Śmiertelne zlecenie

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2011-05-10
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7506-777-4
Liczba stron: 296

Ocena: 4 (2 głosów)

Nietrudno być fałszerzem, jeśli jest się mistrzem Trudniej uciszyć własne sumienie, nim ktoś zrobi to na zawsze

Festyn archeologiczny w Biskupinie co roku przyciąga tłumy. Antropolog Ewa Zakrzewska właśnie tutaj zamierza spędzić urlop. Detektywa Krzysztofa Sobolewskiego sprowadza do Biskupina warszawskie śledztwo. Nie spodziewają się, że łużycka osada stanie się miejscem zbrodni. Jednak w szuwarach okalających łużycką osadę znalezione zostaje ciało Jakuba Mroka – mistrza złotnictwa, specjalisty od dawnej biżuterii i doskonałego fałszerza.

Ewa i Krzysztof mają mało czasu by odnaleźć mordercę i poznać motywy zbrodni. Czy w opowieści starego strażnika zamku w Gołuchowie znajdą odpowiedź na pytanie, co jest cenniejsze od ludzkiego życia?

Kup książkę Śmiertelne zlecenie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Śmiertelne zlecenie

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2014-08-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Pewien archeolog i złotnik, Jakub Mrok wiódł zdyscyplinowane życie, do momentu gdy przyjął zbyt dobrze płatne zlecenie. Śmiertelne zlecenie. Jego przyjaciółka Ewa, która przyjechała do oblężonego Biskupina na festyn dowiaduje się o jego śmierci. Dodatkowo niepokoją ją inne sprawy: przed śmiercią Mrok dał jej coś na przechowanie, przedmiot, dla którego inni mogą nawet zabić. Ewa, samotna, bystra, młoda kobieta, która utraciła sens życia, ulega chwilowym nastrojom i wikła się w relacje z byłym mężem Tomaszem. Po wyjściu z więzienia chce on wciągnąć byłą żonę w jakiś podejrzany interes. Natomiast Krzysztof Sobolewski próbuje zrozumieć, co łączy warszawskie śledztwo z wydarzeniami w Biskupinie oraz czy to, co ukrywa stary strażnik zamku może wyjaśnić motywy zbrodni. Oprócz wątku kryminalnego mamy też prywatę bohaterów. Bo Krzysztof i Ewa przyjaźnią się, ale wydarzenia i jej decyzje wystawiają to na próbę. A jego paskudne samopoczucie sprawia, że ręka leci mu w kierunku czyjejś twarzy. Wprawdzie dostaniemy też zaskakujące wydarzenia (ale i przewidywalne), oszustwa czy też pewnego dramatyzmu (tj. walki o życie), ale przyznam, że jakoś ten kryminał nie wzbudził we mnie większych emocji i obawiam się, że za jakiś czas zniknie z mojej pamięci. Postacie zbyt papierowe, szablonowe, autorka nie skupia się na ich psychice, lecz by przedstawić wydarzenia i opowiedzieć o tajemnicach z przeszłości dotyczących zaginionych antyków. ,,Śmiertelne zlecenie" to dobry kryminał, mówiący o tym, że układów, z których trudno się wycofać, lepiej unikać oraz, że dociekliwość może być zgubna. Także chciwość. Mogę polecić tym, co mają ochotę na kryminał w wersji light.
Link do opinii

Kup książkę Śmiertelne zlecenie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Miłość i samotność
Katarzyna Rygiel0
Okładka ksiązki - Miłość i samotność

Mój Drogi,nie lekceważ moich słów. Nasze listy są rozmowami, których nigdy nie odbyliśmy i nie odbędziemy ani przez telefon, ani tym bardziej twarzą w...

Wielki chłód
Katarzyna Rygiel0
Okładka ksiązki - Wielki chłód

Janusz Krzyżanowski, autor kryminałów cieszących się umiarkowaną popularnością, jest przekonany, że bezbłędnie odróżnia realne od wymyślonego. Jednak gdy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Magik i złodziejka
Anniina Mikama
Magik i złodziejka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Pokaż wszystkie recenzje