Skandale we współczesnych rodach królewskich

Ocena: 6 (1 głosów)

Największe tajemnice i skandale, o których się milczy...

We współczesnej Europie istnieje aktualnie 12 monarchii, wśród których znajdziemy siedem królestw, cztery księstwa, jak również jedną monarchię religijną - Watykan, który jest jedyną w Europie, a zarazem jedną z nielicznych na świecie, monarchią absolutną.

Rodziny królewskie urodzą za perfekcyjne: zawsze uśmiechnięte, pięknie ubrane, szczęśliwe... Brytyjska para królewska podziwiana jest na całym świecie, a jej losy śledzą miliony! Nie wszyscy wiedzą jednak, że nawet w tak doskonałej rodzinie zdarzają się różne skandale, a niektóre tajemnice nie powinny nigdy wyjść na jaw. Jakie sekrety skrywają członkowie rodziny królewskiej? Co przez lata ukrywają pod maską uśmiechu? Co jest prawą, a co plotką?

W książce między innymi:

Ród Grimaldich - najbardziej dysfunkcyjna rodzina królewska na świecie?

Hiszpańscy Burbonowie - dynastia na skraju przepaści

Belgijscy Koburgowie - rodzina z problemami

Norweska rodzina królewska - uwielbiana i kochana

Szwedzka dynastia Bernadotte - ,,królewskie piórka", których nie zdmuchnął wicher historii

Andrzej i Harry - czarne owce rodu Windsorów

Pomimo sztabu specjalistów od PR-u i wizerunku, członkom rodzin królewskich i książęcych zdarza się popełniać różnego rodzaju gafy i wywoływać skandale, o których szeroko rozpisują się media na całym świecie, rozpalając ciekawość opinii publicznej. Zajrzyjmy zatem przez dziurkę od klucza na królewskie dwory i przekonajmy się, jakie tajemnice skrywają ich mieszkańcy.

Informacje dodatkowe o Skandale we współczesnych rodach królewskich:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2022-03-09
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788311163195
Liczba stron: 336
Język oryginału: polski

Tagi: bóg

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Skandale we współczesnych rodach królewskich

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Skandale we współczesnych rodach królewskich - opinie o książce

We współczesnej Europie istnieje obecnie dwanaście monarchii i chociaż podejście społeczeństw do panujących rożni się od tego co znamy z wcześniejszych wieków, to wciąż życie ,,koronowanych głów'' rozpala umysły zwykłych śmiertelników...
Członkowie rodzin królewskich dobrze zdają sobie sprawę z faktu, że obserwują ich miliony ludzi na całym świecie dlatego starają się ukrywać niewygodne fakty ze swojego życia. Pragną by ich życie uchodziło za idealne. Są to jednak pobożne życzenia, bo co chwilę wychodzą na światło dzienne skandale i niewygodne tajemnice tyczące się jakiegoś członka rodziny panującej. Tym razem autorka postanowiła rozprawić się z tajemnicami i skandalami rodu Grimaldich z Monako, hiszpańskich Burbonów, belgijskich Koburgów, norweskich Glucksburgów, szwedzkiej dynastii Bernadotte oraz angielskich Windsorów.
Nie jestem fanką tabloidów. Nie interesuje mnie życie ,,celebrytów''. Staram się szerokim łukiem omijać strony poświecone życiu ,,sławnych'' ludzi w tym tych z królewskich rodów. A jednak postanowiłam sięgnąć po Skandale we współczesnych rodach królewskich. Dlaczego się na nią zdecydowałam? Zdecydowanie nie kierowała mną chora ciekawość i żądza poznania ,,brudów'' członków rodzin królewskich Europy. Po prostu chciałam dowiedzieć się jak wyglądają obecnie rządy poszczególnych rodów królewskich. Chciałam poznać osoby, które, jakby nie było mają wpływ na historię Europy. Miałam też nadzieję, że znajdę odpowiedz na pytanie skąd się wziął fenomen rodziny królewskiej. Czy poznałam odpowiedz na pytanie jakie stawiałam sobie gdy sięgałam po tę książkę? Oczywiście !
Autorka nie skupiła się na samych ,,smaczkach'' z życia królewskich ,,celebrytów''. Dzięki książce możemy dowiedzieć się o sposobach jakie stosują rodziny królewskie by utrzymać swój autorytet. Skandale we współczesnych rodach królewskich pozwoliła odkryć mi manipulacje mające przekonać zwykłych ludzi o wyjątkowości i nieskazitelności życia monarchów i ich bliskich. Jak się okazało w trakcie lektury, życie rodzin królewskich niewiele się różni od życia przeciętnego mieszkańca konkretnego kraju. Różnica jednie tkwi w ilości posiadanej gotówki i zainteresowaniu mediów.
Skandale we współczesnych rodach królewskich pokazuje, że prawdziwe życie nie ma nic wspólnego z bajkowym ,, żyli długo i szczęśliwe''. Niemal każde posunięcie czy decyzja jest dobrze wyreżyserowanym spektaklem dla zwykłych zjadaczy chleba. Brudy natomiast stara się starannie zamiatać pod dywan. Tak się jednak składa nieszczęśliwe dla rodzin królewskich, że żądne sensacji media tropią każdy ich krok i nie wahają się wytknąć żadnego potknięcia. Takie posunięcia pozwalają ludziom dostrzec tę ,,gorszą'' stronę przynależności do rodziny królewskiej.
Autorska jak zwykle przekazała w ręce czytelników jak najbardziej wiarygodną i bezstronną lekturę, która pozwoli poznać cienie i blaski kilku europejskich rodów królewskich.
Przyznam się szczerze, że z początku sceptycznie podchodziłam do tej książki, ale autorka po raz kolejny udowodniła mi dzięki niej, że historia szczególnie współczesna przedstawiona w odpowiedni sposób potrafi zaciekawić i sporo nauczyć.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy