Soldier's obsession

Dziewiętnastoletnia Sandra nie miała łatwego dzieciństwa. Było pełne krzywdy i awantur. Jej matka wolała sięgać po alkohol, zamiast zajmować się dzieckiem. Nastolatka podczas przeglądania swojego profilu społecznościowego dostaje wiadomość od tajemniczego #InstaSoldier, który przebywa na misji w Afganistanie. Jest to początek wciągającej relacji, która staje się przełomem w jej życiu. Przekonaj się, jak cienka jest granica między niewinnym flirtem a gorącym romansem.

Informacje dodatkowe o Soldier's obsession:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2023-10-24

Tagi: romans literatura obyczajowa Żołnierz Znajomość przez internet

Kup książkę Soldier's obsession

Soldier's obsession - opinie o książce

Avatar użytkownika - magdalenagrzejszczyk
magdalenagrzejszczyk
Przeczytane:2024-02-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

✨✨✨✨ Recenzja ✨✨✨✨

Sonia Hallon " soldiers obsession "
@soniahallon_autor

Wydawnictwo : Waspos
@waspos

✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

" Nie byłam już tą samą osobą. Zamierzałam teraz brać z życia pełnymi garściami i myśleć tylko o sobie.."

"Soldier's Obsession" to poruszająca historia, która skupia się na życiu dziewiętnastoletniej Sandry..
Autorka Sonia Hallon przedstawia nam bolesne dzieciństwo Sandry, które było pełne trudności i krzywdy.. Jej matka, zamiast się nią opiekować, wybierała alkohol.. Jednak wszystko się zmienia, gdy Sandra otrzymuje wiadomość od tajemniczego #InstaSoldiera, który jest na misji w Afganistanie..

Autorka używa też wielu opisów i emocji, co sprawia, że historia staje się bardziej realistyczna i wciągająca.. Opisuje trudności, z jakimi spotyka się Sandra, ale też daje nadzieję na nowe doświadczenia i zmianę w jej życiu.. Dodatkowo, autorka porusza temat granicy między niewinnym flirtowaniem a gorącym romansem, co może być fascynujące dla czytelników..

Książka jest również pełen napięcia i niepewności, ponieważ zarówno Sandra, jak i Cadena muszą zmierzyć się z wyzwaniami i trudnościami związanych z ich osobistymi historiami i sytuacją wojenną.. Autorka umiejętnie buduje napięcie i trzyma czytelnika w niepewności co do dalszego rozwoju wydarzeń.. To sprawia, że książka jest jeszcze bardziej porywający i trudno się od niej oderwać..

No pewnie! Historia jest napisana z perspektywy Sandry i Cadena, co daje nam jeszcze większy wgląd w ich uczucia i myśli..
Możemy zobaczyć, jak obie strony doświadczają tej relacji i jak wpływa ona na ich życie.. To dodaje jeszcze więcej głębi i złożoności do historii..

Jestem pod wrażeniem, jak Sonia Hallon buduje napięcie i trzyma czytelnika w niepewności co do dalszego rozwoju wydarzeń..

" Szedł w moim kierunku, na co ja zaczęłam się cofać, aż poczułam ścianę. Zdecydowanie nie był nieśmiałym facetem, który nie wie czego chce. Czułam się trochę jak zwierzyna, na którą poluje drapieżnik..."

Dziewiętnastoletnia Sandra miała trudne dzieciństwo z powodu problemów w rodzinie.. Jej matka często sięgała po alkohol i nie poświęcała odpowiedniej uwagi swojemu dziecku.. Jednak pewnego dnia, kiedy Sandra przeglądała swoje profile społecznościowe, otrzymała wiadomość od tajemniczego #InstaSoldiera, który był żołnierzem przebywającym na misji w Afganistanie.. Ta niespodziewana relacja zaczęła się rozwijać i stała się przełomem w życiu Sandry..

