Slumberland

Książka Laureata Nagrody Bookera 2016

Ostra jak brzytwa i przezabawna powieść o zniechęconym DJ-u z Los Angeles, który wyrusza w podróż do zjednoczonego Berlina w poszukiwaniu swojego transatlantyckiego sobowtóra.

Po stworzeniu idealnego beatu DJ Darky postanawia odszukać nieja­kiego Charlesa Stone'a, niezbyt popularnego awangardowego jazzma­na, i namówić go, by zagrał do jego kawałka. W tym celu udaje się do zjednoczonego właśnie Berlina. Przechadzając się sennymi uliczkami miasta, DJ Darky prowadzi dywagacje na temat kwestii rasowych, seksu, miłości i muzyki Wyntona Marsalisa, próbując spotkać swoją bratnią duszę i artystycznego bliźniaka.

,,Na każdej stronie gry słów leją się strumieniami, przenikając się wzajemnie niczym acid jazz". - Washington Post

,,Osobliwa i wzbudzająca salwy śmiechu medytacja. Nowatorska i psycho­deliczna proza". - Seattle Times

,,Satyra Beatty'ego jest zabójcza [...]. Żaden stereotyp mu nie umknie". - Newsday

,,Beatty to zdumiewająco utalentowany pisarz. Slumberland przepełniają nowatorstwo, humor i przenikliwość". - The Times

,,Każde zdanie to eksplodująca petarda prowadząca opowieść z prędkością światła". - Clarence Major

Informacje dodatkowe o Slumberland:

Slumberland - opinie o książce

Białoczarny
Paul Beatty0
Okładka ksiązki - Białoczarny

,,Ekstrawagancko komiczna wizja amerykańskiego ruchu kulturowego". - Publishers Weekly ,,Po zniesieniu niewolnictwa czarni Amerykanie zyskali niewiele...

Sprzedawczyk
Paul Beatty0
Okładka ksiązki - Sprzedawczyk

Laureat Nagrody Bookera w 2016 roku! ,,Niebywale śmieszna, wybornie obrazoburcza, zjadliwie inteligentna parodia naszej kultury". The San Francisco...