Śmierć nadeszła wczoraj

Tom 18 cyklu Anastazja Kamieńska

W eksplozji samochodu ginie dwoje pracowników popularnego programu telewizyjnego. Niedługo potem jego prezenter, Aleksander Ułanow, otrzymuje groźbę, że wkrótce podobny los czeka także jego. Okazuje się, że zabójstwo zleciła jego żona, bez której Ułanow nie wyobraża sobie życia.

Niespodziewanie mężczyzną zaczyna się interesować milicja, prowadząca równolegle śledztwo w sprawie zabójstwa pewnej wróżbitki. Okazuje się, że między tymi dwiema sprawami może istnieć powiązanie…

Anastazja Kamieńska, która wyjaśnia sprawę tajemniczego zamachu na pracowników telewizji, oraz Tatiana Obrazcowa, śledcza badająca morderstwo wróżbitki, będą musiały połączyć swoje siły i spróbować rozplątać złowieszczą intrygę.

Informacje dodatkowe o Śmierć nadeszła wczoraj:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2019-06-27
ISBN: 978-83-66381-14-8
Język oryginału: rosyjski
Tłumaczenie: Aleksandra Stronka

Kup książkę Śmierć nadeszła wczoraj

Śmierć nadeszła wczoraj - opinie o książce

Jak za każdym razem czytanie książki autorstwa Aleksandry Marininy sprawiło mi ogromną przyjemność. Pomysł na fabułę nie jest awangardowy, jest znany od dawna ale sposób uknucia intrygi jest jest dotychczas niespotykany. Na dokładkę w idealnym życiu prywatnym Mojej ulubionej major Kamieńskiej następuje poważny zgrzyt. Czy Nastia zdoła się przełamać i zawalczy o małżeństwo? Czy też praca zawładnie jej życiem niepodzielnie? Kto lubi Marininę przekona się sam.

W swoim świetnym stylu. Kolejna powieść o przugodach major Kamieńskiej.Chociaż po raz drugi pojawia się wątek magnetyzmu  niektórych ludzi i wykorzystania go w celu zdobyci a władzy i pieniędzy.

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2019-07-22, Ocena: 5, Przeczytałam,

Śmierć pracowników programu telewizyjnego w wybuchu bomby podłożonej pod samochodem? Znalezione zmasakrowane ciało jasnowidzki? Zabójstwo deputowanej Dumy, żony znanego psychoanalityka? Jak te trzy pozornie niezwiązane ze sobą sprawy może łączyć osoba prezentera telewizyjnego Aleksandra Ułanowa? Człowieka, którego życie skończyło się wczoraj, a każdy kolejny dzień to czas skradziony śmierci?

By wyjaśnić tę zawiłą intrygę Nastia Kamieńska łączy siły z Tatianą Obrazcową, śledczą i jednocześnie znaną autorką kryminałów.

Życie osobiste obu kobiet ma duży wpływ na prowadzone przez nie sprawy. Po wcześniejszych trudnych przejściach Nastia stroni od rozmów z ludźmi, straciła pewność siebie i podejmowanych decyzji. Cierpi na tym jej życie osobiste i praca. Tatiana w zaawansowanej ciąży, zostaje formalnie odsunięta od śledztwa, do tego ma wrażenie, że świat sprzysięga się przeciwko niej, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Czy przyjaciółkom uda się przezwyciężyć przeciwności losu i własne słabości i odkryć kto stoi za morderstwami?

To 18 tom serii z Nastią Kamieńską i wręcz zadziwia mnie niezmiennie wysoki poziom trzymany przez autorkę. Każda z części stanowi odrębną, intrygującą zagadkę kryminalną, choć by w pełni zrozumieć bohaterkę, jej wybory i problemy, warto poznać ją bliżej z wcześniejszych powieści.

Książka liczy ponad 500 stron, ale gwarantuje naprawdę dobrą rozrywkę, więc każda minuta w jej towarzystwie to prawdziwa przyjemność.

Jasna strona śmierci
Aleksandra Marinina0
Okładka ksiązki - Jasna strona śmierci

Najbardziej przerażające zbrodnie popełnia się z miłości Dwie piękne dziewczyny zostały zamordowane, inna popełniła samobójstwo w niejasnych okolicznościach...

Czarna lista
Aleksandra Marinina0
Okładka ksiązki - Czarna lista

Kolejna powieść kryminalna Marininej, tym razem rozgrywająca się czarnomorskim kurorcie. Przystojny milicjant i... autorka kryminałów wspólnie...