reklama

Śmiertelne zlecenie


Tom 3 cyklu Ewa Zakrzewska
Ocena: 3.67 (3 głosów)

Nietrudno być fałszerzem, jeśli jest się mistrzem Trudniej uciszyć własne sumienie, nim ktoś zrobi to na zawsze

Festyn archeologiczny w Biskupinie co roku przyciąga tłumy. Antropolog Ewa Zakrzewska właśnie tutaj zamierza spędzić urlop. Detektywa Krzysztofa Sobolewskiego sprowadza do Biskupina warszawskie śledztwo. Nie spodziewają się, że łużycka osada stanie się miejscem zbrodni. Jednak w szuwarach okalających łużycką osadę znalezione zostaje ciało Jakuba Mroka - mistrza złotnictwa, specjalisty od dawnej biżuterii i doskonałego fałszerza.

Ewa i Krzysztof mają mało czasu by odnaleźć mordercę i poznać motywy zbrodni. Czy w opowieści starego strażnika zamku w Gołuchowie znajdą odpowiedź na pytanie, co jest cenniejsze od ludzkiego życia?

Informacje dodatkowe o Śmiertelne zlecenie:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2011-05-10
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-7506-777-4
Liczba stron: 296

więcej

Kup książkę Śmiertelne zlecenie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Śmiertelne zlecenie - opinie o książce

Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2014-08-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Pewien archeolog i złotnik, Jakub Mrok wiódł zdyscyplinowane życie, do momentu gdy przyjął zbyt dobrze płatne zlecenie. Śmiertelne zlecenie. Jego przyjaciółka Ewa, która przyjechała do oblężonego Biskupina na festyn dowiaduje się o jego śmierci. Dodatkowo niepokoją ją inne sprawy: przed śmiercią Mrok dał jej coś na przechowanie, przedmiot, dla którego inni mogą nawet zabić. Ewa, samotna, bystra, młoda kobieta, która utraciła sens życia, ulega chwilowym nastrojom i wikła się w relacje z byłym mężem Tomaszem. Po wyjściu z więzienia chce on wciągnąć byłą żonę w jakiś podejrzany interes. Natomiast Krzysztof Sobolewski próbuje zrozumieć, co łączy warszawskie śledztwo z wydarzeniami w Biskupinie oraz czy to, co ukrywa stary strażnik zamku może wyjaśnić motywy zbrodni. Oprócz wątku kryminalnego mamy też prywatę bohaterów. Bo Krzysztof i Ewa przyjaźnią się, ale wydarzenia i jej decyzje wystawiają to na próbę. A jego paskudne samopoczucie sprawia, że ręka leci mu w kierunku czyjejś twarzy. Wprawdzie dostaniemy też zaskakujące wydarzenia (ale i przewidywalne), oszustwa czy też pewnego dramatyzmu (tj. walki o życie), ale przyznam, że jakoś ten kryminał nie wzbudził we mnie większych emocji i obawiam się, że za jakiś czas zniknie z mojej pamięci. Postacie zbyt papierowe, szablonowe, autorka nie skupia się na ich psychice, lecz by przedstawić wydarzenia i opowiedzieć o tajemnicach z przeszłości dotyczących zaginionych antyków. ,,Śmiertelne zlecenie" to dobry kryminał, mówiący o tym, że układów, z których trudno się wycofać, lepiej unikać oraz, że dociekliwość może być zgubna. Także chciwość. Mogę polecić tym, co mają ochotę na kryminał w wersji light.
Link do opinii

Książka jest zakończeniem trylogii o Ewie Zakrzewskiej. I właściwie to dobrze. Książka lekko się czyta ale żeby jakoś specjalnie wciągała to nie mogę powiedzieć. Pomysł na fabułę całkiem niezły ale potencjał raczej zmarnowany, brakuje napięcia i burzy wywoływanych uczuć podczas czytania. Takie czytadło o zabarwieniu kryminalnym z frustrującą i naiwną główną bohaterką. Zadziwiający zbieg okoliczności, który nawet nie wywołuje przyspieszonego bicia serca.

Link do opinii
Inne książki autora
Ekspedycja Kolitz
Katarzyna Rygiel0
Okładka ksiązki - Ekspedycja Kolitz

Lata osiemdziesiąte XIX wieku. Cysterski klasztor w niemieckiej miejscowości Kolitz powoli popada w ruinę. Do zniszczenia kilkusetletnich murów starają...

Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel0
Okładka ksiązki - Strażnik Klejnotu

Ula i Felek to współcześni nastolatkowie, których naprawdę wiele różni. Ona bez trudu nawiązuje przyjaźnie, on z kolei uchodzi za dziwaka, bo lubi się...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy