Siostry Brontë

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: b.d
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-08-03763-1

„Siostry Brontë” – to biografie znanych XIX wiecznych autorek – trzech oryginalnych sióstr wyrastających poza normy swojej epoki, uwikłanych w tragiczne losy rodziny wiktoriańskiej. Historia nieznanych relacji rodzinnych, które na nowo stają się intrygujące dla czytelników, krytyków i filmowców.

Legenda brontëańska należy do najbardziej znanych opowieści biograficznych w nowożytnej literaturze angielskiej, współzawodniczy z historiami życia, twórczości i śmierci Williama Shakespeare’a, Williama Blake’a, George’a Byrona, Oskara Wilde’a, Virginii Woolf.

Ewa Kraskowska jest krytyczką literacką, tłumaczką. Wykłada na Instytucie Filologii Polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w literaturze dwudziestolecia, prozie feministycznej oraz krytyce literackiej. Autorka m. in. książek „Zofia Nałkowska” (Poznań 1999) oraz „Piórem niewieścim. Z problemów prozy kobiecej dwudziestolecia międzywojennego” (2003).

Kup książkę Siostry Brontë

Zdecydowanie nie polecam
Avatar użytkownika - hatrin
hatrin
Ocena: 5, Czytam,
Bardzo fajna książka.Oceniam ją bardzo dobrze gdyż świetnie ją się czyta i jest niezwykle ciekawa.Polecam
Avatar użytkownika - anoola
anoola