Słowa światłości

Tom 2 cyklu Archiwum Burzowego Światła

Świetliści Rycerze muszą znów powstać.

W końcu wypowiedziano starożytne przysięgi, spreny powracają. Ludzie szukają tego, co zostało utracone. Być może ta misja ich zniszczy.

Wiatrowy zagubił się w strzaskanej krainie i balansuje na granicy między zemstą a honorem. Tkaczka Światła, którą powoli pochłania przeszłość, poszukuje kłamstwa, którym musi się stać. Kowal Więzi, zrodzony z krwi i śmierci, teraz próbuje odbudować to, co zostało zniszczone. Badaczka, od której zależą losy dwóch ludów, zostaje zmuszona do dokonania wyboru między powolną śmiercią a straszliwą zdradą wszystkiego, w co wierzy.

Najwyższy czas, by się przebudzili, nadchodzi bowiem Wieczna Burza.

I przybył Skrytobójca.

Doskonała kontynuacja ,,Drogi królów".

Informacje dodatkowe o Słowa światłości:

Wydawnictwo: Mag
Data wydania: 2014-12-03
Tytuł oryginału: Words of Radiance
Tłumaczenie: Anna Studniarek

Kup książkę Słowa światłości

Słowa światłości - opinie o książce

Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2016-08-05, Ocena: 6, Przeczytałem, 26_ksiązek_2016, Fantastyka_2016,
Świetnie się czyta. Rozbudowane losy postaci- udaje nam się lepiej poznać Kaladina oraz Shallan- której losy jednak nie są tak błahe jak by się to mogło wydawać po pierwsze części. Oryginalność świata stworzonego przez Sandersona robi naprawę spore wrażenie na czytelniku.
Avatar użytkownika - SteveS
SteveS
Przeczytane:2015-02-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam, Ulubione,
Na początku byłam bardzo sceptyczna, i nie mogłam się wciągnąć. Ale gdy już się wciągnęłam.. przyznam, że książka porwała mnie bez reszty. Cały, nowy świat fantastyczny, który zachwycał prostotą, a jednocześnie był tak rzeczywisty, iż miałam wrażenie, że mogę go dotknąć! Świetna książka. Pełna recenzja: http://dlalejdis.pl/artykuly/slowa_swiatlosci_recenzja
Avatar użytkownika - dandyska
dandyska
Przeczytane:2015-01-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek - 2015,
Drugi tom jest równie zaskakujący jak pierwszy. Postać shallan jest rozwinięta, poznajemy jej historię i uwielbiam tą bohaterkę. :D Historie niektórych pomniejszych bohaterów nie bardzo wiem czemu miały służyć, ale być może autor w kolejnym tomie wyjaśni te tajemnice.

Jeśli książkę chce się czytać jak najdłużej, żeby tylko się nie skończyła. Jeśli człowiek przejmuje się losami każdego z bohaterów, jakby byli jego przyjaciółmi. Jeśli nie omija się żadnego z opisów w obawie, żeby najmniejsze szczegóły nie uciekły. To zbliżamy się do książki w mojej ocenie idealnej.

To jest fantastyka najwyższych lotów. Tu jest zupełnie inny pomysł na świat niż wszędzie indziej. Poziom uszczegółowienia, uwiarygodnienia świata przedstawionego jest po prostu niesamowity.

Szczerze -- cieszę się, że czeka mnie jeszcze kilka tomów -- kilka tysięcy stron. A jednocześnie jestem niezwykle zły, że poświęciłem zbyt mało uwagi pierwszemu tomowi serii.

Jeżeli ktoś przetrwał ciężki początek Drogi Królów i dotarł aż do tej książki, to nie będzie zawiedziony. Sanderson stanowczo trzyma poziom i wie do czego dąży. Cała seria Archiwum Burzowego Światła to Must Read.

Avatar użytkownika - Witwona
Przeczytane:2020-11-28, Ocena: 5, Przeczytałam,
Z mgły zrodzony
Brandon Sanderson0
Okładka ksiązki - Z mgły zrodzony

SPRZEDAŻ OD 20-03-2008! Przez tysiąc lat popiół zasypywał kraj, nie kwitły kwiaty. Przez tysiąc lat skaa wiedli niewolnicze życie w nędzy i strachu...

Calamity
Brandon Sanderson0
Okładka ksiązki - Calamity

Gdy Calamity rozświetliła niebo, zrodzili się Epicy. Od tamtej pamiętnej nocy życie Davida jest nierozerwalnie związane z ich zbrodniami Stalowe Serce...