S³odka zemsta

Tom 6 cyklu The Lying Game
Ocena: 4.2 (5 g³osów)

Minê³o kilka miesiêcy, odk±d zginê³am. Od tamtego czasu moja siostra ¿y³a moim ¿yciem. Wiele sekretów dotycz±cych mnie, mojej rodziny i przyjació³ wysz³o na jaw, ale Emma nadal nie wie, kto jest morderc±. Gdy moje cia³o zostaje odnalezione, sprawy siê komplikuj±. Emma natychmiast staje siê pierwsz± podejrzan±, wiêzienie nie jest najgorszym, co mo¿e j± spotkaæ. Cz³owiek, który mnie zabi³, wci±¿ jest na wolno¶ci…

Informacje dodatkowe o S³odka zemsta:

T³umaczenie: Matylda Biernacka

wiêcej

Kup ksi±¿kê S³odka zemsta

Cytaty z ksi±¿ki

Na tym w³a¶nie polega rodzina. Stanowi pocieszenie, na które nikt z nas nie zas³uguje.

Wiêcej
Wiêcej cytatów z tej ksi±¿ki

Zobacz tak¿e

S³odka zemsta - opinie o ksi±¿ce

„S³odka zemsta” to szósty tom serii The Lying Game. Ja poprzednich tomów nie czyta³am i w sumie nie przeszkadza³o mi to w odbiorze tej ksi±¿ki.
Siostry bli¼niaczki zosta³y rozdzielone zaraz po porodzie. Ich matka ukrywa³a przed rodzin±, ¿e dziewczynki by³y dwie. Gdy prawda wychodzi na jaw, jedna z nich zostaje zamordowana. Pierwsz± podejrzan± bêdzie Emma, odnaleziona bli¼niaczka. Ale tylko wtedy, gdy wyjdzie na jaw, ¿e przejê³a to¿samo¶æ siostry. Kto jest morderc±? I dlaczego tu¿ przed ich pierwszym spotkaniem dziewczyna ginie?
👉🏻 Nie jestem ogromn± fank± takich historii jednak czyta siê lekko i historia poch³ania. A prawda nie jest tak± jak± siê wydaje. 🙂

Avatar u¿ytkownika - zuza033
zuza033
Przeczytane:2017-08-12, Ocena: 5, Przeczyta³am, Przeczytane, 12 ksi±¿ek 2017,

To ju¿ koniec. W koñcu poznajemy rzekomego zabójcê Sutton.

W³a¶ciwie siêgnê³am po pierwszy tom tej serii nawet niezorientawszy siê ¿e jest to seriia, ale teraz bardzo siê cieszê ¿e pierwsza czê¶æ wpad³a mi w rêce.

Ca³y cykl ksi±¿ek sk³ada siê z k³amstw, intryg, zagadek. I to wszystko tworzy fabu³ê od której nie mo¿na siê oderwaæ, my¶li siê razem z bohaterami kto jest ''tajemniczym'' zabójc±, którego nie jest tak ³atwo zdemaskowaæ.

Przez ca³y szósty tom my¶la³am ¿e to wszystko tak ''grzecznie'' siê skoñczy, a tu moje zaskoczenie ¿e jednak NIE!

Naprawdê polecam ca³± tê seriê wszystkim co lubi± przedzieraæ siê przez masê nierozwi±zanych zagadek. A¿ przez 5 czê¶ci ;)

