Smerfy i wioska dziewczyn. Kij Wierzby. Tom 5

Piąta część cyklu ,,Smerfy i wioska dziewczyn", który nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w kinowym filmie o bohaterach z Zaczarowanego Lasu. Mięta jest Smerfką, która bardzo chciałaby poznać tajniki stosowania ziół i zostać pomocnicą naczelniczki Wierzby. Niestety, jej wiedza o roślinach, także tych drapieżnych, wciąż jest niewielka, dlatego niefrasobliwym zachowaniem powoduje, że przywódczyni wioski dziewczyn zostaje ranna. Aby ją uzdrowić, Mięta z przyjaciółkami będą musiały wyruszyć na koniec świata, gdzie znajduje się cudowne źródło. Czekają je niezwykłe i straszne przygody! Czy śmiałym Smerfkom uda się osiągnąć cel? Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928-1992) używający pseudonimu Peyo. Jego komiksy zostały zaadaptowane na potrzeby filmów o przygodach niebieskich skrzatów. Obecnie autorami nowych opowieści o Smerfach są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Informacje dodatkowe o Smerfy i wioska dziewczyn. Kij Wierzby. Tom 5:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2022-10-12
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328152007
Tytuł oryginału: Les Schtroumpfs et le village des filles - Tome 5 - Le bâton de Saule

Kup książkę Smerfy i wioska dziewczyn. Kij Wierzby. Tom 5

Smerfy i wioska dziewczyn. Kij Wierzby. Tom 5 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2022-11-02, Ocena: 4, Przeczytałem,

SMERFKI NA KOŃCU ŚWIATA

Piąty tom ,,Smerfów i wioski dziewczyn" pojawił się na polskim rynku i... Nie ma co ukrywać, że wolałbym, aby był to kolejny album klasycznej serii - czy to w wykonaniu Peyo, czy jego kontynuatorów - ale i z tego się cieszę. Bo ,,Smerfy" to ,,Smerfy" i ja to w niemal każdej formie lubię. A ta akurat, nawet jeśli nie tak dobra, jak główne opowieści, jest przyjemna i na pewno lepsze niż chociażby ,,Świat emocji".

Poznajcie Smerfkę Miętę. Jej pasja są ziła, chciałby pomagać Wierzbie, ale niestety prawda jest taka, że w temacie wie niewiele, a to doprowadza w końcu do poważnej sytuacji, gdy przywódczyni zostaje zraniona. I to poważnie. Ocalić może ją tylko cedowane źródło, problem w tym, ze to znajduje się na... końcu świata! Mięta i jej przyjaciółki nie poddają silę jednak i wyruszają w pełną przygód i niebezpieczność podróż!

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 3, Przeczytałem,
Polska (wersja francuska)
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Polska (wersja francuska)

Album fotograficzny przedstawiający Polskę, jej zabytki, przyrodę i folklor. Doskonały przewodnik dla cudzoziemców przyjeżdżających do Polski i prezent...

Historia Litwy od czasów najdawniejszych do 1975 roku
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Historia Litwy od czasów najdawniejszych do 1975 roku

Pierwsza publikacja, przedstawiająca w sposób syntetyczny historię Litwy, przygotowana po odzyskaniu niepodległości przez Litwinów. Prezentuje dzieje ziem...