Skok

Zespół złożony z Janet Evanovich, autorki książek o Stephanie Plum, najlepiej sprzedającej się serii wszechczasów i Lee Goldberga autora bestsellerów i scenariusza do serialu o detektywnie Monku, przedstawia elektryzująca serię o agentce FBI, która zawsze dopadnie tego, kogo ma na celowniku i nieustraszonym oszuście, który uwielbia pościgi.

Nicolas Fox to międzynarodowy aferzysta, słynący ze swych przekrętów na miarę Żądła, których ofiarami padali potężni i bogaci. Wie, że FBI od lat podąża jego tropem, szczególnie agentka Kate O'Hare. I gdy już wydaje się, ze Fox skończy za karatami, on wykręca największy swój numer: przekonuje FBI by zaoferowała mu pracę, oczywiście u boku O'Hare.

Ich pierwsze zadanie zaprowadzi ich na boczne uliczki Berlina, pustynie Kalifornijską i odległe wyspy Indonezji. Ich celem jest Derek Griffin skorumpowany bankier, oskarżony o defraudacje milionów należących do jego klientów. Pogoń za Griffinem na jego prywatną wyspę, będzie prawdziwą próba dla umiejętności Foksa i cierpliwości O'Hary. Pościgi samochodowe, piraci, czekoladki Toblerone od rana do wieczora. O ile Fox i O'Hare najpierw się nie pozabijają.

Informacje dodatkowe o Skok:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2015-11-13

Kup książkę Skok

Skok - opinie o książce

Avatar użytkownika - agatrzes
agatrzes
Przeczytane:2019-03-10,
W książkach wszystko zależy od autorów, którzy powołują do życia postacie i kreują ich losy decydując o ich doli, przebiegu wydarzeń i samym zakończeniu. Nic w tym dziwnego, bo przecież takie jest ich zadanie, a im ciekawszy pomysł i sposób jego realizacji, tym więcej wrażeń i emocji dla czytelnika. Ale kiedy matka Stephanie Plum - Janet Evanovich i ojciec detektywa Monka - Lee Goldberg postanawiają wspólnie spłodzić dziecko, oczywiście nie w sensie dosłownym, lecz literackim – trzeba być gotowym na wszystko, a sama historia może okazać się mieszanką równie kolorową, co wybuchową. Skok” to pierwsza część elektryzującego cyklu o agentce FBI zawsze dopadającej tego, kogo ma na celowniku, i o nieustraszonym oszuście, którego ofiarami padają potężni oraz bogaci. Ona ściga jego od kilku lat, a kiedy wreszcie jej działania kończą się sukcesem, Nicolas Fox zamiast trafić za kraty wywija numer stulecia i przekonuje FBI by zaoferowała mu pracę, oczywiście u boku mocno zaangażowanej w jego sprawy Kate O’Hary. Jednak gdy kosa trafia na kamień, wycieczka mrocznymi uliczkami Berlina, Pustynia Kalifornijska, wyspy Indonezji i skorumpowany bankier, oskarżony o defraudacje milionów wydają się łatwym wyzwaniem. Ta dwójka musi nauczyć się współpracy, ale czy zdążą tego dokonać zanim się pozabijają?

