Skarbiec biblijnych opowieści

Oto niezwykła Biblia dla dzieci. Przedstawia wiele ksiąg ze Starego i Nowego Testamentu, również tych mniej popularnych i rzadziej prezentowanych w dziecięcych wydaniach Pisma Świętego, dodatkowo wszystkie fragmenty biblijne zostały pogrupowane w 6 tematycznych działów (Cuda i tajemnice; Grzechy i zbawienie; Głosy i wizje; Rodziny i przyjaźnie; Ścieżki Pana Boga; Dobrzy i źli bohaterowie), wszystko po to, by zachęcić dzieci do zastanowienia się nad różnymi aspektami biblijnych historii i sprawić, by sięgały po nie chętniej i lepiej je rozumiały.

Biblia to święta księga, której nie może zabraknąć na półce żadnego dziecka.

Informacje dodatkowe o Skarbiec biblijnych opowieści:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2017-12-07
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 978-83-7971-694-4

Kup książkę Skarbiec biblijnych opowieści

Skarbiec biblijnych opowieści - opinie o książce

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:2019-11-03,

Jak zachęcić dzieci do Biblii? Czasem wystarczy niewiele - proste opowiadania i kolorowe rysunki. Tak jest też w omawianej książce. Zawiera opowieści ze Starego (pierwsza część) i Nowego (druga) Testamentu. Na górze strony znajduje się znaczek informujący, jaki jest motyw przewodni. Motywów jest 6: Cuda i tajemnice, Grzechy i zbawienie, Głosy i wizje, Rodziny i przyjaźnie, Ścieżki Pana Boga, Dobrzy i źli bohaterowie. Styl opowieści jest barwny i żywy, ale jednocześnie prosty, dostosowany do wrażliwości dziecka. Wszędzie jest podkreślana miłość Boga do ludzi. Nawet smutne rozdziały mają iskrę nadziei.

Biblia idealna dla dzieci, ale starszych. Dawałabym do przeczytania tym powyżej 10 lat. Młodsze mogą mieć koszmary. Niektóre opowieści bowiem, przede wszystkim ze Starego Testamentu, mają w sobie sporo okrucieństwa. Niestety w tamtych czasach zabijanie było chlebem powszednim. Ale starszym dzieciom polecam jak najbardziej. Budzi ciekawość i zachęca do lektury oryginału.

dr Kalina Beluch

Quiz biblijny dla całej rodziny
Vic Parker0
Okładka ksiązki - Quiz biblijny dla całej rodziny

Czy znacie dobrze Biblię? Czy nie mylą wam się egzotycznie brzmiące imiona biblijnych bohaterów i obce nazwy geograficzne? Czy nie gubicie się w morzu...