Caden również ma trudne życie jako żołnierz.. Walki, długie misje i niebezpieczeństwo są jego codziennością, ale mimo to, Caden czuje się przyciągany do Sandry.. Kiedy kończy się jego misja, postanawia odwiedzić ją w Polsce..

Avatar użytkownika - wesolamamusia
wesolamamusia
Przeczytane:2023-11-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

No mam słabość do żołnierzy. Cóż poradzę. W końcu za jednego wyszłam ;) I chyba lubię, NIE, uwielbiam czytać książki, w których są wojskowi. Kiedy więc zobaczyłam nabór do książki "Soldier's obsession" Soni Hallon, od razu się zgłosiłam i mega, ale to naprawdę mega się ucieszyłam, że będę miała okazję ją przeczytać. Bo musiałam sprawdzić czy spodoba mi się ten romans z amerykańskim żołnierzem, ale musiałam też sprawdzić jak został tutaj wykreowany ten męski bohater! I do jakich doszłam wniosków? Przeczytajcie :)

"Soldier's obsession" to debiut Soni Hallon. Czy udany? Moim skromnym zdaniem jest zaje...e udany! Od początku autorka pokazuje, że nie ma tutaj lukru, wysypu słodkich słówek i pitu, pitu. Wrzuca nas do życia amerykańskiego żołnierza, który służy na misji w Afganistanie. A tam, zresztą jak i na każdej misji, żołnierze przeżywają koszmar. Nasz przystojny #INSTASOLDIER ma 25 lat i już przeżył niezłe piekło, więc chcąc odreagować trochę stres, zaczepia na Instagramie pewną rudą, młodą kobietę. Tą kobietą jest Sandra, która ma lat 19, mieszka w Polsce i właśnie szykuje się do matury. Nasza ruda bohaterka też łatwego życia nie miała, bo jej matka to alkoholiczka. Możecie się tylko domyślać, jakie piekiełko Sandra miała w domu. Jednak los postanowił tę dwójkę połączyć poprzez wirtualny świat. Od słowa, do słowa i każde z nich zaczęło mieć chęć na więcej, jednak ... odległość ich dzieląca, plus fakt, że on był na misji. No. Sami rozumiecie, że to nie brzmi sielankowo. A gdyby dobry los się do tej dwójki uśmiechnął i spotkaliby się kiedyś w realu? Myślicie, że ów zauroczenie z neta było by dalej tak mocne? A może lepiej żeby ta dwójka nigdy się nie spotkała? Jak potoczą się dalsze losy tej pary bohaterów? I co tutaj jeszcze się wydarzy?

Droga Autorko. To co tutaj naszykowałaś, to wyśmienity romans z bohaterami wręcz tak realnymi, że ja się kłaniam w pas. Przekleństwa i wyzwiska, które tutaj się pojawiają, może kogoś odrzucą od tej książki. Ale już na początku wspomniałam, że to nie jest lukrowany romans. Tutaj czasem bohaterowie rzucą mięsem, a to w tym wypadku dodaje realności i pikantności. Podziwiam, jak świetnie autorka opisała to co działo się na misji w Afganistanie, emocje które targały żołnierzami, ale i to jak zachowywał się nasz bohater w życiu prywatnym. Swoje tam na misjach widział i przeżył, a to prosta droga do zespołu stresu pourazowego (bojowego) PTSD.

" Za każdym razem, kiedy wyjeżdżałem na patrol, nie byłem pewny, czy z niego wrócę."

Uwierzcie, ale nie każdy wracający żołnierz z misji ma to szczęście, że wraca i po kilku tygodniach z rodziną czuje się "normalnie" w swoich codziennych realiach. Niektórzy borykają się ze stresem, wspomnieniami i to naprawdę potrafi "zryć" mózg człowieka. Nasz przystojniak też boryka się z takim stresem, choć jak sam mówi, myślał, że sobie z nim poradził. Niestety. Sandra natomiast jest DDA i też ma pewne tajemnice z przeszłości, o których wszystkim nie mówi. To zaś powoduje, że choć widzi w lustrze ładną dziewczynę, nie czuje w sobie takiej siły do przebicia, tej waleczniejszej jej natury. Jest cicha, spokojna, wstydliwa, przytłamszona codziennością ze swoją matką.