Fabuła powieści została oparta na ciekawym pomyśle, a autorzy zadbali, żeby podczas lektury czytelnikowi nie zabrakło atrakcji. Dzieje się dużo, a tempo akcji prawie do samego końca nie pozwala złapać wytchnienia. Wątek kryminalny i sama konstrukcja intrygi otworzyły przed pisarzami wachlarz możliwości w kreacji losów bohaterów, który w pełni wykorzystali. I mimo pewnej przewidywalności na brak zaskoczenia czy zwrotów akcji trudno narzekać. Jednak największym atutem książki są bohaterowie, którym nie sposób odmówić inteligencji, charakteru czy sprytu. Ona – uparta i nastawiona na sukces perfekcjonistka, przysłowiowy wrzód na czterech literach wrogów. On – bezczelny i wyrachowany mężczyzna, który nie boi sięgać po to, czego pragnie. Między nimi iskrzy od samego początku, a sytuacji nie poprawia fakt, że przez złośliwość losu Fox jest dosłownym odzwierciedleniem męskiego ideału Kate, a on czuje wobec niej coś więcej niż samą ekscytację. Dlatego też toczą nierówną walkę nie tylko z przestępcami, ale również między sobą, co oczywiście może równie dobrze zakończyć się orchidektomią jak i poskromieniem złośnicy. W moim odczuciu „Skok” to lekka powieść kryminalna dla kobiet, która błyskawicznie wciąga w swój nurt i wyrzuca na brzeg dopiero po ukazaniu się napisu „The end”. Nasycona dobrym humorem, sarkazmem, błyskotliwymi dialogami i okraszona nieprzeciętnymi postaciami, które wraz z pomysłem na fabułę tworzą mieszankę bardzo wybuchową i dostarczającą nie tylko różnorodnych doznań i emocji, ale również pozwalającą trenować mięśnie brzucha i twarzy. Sięgając po „Skok” dajecie sobie szansę na intrygujące i niezapomniane wrażenia, ponieważ fabuła powieści naszpikowana jest nie tylko pościgami, strzelaninami, ale też komicznymi momentami oraz chemią i napięciem, które aż buzuje w powietrzu. W tej książce jest wszystko, co gwarantuje całkowite oderwanie od rzeczywistości, relaks po ciężkim dniu i świetną zabawę. Publikację polecam nie tylko wielbicielkom kryminałów, ale każdemu, kto nie boi się skutków ubocznych produkcji endorfin. Wy zabierajcie się za lekturę, a ja z niecierpliwością czekam na kolejny tom.
Avatar użytkownika - Flusz
Flusz
Przeczytane:2016-01-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2016, Mam,
Humor Evanovich i Golderga dał tutaj mieszankę wybuchową. Bawiłam się bardzo dobrze przy tej lekturze, ale niestety jest o wiele za krótka. To taka mała książeczka do przeczytania na jeden raz. Niestety chyba nie znalazła u nas zbyt wielu odbiorców, bo mimo, że autorzy napisali już razem dalsze części, w Polsce nie zapowiada się na to, żeby miały się ukazać. A szkoda. Z chęcią bym je kupiła żeby zobaczyć jak rozwinie się wątek Kate i Nicka i przy czym tym razem przyjdzie im pracować.
Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2015-12-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Janet Evanovich już znam z wcześniejszych przygód Stephanie Plum (już w Polsce przetłumaczonych zostało czternaście tomów jej ekscesów), które stały się bestsellerem na świecie i dzięki nim uplasowała się na liście najlepiej zarabiających pisarzy. Lee Golderg to scenarzysta i dziennikarz, który spełnia się zawodowo także pisząc książki. Uważa się za szczęściarza i absolutnie nie chciałby robić w życiu nic innego. Aktualnie promują najnowszą książkę z cyklu zatytuowaną „The scam”. Seria Fox & O’Hare napisana wspólnie z Lee Goldbergiem ma już siedem tomów, z czego u nas został wydany dopiero pierwszy. Wychodzę z założenia, że musiały odnieść sukces, skoro na ich kanwie idą następne – i bardzo dobrze, bo to lekka, przyjemna i ciekawa literatura. Spodoba się fanom Stephanie Plum, ale nie wiem czy zatrzyma ich na dłużej – w tamtej serii jednak więcej rzeczy mnie przyciągało niż tym tomie przygód agentki FBI Kate O’Hary. Czy to kwestia nowej bohaterki, czy być może wspólnej twórczości autorów – tego nie jestem w stanie stwierdzić tylko po tej lekturze i nie zamierzam jednoznacznie skreślać tej pozycji z repertuaru swojego „must read” – dowiemy się o tym w kolejnych tomach, które pewnie niedługo zostaną przetłumaczone i wydane nakładem Fabryki Słów.

Więcej na zukoteka.blox.pl

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2019-12-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019, sensacja, thriller,