Avatar u¿ytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2017-05-29, Ocena: 4, Przeczyta³am, 2017, czarna lista, gimnazjum,
Nie chcia³am braæ siê za opisywanie ka¿dej ksi±¿ki z serii "Gra w k³amstwa" osobno. Uwa¿am, ¿e fabu³a jest w niej tak naci±gana, ¿e nie wiem jakim cudem wytrzyma³am do koñca. Jednak mimo i¿ seria by³a irytuj±ca, nie mogê st³umiæ dreszczu satysfakcji i powstrzymaæ siê od zawo³ania "wiedzia³am!". Przynajmniej autorka mnie nie rozczarowa³a co do to¿samo¶ci tajemniczego mordercy, chocia¿ to co ona umie¶ci³a w sze¶ciu tomach mo¿naby spokojnie zamkn±æ w jednym, góra dwóch. Powiem nieskromnie, ¿e jestem z siebie dumna; ¿e nie rzuci³am ksi±¿ki w k±t kiedy Emma podejrzewa³a wszystkich dooko³a, poza jedn± osob± bez ¿adnego alibi, uparcie twierdz±c za ka¿dym razem, ¿e wszystko jej siê uk³ada idealnie w sensown± ca³o¶æ. Seria denna, fabu³a ju¿ w pierwszym tomie zaczyna nudziæ, a g³ówna bohaterka jest beznadziejnie naiwna. Mogê poleciæ wszystkim nastoletnim fankom "Zmierzchu" albo "Upad³ych". Tylko dziewczêta z podobnymi upodobaniami s± w stanie jako¶ takie ksi±¿ki polubiæ.
Avatar u¿ytkownika - wiolamp
wiolamp
Przeczytane:2017-03-04, Ocena: 5, Przeczyta³am, 100 ksi±¿ek 2017,
Ostatnia czê¶æ cyklu. Emma w koñcu odkrywa kto zabi³ jej siostrê i dlaczego. Je¶li kto¶ uwa¿nie czyta³ poprzednie czê¶ci móg³ siê domy¶liæ wcze¶niej i z niecierpliwo¶ci± czytaæ dalej czy ma racjê. Emma odrzucona przez wszystkich nie wie jak sobie poradziæ jednak nie poddaje siê do samego koñca, a¿ sama jest na granicy ¶mierci. Po¿egnanie Sutton na zawsze jest dla ca³ej rodziny bardzo trudne. Jednak ostatecznie Emma zyskuje rodzinê i nowych przyjació³ jako ona, a nie jako Sutton. Cykl rewelacyjny, trzymaj±cy w napiêciu do ostatniej strony, ale mimo wszystko zabawny. Warto przeczytaæ.
Avatar u¿ytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2016-06-19, Ocena: 4, Przeczyta³am, 52 ksi±¿ki 2016,
UWAGA SPOILER! Zwieñczenie serii The Lying Game nieco mnie rozczarowa³o swoj± przewidywalno¶ci±, aczkolwiek cieszê siê, ¿e autorka nie przeci±ga³a serii (jak w przypadku PLL). Przede wszystkim ubolewa³am nad naiwno¶ci± i ³atwowierno¶ci± Emmy, która z rozdzia³u na rozdzia³ coraz bardziej przypomina³a owieczkê id±c± na rze¼. Z rozgarniêtej dziewczyny, któr± poznali¶my w pierwszym tomie niewiele pozosta³o. Tym razem Emma na cel podejrzeñ wziê³a Garreta, by³ego ch³opaka Sutton, przejawiaj±cego agresywne zachowania. Plusy: + Do¶æ d³ugie zakoñczenie po odkryciu to¿samo¶ci mordercy Sutton. Podoba³o mi siê to, ¿e dowiadujemy siê, jak potocz± siê dalsze losy Emmy. Zazwyczaj ksi±¿ki koñcz± siê w momencie odkrycia sprawcy, a tu Shepard mi³o zaskoczy³a czytelnika. Minusy: - Przewidywalno¶æ... ¯e te¿ g³upiutka Emma nie wpad³a na to, ¿e to Ethan zabi³ jej bli¼niaczkê! Od pocz±tku krêci³ siê wokó³ niej, jako jedyny zna³ jej prawdziw± to¿samo¶æ i by³o w nim co¶ niepokoj±cego, a ju¿ zw³aszcza ta teczka na oddziale psychiatrycznym. Biedna Nisha zginê³a, chc±c pomóc Emmie. Chocia¿ ksi±¿ki Shepard nie porywaj± swoim poziomem i roi siê w nich od absurdów to gdyby autorka zdecydowa³a siê napisaæ kolejn± seriê ksi±¿ek dla m³odzie¿y z chêci± bym po ni± siêgnê³a. Mo¿e w koñcu uda mi siê obejrzeæ serial na podstawie TLG do koñca.
Inne ksi±¿ki autora
Skruszone
Sara Shepard0
Ok³adka ksi±zki - Skruszone

„Zawsze wiem, gdzie was znale¼æ”. A. Spencer, Aria, Emily i Hanna chc± ostatecznie rozprawiæ siê z przesz³o¶ci±. Aby po³o¿yæ kres SMS-om...

Pozory myl±
Sara Shepard0
Ok³adka ksi±zki - Pozory myl±

Dwa miesi±ce przed moim znikniêciem zagin±³ s³uch o Thayerze – ch³opaku, w którym podkochiwa³a siê Laurel. Nie mam pojêcia, co siê z nim sta³o...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;