"Pani psycholog mówiłam mi, że powinnam się skupić na własnym życiu, a matkę zostawić w spokoju, bo to jest toksyczna dla mnie relacja i tylko pociągnie mnie na dno."

"Jeśli dasz się pochłonąć nienawiści przez to, co przeżyłaś, nie będziesz szczęśliwa. ..."

"- Życie jest zbyt krótkie, żeby rozmieniać się na drobne..."

Tak wiec sami widzicie, że ta dwójka w sumie młodych ludzi, pomimo wieku, bagaż doświadczeń mają spory. Nic dziwnego, że przyciągają się jak magnes. To, że dzieli Sandrę i tego żołnierza wielka odległość, przyczynia się do tego, że kobieta jest bardziej otwarta i szczera z nim w insta rozmowach, bo wie, że nigdy się nie spotkają w realu. Otwierając się przed nim intryguje go jeszcze bardziej i wtedy to on coraz bardziej pragnie spotkania jej w realu. Myślicie, że może połączyć coś więcej taką dwójkę ludzi z kompletnie innych światów? Dodam, że bohater jest bardzo seksowny, opiekuńczy, potrafi być romantyczny, delikatny, ale jest też w gorącej wodzie kąpany. Jest zaborczy i zawzięty. Czy on pasuje do Sandry? Tej delikatnej kobiety? No cóż. Ja jestem po lekturze tej książki i już wszystko wiem. Zakończenie mnie wbiło w fotel. No po prostu takiego zakończenia to się nie spodziewałam. Po przeczytaniu książki emocje we mnie wręcz buzowały! Potrzebowałam trochę czasu, by ochłonąć i przemyśleć, co Wam tu napisać. To co chciałam, Wam napisałam i gorąco zachęcam do tej książki! Jest rewelacyjna! Nie będziecie się z nią nudzić!!! A ja czekam na coś nowego od tej autorki ;)

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-10-31, Ocena: 6, Przeczytałam,

To wspaniały debut,który porusza serca od pierszych stron.Jest to za sprawą wydarzeń z życia bohaterów.Poznajemy bezwzględny obraz wojny widziany oczami Caden’a oraz skutki oddania służbie i poświęconego życia w imię obrony.To również walka o każdy kolejny dzień,by wreszcie wyrwać się z patologicznego domu.Móc wreszcie żyć po swojemu i cieszyć się spokojem każdego dnia.A pomiędzy tym jest nieplanowana znajomość,która rozwija się w zaskakujaco szybkim tempie…

Zaskoczyła mnie bezpośredniość Caden’a i sposób wyrażania swoich myśli.Natomiast Sandra przeistacza się w wyzwolonego i świadomego motyla,który pragnie bliskości.

Ta historia jest zaskakująca i szokująca.Potrafi rozbudzić wyobraźnię a zarazem martwić o niekontrolowane zachowanie bohatera,które może doprowadzić do tragedii.
Nie jest przewidywalną historią w której jesteśmy przewidzieć decyzje postaci.Trzyma w napięciu sprawiając,że chce się jej więcej i więcej!
Nie sposób komentować zakończenia…przecież tak się nie robi!!!!Kończyć w takim momencie! Chcę poznać dalsze losy bohaterów i czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy historii❤🔥

Jeśli chcecie poznać świetny debiut to koniecznie sięgnijcie po tą książkę—-gorąco polecam

W twoich oczach
Sonia Hallon0
Okładka ksiązki - W twoich oczach

Iga ma już za sobą cztery dekady życia. Wydaje jej się, że wszystko, co dobre, minęło. Czuje się samotna i wyobcowana. Mąż od dłuższego czasu nie okazuje...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;