Skarb Mikołajka

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-01-12

Świat Mikołajka to tata, mama, ale przede wszystkim - banda kumpli. Chłopaki wołają na siebie ,,Niezwyciężeni", choć bardziej pasuje do nich słowo ,,nierozłączni". Tak jest do czasu... Gdy tata Mikołajka dostaje awans i ogłasza, że cała rodzina musi przeprowadzić się na drugi koniec kraju. To prawdziwa katastrofa!

Mikołajek nie wyobraża sobie życia bez swoich kolegów. Bez rogalików Alcesta, który bez przerwy je, okularów Ananiasza, który jest najlepszym uczniem w klasie, wybryków Kleofasa. No i z dala od ulubionego placu, gdzie stoi zaparkowany samochód bez kół. To najlepsze miejsce do wygłupów.

Żeby uniknąć tej katastrofy, Mikołajek i jego kumple wyruszają na poszukiwania tajemniczego skarbu. Jeśli go odnajdą, powstrzymają tę okropną przeprowadzkę!

,,Skarb Mikołajka" to opowieść filmowa w duchu najzabawniejszych historii o wygłupach Mikołajka i bandy jego kumpli napisana na podstawie książek Goscinny'ego i Sempégo.

Poprzednie dwa filmy (,,Mikołajek" i ,,Wakacje Mikołajka") obejrzały setki tysięcy dzieci.

W książce znajdziesz mnóstwo fantastycznych kadrów filmowych i niezapomnianą historię o wyprawie Mikołajka po zaginiony skarb Jednookiego Olafa.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy

Tagi: Dzieci od ok. 6 lat

Kup książkę Skarb Mikołajka

Opinie o książce - Skarb Mikołajka

Mikołajek wraz z przyjaciółmi tworzą zgraną paczkę, nazywają siebie „Niezwyciężeni”, są nierozłączni. Czas mija im na zabawie, przygodach, wpadaniu w tarapaty. Nic nie wskazuje na to, aby coś miało się zmienić, niestety do czasu. Tata Mikołajka dostaje awans, który wiele dla niego znaczy i daje wiele możliwości. Chłopiec początkowo się cieszy, aż do momentu, kiedy dowiaduje się, że będzie musiał się przeprowadzić i to aż na drugi koniec kraju. Jak on wytrzyma bez swoich kumpli? Nie wyobraża sobie tego i nie chce, aby tak było. Pragnie, żeby wszystko pozostało po staremu. Nadchodzi dzień, kiedy jest szansa na to, aby plany taty uległy zmianie. Trzeba tylko odnaleźć pewien skarb. Jaki? Czy się uda?

Książka, która rozbawia nawet w bardzo ponury dzień-tak podsumowały ją moje dzieci. Książka zdecydowanie przypadła im do gustu. Uważają, że jest ciekawa, wciągająca, zabawna, a momentami zaskakująca. Czyta się ją bardzo szybko.

Głównym bohaterem jest Mikołajek, chłopiec sympatyczny, choć nie zawsze grzeczny. Ma własne zdanie, fajnych kumpli i ciekawe przygody. To bohater, z którym można się utożsamiać, który ma problemy, jak wielu chłopów w jego wieku.

Jakiś czas temu, w kinach był film pt.: „Skarb Mikołajka”. My niestety nie byliśmy, a szkoda, bo książka okazała się świetna. Wydanie wydawnictwa Znak emotikon to wydanie filmowe. Znajdziemy w nim wspaniałe kadry z filmu, które zdecydowanie uatrakcyjniają książkę.

„Skarb Mikołajka” to książka, z którą moje dzieci się doskonale bawiły. Polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu -Mama, żona - KOBIETA

Królewska rozgrywka