Słowa światłości

Tytuł oryginału: Words of Radiance
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Anna Studniarek

Tom 2 cyklu Archiwum Burzowego Światła

Świetliści Rycerze muszą znów powstać.

W końcu wypowiedziano starożytne przysięgi, spreny powracają. Ludzie szukają tego, co zostało utracone. Być może ta misja ich zniszczy.

Wiatrowy zagubił się w strzaskanej krainie i balansuje na granicy między zemstą a honorem. Tkaczka Światła, którą powoli pochłania przeszłość, poszukuje kłamstwa, którym musi się stać. Kowal Więzi, zrodzony z krwi i śmierci, teraz próbuje odbudować to, co zostało zniszczone. Badaczka, od której zależą losy dwóch ludów, zostaje zmuszona do dokonania wyboru między powolną śmiercią a straszliwą zdradą wszystkiego, w co wierzy.

Najwyższy czas, by się przebudzili, nadchodzi bowiem Wieczna Burza.

I przybył Skrytobójca.

Doskonała kontynuacja ,,Drogi królów".

Kup książkę Słowa światłości

Opinie o książce - Słowa światłości

Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2016-08-05, Ocena: 6, Przeczytałem, 26_ksiązek_2016, Fantastyka_2016,
Świetnie się czyta. Rozbudowane losy postaci- udaje nam się lepiej poznać Kaladina oraz Shallan- której losy jednak nie są tak błahe jak by się to mogło wydawać po pierwsze części. Oryginalność świata stworzonego przez Sandersona robi naprawę spore wrażenie na czytelniku.
Avatar użytkownika - SteveS
SteveS
Przeczytane:2015-02-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam, Ulubione,
Na początku byłam bardzo sceptyczna, i nie mogłam się wciągnąć. Ale gdy już się wciągnęłam.. przyznam, że książka porwała mnie bez reszty. Cały, nowy świat fantastyczny, który zachwycał prostotą, a jednocześnie był tak rzeczywisty, iż miałam wrażenie, że mogę go dotknąć! Świetna książka. Pełna recenzja: http://dlalejdis.pl/artykuly/slowa_swiatlosci_recenzja
Avatar użytkownika - dandyska
dandyska
Przeczytane:2015-01-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek - 2015,
Drugi tom jest równie zaskakujący jak pierwszy. Postać shallan jest rozwinięta, poznajemy jej historię i uwielbiam tą bohaterkę. :D Historie niektórych pomniejszych bohaterów nie bardzo wiem czemu miały służyć, ale być może autor w kolejnym tomie wyjaśni te tajemnice.
Avatar użytkownika - wi_ke
Przeczytane:2019-08-15, Ocena: 6, Chcę przeczytać, Mam, 2019, Ulubione ,
Do Gwiazd
Brandon Sanderson0
Okładka ksiązki - Do Gwiazd

Bestsellerowy autor, Brandon Sanderson powraca z opowieścią o nieustraszonej dziewczynie, która chce zostać pilotem myśliwca w czasach najazdu ludzkości...

Wśród Gwiazd
Brandon Sanderson0
Okładka ksiązki - Wśród Gwiazd

Pasjonująca opowieść o dziewczynie skrywającej pewną tajemnicę w świecie toczącym kosmiczną wojnę z rasą okrutnych obcych, w której stawką jest przetrwanie...

Na tej samej ziemi
Katarzyna Kielecka;