Skarb w glinianym naczyniu. Autobiografia

Arcybiskup Fulton J. Sheen to jeden z najbardziej znanych hierarchow XX wieku. Jego niezwykła charyzma kazdego tygodnia gromadziła przed odbiornikami radiowymi i te­ lewizyjnymi trzydziesci milionow ludzi. Był pierwszym biskupem, ktory otrzymał nagrode Emmy, autorem po­ nad szescdziesieciu ksiazek, cenionym kapłanem i wy­ bitnym intelektualista. Mowiono o nim, ze swoje liczne talenty w całosci poswiecił głoszeniu Ewangelii, a swiadec­twem swojej wiary poruszył serca wielu ludzi, poczynajac od prezydentow, a konczac na zwyczajnych rodzinach.

Skarb w glinianym naczyniu to autobiograficzna opo­wiesc, w ktorej znajdziemy zabawne i poruszajace anegdo­ty z długiego zycia abp. Sheena: z dziecinstwa spedzone­ go na farmie, powołania do kapłanstwa oraz wieloletniej posługi duszpasterskiej. Wszystkie wspomnienia opatrzo­ne sa osobistymi refleksjami ukazujacymi prawde o by­ciu prawdziwym swiadkiem Chrystusa. Nie jest to jednak tylko opowiesc o zyciowej drodze wspołczesnego aposto­ła, lecz takze wazna interpretacja historii Koscioła kato­lickiego w XX wieku.

To jedna z najpiękniejszych książek, jakie przeczytałem w ostatnim czasie, a być może i w całym moim życiu. Pełna finezyjnych metafor, zaskakujących porównań i urzekającego poczucia humoru. Z każdej jej strony wylewa się obfitym strumieniem miłość Chrystusa. Napisał ją chrześcijanin, kapłan i biskup, który ,,ma ciało ulepione z plastycznej gliny", dlatego, by nie stracić przechowywanego w nim skarbu, musi zostać ,,rozciągnięty na krzyżu ognia". W pełni zgadzam się z abp. Sheenem, który twierdził, że ,,Pan nie wybiera najlepszych", choć akurat w jego przypadku ten pogląd się nie sprawdził.

ks. prof. Robert Skrzypczak

Mówił o sobie, że jest portierem - że tylko otwiera drzwi, a Jezus wchodzi do wnętrza człowieka i wykonuje całą pracę. Arcybiskup Sheen otworzył tysiące ludzkich serc. W tej książce opowiada, jak to zrobił. Choć z ogromnym sukcesem posługiwał się radiem i telewizją, w gruncie rzeczy pozostał katolickim duchownym w starym, dobrym stylu. Znakomicie wykształcony, rozumiejący współczesność, tradycyjnie pobożny. I, co ważne, niewstydzący się tego, że chce nawrócić jak najwięcej ludzi na wiarę katolicką.

ks. Tomasz Jaklewicz

Niewielu potrafi przybliżyć postać Jezusa Chrystusa i nauczanie Kościoła tak licznym i w tak przekonujący sposób. Arcybiskup Sheen to ścisła czołówka ewangelizatorów i apologetów, dlatego lektura jego biografii powinna być obowiązkiem każdego, kto na poważnie bierze sprawę świadczenia o Chrystusie swoim życiem.

Mateusz Ochman, twórca internetowy

Powiedzieć ,,pasjonująca lektura'' to powtórzyć tylko banalne określenie, które w zasadzie nic nie mówi (choć w tym wypadku jest prawdziwe!). Ta książka to antidotum na bylejakość. Program antywirusowy przeciw powierzchowności i zniechęceniu - najgorszemu, co może zaatakować duszę. Warto zainstalować.

Dariusz Kowalski, aktor

Osoby rozmiłowane w nauczaniu Fultona J. Sheena z radością wezmą do ręki autobiografię tego niezrównanego pedagoga wiary i mistrza słowa. Przekonają się, że przez całe swoje życie nie uronił on otrzymanego skarbu; świadomy kruchości swej ludzkiej natury, bezpiecznie doniósł go przed oblicze swego Pana i Zbawiciela.

dr hab. Izabella Parowicz, autorka strony abpsheen.pl

Autobiografia abp. Fultona Sheena jest cennym świadectwem przemian, jakie zaszły w katolicyzmie w XX w., a jednocześnie pozostaje opowieścią o osobistej relacji narratora z Bogiem. Lektura tej książki pomaga zrozumieć, w jaki sposób celebryta znany w kraju i za granicą (tłumacze­ nie jego książek na język polski postulował między innymi o. Joachim Badeni) może być zarazem człowiekiem pokornym, dyskretnym oraz całkowicie oddanym Bogu i Kościołowi.

Elżbieta Wiater, historyk

Niesamowita autobiografia niesamowitego człowieka :D

Komunizm i sumienie Zachodu
Abp Fulton Sheen0
Okładka ksiązki - Komunizm i sumienie Zachodu

NOWE OBLICZA TOTALITARYZMU Co nas czeka, kiedy całkowicie wyrzucimy Boga z naszego świata? Kto zajmie Jego miejsce? Czy w świecie, który powstanie zgodnie...

Droga do pokoju serca
Abp Fulton Sheen 0
Okładka ksiązki - Droga do pokoju serca

[blurb] Fulton J. Sheen zauważył, że "od czasu, kiedy sformułowano teorię względności, ludzie niezwiązani z nauką uznają wszystko za względne, twierdząc...