Służąca

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2019-10-02
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788366201361
Liczba stron: 400

Ocena: 4.29 (7 głosów)

Los trzydziestoletniej służącej, Marianny Zaczkiewicz, zdaje się przesądzony. Wyrokiem sądu w roku 1896 zostaje skazana na wieloletnie ciężkie roboty na Syberii. Popełniła zbrodnię i musi za nią zapłacić, choć w jej mniemaniu to ona jest skrzywdzoną ofiarą, niesłusznie skazaną i uwięzioną. Trafia na koniec świata ciężko chora i umierająca, lecz wbrew wszystkiemu się nie poddaje. Przystosowuje się do nowych warunków życia na zesłaniu i marzy o powrocie oraz… zemście. Poruszająca historia kobiety zdradzonej i wykorzystanej, która postanowiła sama wymierzyć sprawiedliwość i odnaleźć odebrane jej szczęście. Czy w pogoni za wymierzeniem kary swoim oprawcom Marianna zaleczy rany i zapomni o koszmarach przeszłości?

Tagi:

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Służąca

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Służąca

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2021-02-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 2021,
Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2020-09-24, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Powieść trzyma w napięciu, ale denerwujące jest przeskkiwanie akcji, brak konsekwencji w kończeniu wątków akcji. Nie wiadomo w jaki sposób z pociągu Marianna znalazła się w szpitalu, czy choćby jak dalej trwały spotkania bohaterki ze stepową babą. Mania przeszła metamorfozę, z naiwnej chłopki przeistoczyła się w kobietę, która radzi sobie w każdej sytuacji, pewną siebie i swoich możliwości. Tylko nie widzi swojego błędu młodości, kiedy miała nadzieję, że książę popełni mezalians i ożeni się ze zwykłą chłopką.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Morella
Morella
Przeczytane:2020-01-14, Ocena: 3, Przeczytałem, Mam, Domowa biblioteczka,
Inne książki autora
Po nowe życie
Weronika Wierzchowska; 0
Okładka ksiązki - Po nowe życie

Po zakończeniu drugiej wojny światowej trzy dziewczyny z 1. Samodzielnego Batalionu Kobiecego przemierzają na ciężarówkach, furmankach, konno i...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy