Skrzeciuchy

Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Tytuł oryginału: Pížďuchové
Język oryginału: czeski
Ilustracje: Radek Bączkowski

Mało kto wie, że Václav Havel był nie tylko prezydentem, dramaturgiem i filozofem, ale także... bajkopisarzem! Bohaterami swoich bajek uczynił skrzeciuchy. Kim są skrzeciuchy? To bardzo niezwykłe istoty. Knują, majstrują, kombinują, przesuwają, a czasem po prostu niszczą. Kiedy mówią, warto zatkać sobie uszy, a gdy pukają do naszych drzwi, lepiej im nie otwierać, bo skrzeciuch to taki stworek, który potrafi wślizgnąć się wszędzie, a kiedy już się gdzieś wślizgnie - oj, biada nam!

W swoich bajkach, żartobliwych i uniwersalnych, Václav Havel krytykuje ludzkie przywary, z którymi często się spotykał i dawały mu się one we znaki. Dziś my, mali i duzi, możemy wyciągać z tych bajek wnioski, by uniknąć wielkiego niebezpieczeństwa: nie stać się skrzeciuchem.

Bajki Václava Havla ozdobił pięknymi ilustracjami wrocławski grafik Radek Bączkowski.

Kup książkę Skrzeciuchy

Opinie o książce - Skrzeciuchy

Avatar użytkownika - chimerzasta
chimerzasta
Przeczytane:2022-05-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2022 roku,

Nie wiem czy książką bym to nazwała, ale tych kilka opowiadań czytało się fantastycznie. Będę do nich wracała!

Tylko krótko, proszę
Václav Havel0
Okładka ksiązki - Tylko krótko, proszę

To pierwsza od piętnastu lat książka Václava Havla. Dzieli się on w niej z czytelnikami wspomnieniami z czasów, gdy był głową państwa. Havel z humorem...

Tylko krótko, proszę - rozmowa z Karelem Hvizdalą, zapiski, dokumenty
Václav Havel0
Okładka ksiązki - Tylko krótko, proszę - rozmowa z Karelem Hvizdalą, zapiski, dokumenty

Żony Konstancina
Ewelina Ślotała