Słowiańska wiedźma: Rytuały, przepisy i zaklęcia naszych przodków

,,Magia wraca do nas wraz ze starymi wierzeniami - a może nigdy nas nie opuściła..."

Żyje tu i teraz. Rozumie przyrodę i czerpie z jej dóbr - w szufladzie trzyma korzeń jarzębiny, a wieczorami okadza dom jałowcem. Na jej szyi widnieje amulet, z ust wypływają słowa zaklęć. Szykuje się do obchodów nadchodzącego sabatu.

Słowiańska czarownica drzemie w kobiecym sercu i pomaga w życiowych wyborach, smutkach i radościach. Gdy pozwolisz jej rozkwitnąć, poczujesz w sobie ogromny dar, bezgraniczną wdzięczność i wielką siłę.

Dobromiła Agiles w swojej książce dzieli się wiedzą i wskazówkami, które zapoznają cię ze światem wierzeń i rytuałów naszych przodkiń - od wprowadzenia do wicca i rodzimowierstwa, poprzez opisy poszczególnych sabatów, po przepisy, zaklęcia, a nawet słowiańską gimnastykę.

Informacje dodatkowe o Słowiańska wiedźma: Rytuały, przepisy i zaklęcia naszych przodków:

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Poradniki

Tagi: Mistycyzm magia

Kup książkę Słowiańska wiedźma: Rytuały, przepisy i zaklęcia naszych przodków

Słowiańska wiedźma: Rytuały, przepisy i zaklęcia naszych przodków - opinie o książce

Avatar użytkownika - klaudiahanczuk
klaudiahanczuk
Przeczytane:2021-05-16, Ocena: 4, Przeczytałem,

💭"Słowa bowiem są magiczne, a wypowiadanie konkretnych słów na głos - staje się zaklęciem."💭

Kolejna książka o wiedźmach, nic mi innego nie pozostaje, jak tylko nią zostać. Co Wy o tym myślicie, nadaje się?😁
🍀
Pierwsza rzecz, która od razu rzuca się w oczy, to jest przepiękne wydanie. Okładka jest bajeczna, strona tytułowa, wprowadzenie i każdy rozdział również się wyróżniają, bo są przyozdobione kwiatami, tym samym idealnie komponują się z treścią książki. A co do samej książki, to była bardzo ciekawa. Na początku czytania zaczęłam zaznaczać co ważniejsze ciekawostki i trochę obkleiłam ją karteczkami.
🍀
Książka napisana rzetelnie, widać autorka przyłożyła się do jej napisania, sama jest inicjowaną czarownicą i arcykapłanką łódzkiego kowenu Wiccan Tradycyjnego, wróżbitką i czcicielką natury. Praktyka zawarta w książce jest autorskim pomysłem autorki. Czyta się szybko, język jest zrozumiały, ale co tu znajdziecie? A dużo przydatnych informacji, między innymi:
🍀czym się różniło wierzenie Słowian od naszych na temat wiedźm;
🍀o naszych rodzimych wiedźmach, jakie wyróżniamy;
🍀jak wykonać swój własny ołtarz wiedźmy, amulety i talizmany;
🍀 o roślinach i ich właściwościach zdrowotnych i duchowych;
🍀 przepisy na potrawy;
🍀wiele zaklęć, które każdy może wykonać samodzielnie, np. na poprawę urody;
🍀słowiańska gimnastyka czarownic oraz moda im towarzysząca i wiele jeszcze innych ciekawych informacji.
Czytając ani przez chwilę się nie nudziłam, no może kilka razy ziewnęło mi się przy opisach rytuałów przeprowadzanych z okazji jakiegoś święta.
🍀
Narzędziem pracy każdej czarownicy jest jej język, tym samym musi być świadoma znaczenia słów, które wypowiada. Aby zostać taką czarownicą, bądź czarownikiem, należy zacząć od podstawowej rzeczy, czyli poznania wierzeń swoich przodków.
🍀
Najsłynniejszą czarownicą z naszego regionu jest Baba-Jaga, kto z Was nie kojarzy tej postaci, chociażby z bajek? Jej imię oznaczało "niebezpieczną", mogła zmieniać wygląd z odrażającej staruszki po piękną dziewczynę. Krążyły mity, że mogła również stanowić fizyczną formę zjawiska atmosferycznego, takich jak grad lub burza. I tu Was zaskoczę, bo Baba Jaga nie latała na miotle, ale poruszała się w wielkim kotle😂
🍀
A czy zdawaliście sobie sprawę, że symbol swastyki oznaczał szczęście, dobrobyt i przynosił życie?
🍀
Wśród Serbów i Bułgarów znana jest praktyka zlizywania strachu i lęków z małych dzieci. Aby dziecko nie miało koszmarów w nocy, należało polizać twarz dziecka i wypowiedzieć "Zlizuję z Ciebie lęk". Przyznam się, że takiej metody próbowałam na mojej córce, bo dzień dnia ciągle nam płakała i nie wiedzieliśmy z jakiego powodu. W pewnym momencie pomyśleliśmy, że może ktoś rzucił na nią zły urok. Ale to zlizywanie nic nie pomogło, po prostu charakteru nie zmienisz😁
🍀
A teraz mała rada dla tych, co szukają miłości. Aby zdobyć serce ukochanego, należy wybrać najdorodniejsze jabłko i nosić je przez kilka godzin pod lewą pachą, a następnie od razu dać mu do zjedzenia. Wybranek zakocha się w Was odrazu.

