Sokół


Tom 9 cyklu Dekameron
Ocena: 3 (1 głosów)

"Sokół" Boccaccia wydany kompletnie, bez skrótów i cięć w tekście to idealna książka dla osób przygotowujących się do klasówki, testu czy sprawdziany z zakresu znajomości lektury.

"Sokół" jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych noweli na świecie. Utwór reprezentujący epokę Renesansu opowiada o wielkiej miłości szlachcica Federiga do pięknej damy, Monny Giovanny. Kobieta była mężatką nieczułą na zabiegi mężczyzny, który wkrótce stracił dla niej cały majątek i osiadł w biedzie na przedmieściach. Federigo został w końcu nagrodzony za swoją cierpliwość i poświęcenie, a niewątpliwe znaczenie w całej historii miłosnej miał jego sokół - towarzysz polowań.

W niniejszym wydaniu młody czytelnik może znaleźć dokładne streszczenie, które można potraktować jako formę szybkiej powtórki. Drugie, skrócone streszczenie można w kilka minut przeczytać przed rozpoczęciem lekcji. W opracowaniu uczeń znajdzie także szczegółowy plan wydarzeń, wnikliwą charakterystykę bohaterów oraz wyjaśnienie problematyki tekstu. Dzięki temu przerabianie lektury w szkole nie będzie trudne. Nawet jeśli ktoś nie zdążył przeczytać całej pozycji, może uzupełnić swoją wiedzę. Jest to pierwsze wydanie tej słynnej noweli z profesjonalnym opracowaniem.

"Sokół" wchodzi w skład słynnego cyklu nowel znanego jako Dekameron. Mimo upływu wieków książka wyróżnia się uniwersalną treścią, wzbudza zainteresowanie i może stanowić odskocznię od codzienności. Giovanni Boccaccio całe swoje życie poświęcił literaturze, fascynując się twórczością Dantego. "Sokół" to piękna historia miłosna, która już na zawsze zapisała się w kanonie klasycznych dzieł.

Informacje dodatkowe o Sokół :

Wydawnictwo: Greg
Data wydania: 2021-03-01
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788375179392
Liczba stron: 24
Tytuł oryginału: Dzień piąty, opowieść dziewiąta. Sokół
Język oryginału: Włoski

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Sokół

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Sokół - opinie o książce

Inne książki autora
O trzech pierścieniach
Giovanni Boccaccio0
Okładka ksiązki - O trzech pierścieniach

Giovanni Boccaccio urodził się w 1313 roku we Włoszech, w toskańskim mieście Certaldo. W najsłynniejszej swojej książce, "Dekameronie", opisał historię...

Dekameron
Giovanni Boccaccio0
Okładka ksiązki - Dekameron

Zbiór stu opowieści, które w ciągu dziesięciu dni opowiada sobie grupa dziesięciu szlachetnie urodzonych florentczyków (siedem pań...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy