Skradziona korona

Julka jest współczesną księżniczką, która wraz z rodzicami i bratem mieszka w zamku.
Któregoś dnia ginie jej korona. Wszyscy rzucają się w wir poszukiwań, ale nie Julka – ona spędza ten czas, skacząc po drzewach i bawiąc się w błocie.
Gdzie podziała się korona? Kto stoi za jej zniknięciem?

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Skradziona korona:

Wydawnictwo: Dziwimisie
Data wydania: 2023-04-20
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Ilustracje:Agnieszka Wajda

Tagi: bajka bajka dla dzieci Baśń Wicher Barbara książka książka przygodowa Literatura detektywistyczna dla dzieci i młodzieży literaturapolska literatura dziecięca

Kup książkę Skradziona korona

Złote jak miód lipowy oczy królowej Eleonory otworzyły się szeroko ze zdumienia. Jej szmaragdowe kolczyki rozhuśtały się gwałtownie, kiedy z niedowierzaniem potrząsnęła głową.– Twoja korona zginęła?! – zawołała.

Pobladła twarzyczka królewny wydłużyła się, a szare oczy zaszkliły od łez.

– Ehe… – przytaknęła smętnie.Królowa przez chwilę przyglądała się leżącej na nocnej szafce poduszce, na której powinna spoczywać złota korona. Jej intensywne królewskie spojrzenie niczego jednak nie zmieniło. Poduszka pozostała pusta…

Skradziona korona - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2023-07-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Z twórczością Barbary Wicher spotkaliśmy się już tutaj na blogu kilkukrotnie. Za każdym razem powtarzam, że niezwykle sobie cenię tę autorkę nie tylko za mądre i ważne treści, które przekazuje swoim młodym czytelnikom, ale także za przepiękne wydania każdej kolejnej książki.
Tym razem przenosimy się do współczesnego zamku, gdzie poznajemy rezolutną księżniczkę Julkę oraz jej rodzinę. Dziewczynka dostaje na urodziny od swoich rodziców prawdziwą koronę i piękną sukienkę, zachwycona prezentem postanawia, że już nigdy nie ubierze nic innego... Pewnego dnia korona i sukienka znikają w niewyjaśnionych okolicznościach a młodszy brat Julki, Antek postanawia wyjaśnić sprawę- jej rozwiązanie zaskakuje większość zainteresowanych, ale nie Julkę...
Dlaczego? Co tak naprawdę się stało? Kto ukradł koronę i czy na pewno została ona skradziona? Czy zawsze trzeba dotrzymywać obietnicy i danego słowa? Co się dzieje gdy dane słowo, zaczyna przeszkadzać w codziennych zabawach i wspinaniu się na drzewa? Sięgnijcie po tę mądra opowieść i przekonajcie się sami. Gwarantuję, że będziecie zaskoczeni, a czas spędzony przy lekturze minie nim się obejrzycie.

Historia opowiedziana przez Barbarę Wicher to krótka opowieść, ale zawierająca w sobie wszystko to co potrzeba. Odnajdziemy w niej bardzo sympatyczne postacie, których po prostu nie da się nie lubić. Jest także ciekawa treść, element zaskoczenia oraz wyrazisty morał. A wszystko to ujęte w taki prosty i przyjemny sposób, że trudno jest odłożyć książkę na bok bez poznania jej zakończenia.
Książeczka ta została cudownie wydana (zwracam na to również uwagę wyżej). Twarda okładka doskonale się sprawdza w dłoniach młodego czytelnika i potrafi wiele wybaczyć. Dokonała szata graficzna. Ilustracje są barwne i wyraziste, doskonale uzupełniają treść. Są kolorowe, ale nie pstrokate. Każdy rozdział jet doskonale zaakcentowany i poparty barwnym obrazkiem. Ogólnie całość jest miła dla oka i pięknie się prezentuje. Zakochałam się w tej książce.
Na pewno dziewczynki chętniej ją poznają, ale to, że opowiada ona o księżniczkach nie oznacza, że chłopcy będą się przy niej nudzić. Myślę, że historia wewnątrz zainteresuje każdego małego czytelnika.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. To kolejna powieść Barbary Wicher, która skradnie nie jedno czytelnicze serce, nie tylko to najmłodsze, ale i te starsze :)

Lena i Tonio, czyli świat, gdy ma się kilka lat
Barbara Wicher0
Okładka ksiązki - Lena i Tonio, czyli świat, gdy ma się kilka lat

Poznajcie przygody wesołego rodzeństwa, któremu towarzyszą zabawne zwierzęta – osiołek Oset i pies Tymianek. Naprawdę warto, bo każdy ich dzień...

Książkożercy. Akcja Potop. Poziom 3
Barbara Wicher0
Okładka ksiązki - Książkożercy. Akcja Potop. Poziom 3

Kuba i Ida to rodzeństwo, które uwielbia rozwiązywać zagadki detektywistyczne. Tym razem dzieci udają się do domu babci, gdzie napotykają kolejną tajemnicę...