Smaki miłości

Kalifornia 1934. Początkująca pisarka Mary Frances uwielbia swojego męża, ale prawdziwą namiętność czuje do jego najlepszego przyjaciela. Pierwsza wspólnie spędzona z Timem noc na zawsze odmieni losy całej trójki. Połączy ich niezwykły układ, w którym Mary znajdzie prawdziwe spełnienie, inspirację i wsparcie.
Czy tylko ekstrawaganckie, kontrowersyjne, przesycone skandalem życie może dać jej prawdziwe szczęście? Jakie oblicza miłości odkryje, zanim zrozumie, co dla niej najważniejsze?
Tocząca się w urokliwych pejzażach Kalifornii, południa Francji i szwajcarskich Alp zmysłowa powieść, pełna smaków, zapachów, zachwytów i wzruszeń powstała na kanwie biografii M.F.K. Fisher – słynnej amerykańskiej pisarki, której twórczość inspirował trójkąt: miłość, jedzenie i literatura. Kiedy piszę o głodzie, tak naprawdę chodzi mi o pragnienie miłości, o ciepło, które tak uwielbiamy i którego tak łakniemy – wyznała w swojej autobiografii.

Ashley Warlick – amerykańska pisarka i właścicielka niezależnej księgarni. Smaki miłości to jej czwarta powieść.

Informacje dodatkowe o Smaki miłości:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2018-01-31
ISBN: 978-83-240-5335-3

Kup książkę Smaki miłości

Smaki miłości - opinie o książce

Avatar użytkownika - Katarynka
Katarynka
Przeczytane:2019-03-10,

,, Smaki miłości'' to pełna pasji do gotowania powieść o jednej z najbardziej utalentowanych pisarek kulinarnych na świecie. Napisana w świetnym klimacie Francji i Kalifornii historia intrygi, zazdrości i walki między dwoma pięknymi kobietami. Walki o pozycję, mężczyznę i uznanie w świecie. Fantastyczna książka.

Usytuowana w roku 1934 opowieść o początkującej pisarce - Mary Frances Fisher, która mimo miłości do męża - również pisarza - pałała namiętnością do Tima, jego najlepszego przyjaciela. Dziwne relacje, układy, zaplątana codzienność, w której prym wiodą pisanie, gotowanie i zmysłowość. Idealna powieść dla wielbicieli powieści oryginalnych. Mnie nie do końca przypadła do gustu, dość ciężko się czytało...

Avatar użytkownika - Poborowy
Poborowy
Przeczytane:2018-02-07, Ocena: 6, Przeczytałem,

Główna bohaterka zainspirowała mnie swoją siłą, a jej historia stała mi się w jakimś stopniu bliska. Bardzo ciekawie zarysowane postaci, charaktery i klimat. Lubię powieści oparte na biografiach znanych w świecie postaci – tym bardziej ,,Smaki miłości” przypadły mi do gustu. Super napisana, doskonale przetłumaczona dobra książka, polecam.

Avatar użytkownika - bellagrand
bellagrand
Przeczytane:2018-02-05, Przeczytałem,

Dobrze napisana i skonstruowana historia, z wieloma bardzo dobrymi, wartościowymi fragmentami. Zapadłam się w tę grę emocji, napięć, niedomówień i strachu, że za chwilę wszystkie tajemnice wyjdą na jaw. Przywiązałam się do bohaterów i ich kreacji. Dawno nie czytałam tak dobrej powieści obyczajowej. Książka bez wątpienia wyróżnia się spośród innych. To unikat nie tylko ze względu na koncept historii opartej na faktach, ale przede wszystkim oryginalnego stylu autorki i głównej bohaterki. Czytało się to tak dobrze, jak ogląda się dzisiaj przyjemne acz nieco bolesne filmy o skomplikowanej miłości. Szczerze polecam.

Avatar użytkownika - Gertaruda
Gertaruda
Przeczytane:2018-02-01, Ocena: 6, Chcę przeczytać,

O Mary Frances Kennedy Fisher dowiedziałam się stosunkowo niedawno podczas zajęć na studiach. Jej historia bardzo mnie zaintrygowała. Nie mogłam więc nie kupić ,,Smaków miłości” jak tylko dowiedziałam się, że ma być wydana. Nie zawiodłam się. Powieść jest bardzo dobrze napisana, pióro zachwyca i poznajemy historię MFK Fisher z zupełnie innej strony. Bardzo polecam tym, którzy lubią kobiece powieści oparte na faktach z nutką romansu w tle.