Książka ,, Słowiańska wiedźma" podzielona jest na rozdziały.
W pierwszym dowiemy się o początkach słowiańskich wiedźm.Kim była Baba Jaga i czy faktycznie jej obraz malowany w literaturze jest zgodny z rzeczywistością.
Potem nauczymy się robić ołtarz, czerpać z mądrości ludowej, w której to tkwi ogromna siła i przeczytamy o amuletach i talizmanach.
Poznamy rośliny i ich właściwości oraz magię lasu i natury.
Bo to właśnie w niej tkwi ogromna siła.
Mamy też podane zaklęcia i bardzo dokładnie opisane słowiańskie święta.

Nie jestem wielką znawczynią magii, dopiero raczkuję w tej tematyce, dlatego nie mogę powiedzieć, czy ta książka jest lepsza od innych.
Ja jestem z niej bardzo zadowolona.
Wyniosłam sporo informacji, dlatego mogę ją tylko polecić.
Poza tym, jest pięknie wydana, w twardej oprawie, więc idealnie nada się dla kogoś na prezent.

Książka ,,Słowiańska wiedźma" to nie tylko poradnik z licznymi zaklęciami ale też kompendium wiedzy o dawnym świecie naszych słowiańskich przodków. Wśród nich wiedźmy miały znaczącą rolę i poważanie. Autorka zgromadziła bogaty zestaw różnorodnych zaklęć i rytuałów, które mają bardzo stary rodowód, dlatego niektóre składniki mogą być dziwne a nawet szokujące. Jednak większość z receptur oparte są na naturalnych przedmiotach i elementach, które nie wymagają dużego wysiłku czy skomplikowanych czynności. Znajdziemy wśród nich czary miłosne, zdrowotne, pomagające zadbać o urodę, dostatek czy też odgonić negatywne myśli i energie. Przedstawia też przepisy kulinarne, które zostały dopasowane do sabatowych słowiańskich świąt oraz sposoby kultywowania wiary przodków poprzez słowiańską gimnastykę stroje i ozdoby.

Poza zamieszczoną treścią, jestem zachwycona wydaniem tej książki pod każdym względem. Od pierwszego z nią kontaktu urzekła mnie przede wszystkim urocza i magiczna w swoim wyrazie grafika, która nawiązuje do sił przyrody. To samo dotyczy wklejek, na których również zostały umieszczone motywy roślinne. Twarda okładka ze zszywanymi brzegami dopełnia całości swoim kunsztem artystycznym. Wnętrze nie jest już tak barwne i bogate w ozdoby, ale mimo to sprawia estetyczne wrażenie. Tekst został wydrukowany wyraźną czcionką na szarym, ekologicznym papierze, co ja osobiście lubię w tego typu publikacjach.

Polecam!

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/05/767-sowianska-wiedzma.html

Magia naturalna. Przewodnik na cztery pory roku
Dobromiła Agiles0
Okładka ksiązki - Magia naturalna. Przewodnik na cztery pory roku

Zrozumieć prawa rządzące wszechświatem i wiedzieć, jak z nich skorzystać - tym właśnie jest magia, najbardziej naturalna rzecz na świecie. Dobromiła...