Sokół

Wydawnictwo: Greg
Data wydania: 2021-03-01
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788375179392
Liczba stron: 24
Tytuł oryginału: Dzień piąty, opowieść dziewiąta. Sokół
Język oryginału: Włoski

Tom 9 cyklu Dekameron

Ocena: 3 (1 głosów)

"Sokół" Boccaccia wydany kompletnie, bez skrótów i cięć w tekście to idealna książka dla osób przygotowujących się do klasówki, testu czy sprawdziany z zakresu znajomości lektury.

"Sokół" jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych noweli na świecie. Utwór reprezentujący epokę Renesansu opowiada o wielkiej miłości szlachcica Federiga do pięknej damy, Monny Giovanny. Kobieta była mężatką nieczułą na zabiegi mężczyzny, który wkrótce stracił dla niej cały majątek i osiadł w biedzie na przedmieściach. Federigo został w końcu nagrodzony za swoją cierpliwość i poświęcenie, a niewątpliwe znaczenie w całej historii miłosnej miał jego sokół - towarzysz polowań.

W niniejszym wydaniu młody czytelnik może znaleźć dokładne streszczenie, które można potraktować jako formę szybkiej powtórki. Drugie, skrócone streszczenie można w kilka minut przeczytać przed rozpoczęciem lekcji. W opracowaniu uczeń znajdzie także szczegółowy plan wydarzeń, wnikliwą charakterystykę bohaterów oraz wyjaśnienie problematyki tekstu. Dzięki temu przerabianie lektury w szkole nie będzie trudne. Nawet jeśli ktoś nie zdążył przeczytać całej pozycji, może uzupełnić swoją wiedzę. Jest to pierwsze wydanie tej słynnej noweli z profesjonalnym opracowaniem.

"Sokół" wchodzi w skład słynnego cyklu nowel znanego jako Dekameron. Mimo upływu wieków książka wyróżnia się uniwersalną treścią, wzbudza zainteresowanie i może stanowić odskocznię od codzienności. Giovanni Boccaccio całe swoje życie poświęcił literaturze, fascynując się twórczością Dantego. "Sokół" to piękna historia miłosna, która już na zawsze zapisała się w kanonie klasycznych dzieł.

Tagi:

Kup książkę Sokół

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Sokół

Inne książki autora
Dekameron
Giovanni Boccaccio 0
Okładka ksiązki - Dekameron

Zbiór stu opowieści, które w ciągu dziesięciu dni opowiada sobie grupa dziesięciu szlachetnie urodzonych florentczyków (siedem pań...

O trzech pierścieniach
Giovanni Boccaccio 0
Okładka ksiązki - O trzech pierścieniach

Giovanni Boccaccio urodził się w 1313 roku we Włoszech, w toskańskim mieście Certaldo. W najsłynniejszej swojej książce, "Dekameronie", opisał historię...

Zobacz wszystkie książki tego autora