Skradzione życie

Kolejna książka autora Pogrzebanego życia

Kim był James Putnam? Odpowiedź na to pytanie może oznaczać wybawienie dla Alexandra Ruperta, detektywa z Minessoty, który jest na życiowym zakręcie. Odznaczony medalem za odwagę Alexander ma wkrótce stanąć przed sądem oskarżony o korupcję. Przeniesiono go do wydziału oszustw i fałszerstw, gdzie koledzy ostentacyjnie go unikają. Żona, spragniona sławy i wyższego statusu, wplątuje się w romans. Kiedy Alexander napotyka sprawę dotyczącą kradzieży tożsamości, dostrzega w niej szansę na odbudowanie swej nadszarpniętej reputacji. Jednak sprawa okazuje się bardziej złożona, niż przypuszczał, i policjant staje się celem wyszkolonego zabójcy Drago Basty, weterana wojen na Bałkanach, który od lat poszukiwał Jamesa Putnama. Gdy Alexander coraz bardziej traci kontrolę nad swoim życiem, zwraca się o pomoc do swego brata Maxa, także policjanta, w nadziei że zdoła powstrzymać rozlew krwi i rosnącą liczbę ofiar.

„Historia detektywa z Minneapolis, Alexandra Ruperta, pragnącego odzyskać swoje dobre imię, to szaleńczy wyścig od pierwszej do ostatniej strony, który będzie trzymał cię w napięciu, by chwycić za gardło dramatycznym, rozdzierającym finałem. Na pewno się nie rozczarujesz”. „Star Tribune”

„Allen Eskens stworzył wspaniałą mroczną powieść w duchu klasycznego czarnego kryminału. To mocna, inteligentna, chwytająca za serce historia, która zgłębia najciemniejsze zakamarki ludzkiej duszy. Po każdym nieoczekiwanym zwrocie akcji nie spodziewasz się, że sytuacja może przybrać jeszcze gorszy obrót. Ale przybiera”. William Kent Krueger

„Utalentowany Allen Eskens idzie za ciosem po swym niesamowitym, wielokrotnie nagrodzonym debiucie, tworząc mroczny, mrożący krew w żyłach, złowieszczy thriller. Z precyzją i determinacją stworzony przez Eskensa bohater podąża za tropem w śledztwie, wpadając w spiralę przemocy i okrucieństwa. Ta książka jeszcze długo pozostanie w twojej pamięci za sprawą niesamowitych zwrotów akcji i gorzkich rozwiązań”. Hank Philippi Ryan

Informacje dodatkowe o Skradzione życie :

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2016-06-15
ISBN: 978-83-8053-099-7

Kup książkę Skradzione życie

Skradzione życie - opinie o książce

Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2017-05-26, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Opis z okładki zapowiada znacznie ciekawszą i bardziej oryginalną historię niż jest w rzeczywistości. Zagadka jest intrygująca, ale rozwiązanie okazuje się dość sztampowe. Na dodatek autor z szalonym entuzjazmem pozbywa się kolejnych postaci. Z jednej strony - dodaje to dramatyzmu, z drugiej jednak - w pewnym momencie czytelnik orientuje się, do czego to zmierza i trudno mu przeżywać opowieść, skoro wie, jak mało bohaterów dotrwa do finału. Całość czyta się nawet przyjemnie, ale bez szczególnego zaangażowania.
Avatar użytkownika - malczes88
malczes88
Przeczytane:2016-09-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Max Rupert czuje się przegrany. Wiele lat spędził pracując jako tajniak w wydziale narkotykowym, teraz jednak ciąży na nim zarzuty, jego wydział został rozwiązany a on sam miał i tak wiele szczęścia, że pozwolono mu pozostać w policji do czasu rozprawy. Praca w wydziale fałszerstw oraz ostracyzm, jakiemu został poddany sprawiają, że jego życie nie jest przyjemne, zwłaszcza jeśli dodamy do tego jeszcze kłopoty z żoną. Dlatego też sprawa śmiertelnego wypadku, w którym ofiara okazuje się kimś zupełnie innym, staje się dla Maxa odskocznią i szansą na podreperowanie swojej opinii. James Putnam już raz zginął, piętnaście lat wcześniej, podczas rejsu łodzią. Jak więc to możliwe, że ten sam człowiek zginął podczas wypadku samochodowego? Narzeczona Putnama nie ma pojęcia o jego przeszłości, lecz to dzięki jej pomocy wszystko zaczyna się układać w logiczną całość. Rozgrzebanie sprawy sprzed lat sprowadza na wszystkich zainteresowanych śmiertelne zagrożenie, jakim jest płatny zabójca, Drago Basta. "Skradzione życie" nie spodobało mi się aż tak, jak poprzednia książka autora "Pogrzebane życie". Zabrakło trochę głębszej analizy postaci, nie wspomnę już o tym, że niektóre zachowania głównego bohatera wołały o pomstę do nieba. Fabuła w sumie jest prosta, zdarzenie goni zdarzenie, autor nie pozostawia wiele miejsca dla domysłów czytelnika. Czyta się to całkiem dobrze, gdyż styl jest lekki a akcja szybka. Ot, lekkie czytadło, o którym się szybko zapomni. Na plus zaliczam to, iż autorowi udało się mnie raz zaskoczyć i raz wkurzyć:) Najciekawszą postacią okazał się dla mnie Drago, którego niestety nie było w powieści tak dużo, jakbym sobie życzyła. Książka nie jest zła, trzeba się tylko nastawić na lekturę lekką, łatwą i dość przyjemną. Składa się głównie z akcji, więc w sumie nie odczuwa się, kiedy nadchodzi koniec:)
Niebiosa mogą runąć
Allen Eskens0
Okładka ksiązki - Niebiosa mogą runąć

Kolejna książka autora Pogrzebanego życia i Skradzionego życia Wyrafinowana, chłodna proza Eskensa potrafi zmrozić krew w żyłach. ,,New York...