać od tej fascynującej opowieści o triumfie solidarności kobiet".- ,,Publishers Weekly" (Starred Reviews)

Informacje dodatkowe o Siódma królowa:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2024-03-19
Tytuł oryginału: The Seventh Queen

Kup książkę Siódma królowa

Siódma królowa - opinie o książce

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2024-04-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Siódma królowa" to druga część dylogii, kontynuacja "Lodowej Korony". Pierwsza część była bardzo dobra, ale muszę przyznać, że druga podobała mi się bardziej.

Jest to naprawdę zaskakująca historia, trudno stwierdzić co się wydarzy dalej. Askia wciąż się uczy i przystosowuje, ale wraca też do starszych lekcji i wykorzystuje to doświadczenie. Wciąż dojrzewa. Jednak nie ma czasu na błędy, bo jeśli ona poniesie porażkę to zginą tysiące.

Askia jest jednocześnie wojowniczką, wiedźmą i królową. Została porwana przez cesarza Rovenu, jednak nie czeka bezczynnie na swoją śmierć. Postanawia walczyć. Staje się szpiegiem. Dosyć szybko zyskuje poważanie na dworze, zaczyna handlować informacjami i wykorzystywać je do swoich celów.

Nie wiedziałam w jakim kierunku potoczy się ta opowieść, nawet nie miałam żadnego pomysłu. Fabuła jest wartka i trudna do przewidzenia. Książka wciąga. Sięgnęłam po nią, zaczęłam czytać i nagle byłam w połowie, a potem był już koniec. Nie wiem nawet kiedy ją przeczytałam.

Słaby punkt? Zdecydowanie zakończenie. Liczyłam na lepsze. Trochę mnie rozczarowało. Uważam, że część wątków z końca książki można było trochę bardziej rozwinąć. Historia skończyła się zbyt szybko, pozostawia pewien niedosyt.

Jeśli lubicie historie w których bohaterowie są nieoczywiści i cechuje ich szara moralność, jeśli lubicie intrygi i krwawe opisy, myślę, że ten tytuł zdecydowanie przypadnie wam do gustu. Polecam!

,,Siódma królowa" to drugi tom fantastycznych przygód księżniczki, która została zmuszona do walk by ocalić swoje królestwo. Zarówno ,,Lodowa korona" jak i jej kontynuacja był dla mnie prawdziwą ucztą.

Greta Kelly stworzyła ciekawy świat, z jeszcze bardziej ciekawymi bohaterami. Nie znajdziemy tutaj ani jeden przypadkowej postaci. Każda z nich odgrywa w tej historii ważną rolę. Każda potrafi dostarczyć wielu emocji. Zwłaszcza Askia, która jest nie tylko młodą królową, ale również wiedźmą i szpiegiem. Jest silna, odważna i niezłomną. Jej determinacja wzbudza podziw. Książka posiada wiele wątków, całą masę zaklęć, magii, klątw i intryg. Wszystko to sprawia, że powieść wciąga od pierwszej strony i nie pozwala się odłożyć nawet na chwilkę.

Askię porywa cesarz Rovenu. Chce ja poślubić, a później zabić. Wojowniczka ma tylko 30 dni by ocalić siebie i swoje królestwie. Askia podczas pobytu na rovenskim dworze dostrzega coraz więcej sekretów i intryg samego Cesarza, który ogarnięty jest rządzą by władać całym światem. Żeby osiągnąć swój cel, zdolny jest do wszystkiego. Czy młodej księżniczce uda się pokonać okrutnego władcy, a przy tym wyzwolić inne kraje? Przekonajcie się sami.

Jedynym malutki minusem tego tomu jest to, że jest mniej w niej wątku romantycznego. Ale ci co akurat wolą by go nie było zapewne będą usatysfakcjonowani tą lekturą. Dla mnie pomimo, że wątek ten tutaj bardziej rozwinęła, czas z tą książką, był bardzo miło spędzonym czasem i nie żałuję ani minuty poświęconej ,,Siódmej Królowej".

Lodowa Korona
Greta Kelly0
Okładka ksiązki - Lodowa Korona

Księżniczka skrywająca magiczne moce zmuszona do walki o los królestwa w świecie zdrady i wojen. Ekscytujący debiut fantasy - pierwszy tom dylogii obfitującej...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;