Spacer w parku

Książka o trudnych powrotach, tajemnicach przeszłości, przyjaźni i miłości.

Po kilkunastu latach Lara Carson wraca do rodzinnego Bath na pogrzeb ojca. Lary nie dotknęła ta śmierć - jej relacje z ojcem zawsze były trudne; to przez niego uciekła z domu rodzinnego jako szesnastolatka. W dodatku przez wszystkie lata spędzone u ciotki trzymała w sekrecie pewien niezwykle istotny fakt... Po śmierci matki Lary ojciec toczył nieustanną wojnę z córką, dlatego Lara jest w szoku, gdy okazuje się, że w testamencie przepisał na nią dom.

Po powrocie do Bath spotyka również najlepszą przyjaciółkę Evie, która wkrótce ma zamiar wyjść za mąż, i swojego byłego chłopaka, Flynna - miłość jej życia. Lara wprowadza się do domu rodzinnego z nastoletnią córką Gigi, którą samotnie wychowała. Dość szybko okazuje się, że Lara i Flynn wciąż coś do siebie czują...

Jill Mansell - brytyjska pisarka. Zanim zajęła się pisaniem, pracowała w szpitalu w Bristolu, gdzie mieszka do dziś wraz z mężem i dziećmi.

Jej książki sprzedały się w ponad pięciu milionach egzemplarzy. Autorka ponad dwudziestu tytułów. To niekwestionowana gwiazda wśród autorek powieści romantycznych. Każda jej książka trafiła na szczyty list bestsellerów w Wielkiej Brytanii. Poza Polkami, które poznały jej lekki styl dzięki powieściom Gotowe na miłość, Kiedy myślę o tobie, Niemoralna oferta, książkami Mansell zachwyciły się miliony czytelniczek na całym świecie.

Książki Jill Mansell po polsku wydały: wydawnictwo Książnica i Wydawnictwo Dolnośląskie. Gotowe na miłość, Tylko ty, Kiedy myślę o tobie, Niemoralna oferta, To tylko plotki. Wszystkie zebrały bardzo dobre recenzje czytelników.

Pisze już od prawie dwudziestu lat - zawsze ręcznie, piórem. Najbardziej lubi rozpoczynać nowe powieści, gdy jeszcze nic nie jest wymyślone do końca ani przesądzone.

Informacje dodatkowe o Spacer w parku:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2013-10-10

Kup książkę Spacer w parku

Spacer w parku - opinie o książce

Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2016-07-30, Ocena: 5, Przeczytałam,
Lekka i zabawna powieść, która porusza kwestie przyjaźni i miłości. To wciągająca historia, od której nie sposób jest się oderwać. Polecam tę książkę facetom, bo warto czasami popatrzeć na życie oczami kobiet.
Avatar użytkownika - monalizka
monalizka
Przeczytane:2016-05-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2016,
Lara niczym marnotrawna córka wraca do rodzinnego miasta na pogrzeb swojego ojca po kilkunastu latach zerwania z przeszłością. Jednak nie czuje żalu i nie zostaje ciepło przyjęta przez macochę. Za to spotyka po kilku latach swoją przyjaciółkę Eve. ,,To naprawdę ty." Szczęśliwa Eve opowiada o swoim nadchodzącym ślubie. Jednak w tym dniu coś niszczy idealną ceremonię, a Eve staje się uciekającą panną młodą i wtedy potrzebuje przyjaciółki. Zaś Lara nie jest przygotowana na spotkanie swojej dawnej miłości, którą a propos obserwowała z daleka przez te lata. ,,Spacer w parku" opowiada z lekkością i z iskierką humoru o ważnych sprawach: o miłości, przyjaźni, poczuciu, że kogoś się ma; o wzajemnych ranieniu; o byciu silną, gdy emocje biorą górę. Ukazuje, że życie serwuje niespodzianki, czasem kłopotliwe, czasem dające nadzieję. Na łamach powieści pojawia się sporo różnorodnych, charakterystycznych postaci: Flynn, który próbuje odnaleźć się w roli ojca; bogaty raper filmujący mieszkańców. Dużo tu sympatii, ciepła, trochę wzruszeń. Polecam sympatykom obyczajówek.

Park to miejsce, gdzie zawsze chętnie się udaje, czy to pieszo na spacer, czy też na przejażdżkę rowerem. Szczególnie teraz, gdy świeci słońce, a w koło jest tyle zieleni. Lubię wtedy przycupnąć sobie na ławeczce i delektować się dobrą lekturą i widokami przyrody. "Spacer w parku" może także skrywać o wiele więcej doznań, a takich atrakcji postanowiła dostarczyć, dotąd nieznana w Polsce, angielska pisarka.

Jiil Mansell to niekwestionowana gwiazda wśród autorek powieści romantycznych. W wielkiej Brytanii każda z jej książek trafiła na listy bestsellerów. W Polsce do tej pory ukazało się jej sześć powieści, m.in. "Gotowe na wszystko", "Kiedy myślę o tobie", "Niemoralna oferta", "Nie traćmy ani chwili", cz też "To tylko plotki".

Główna bohaterka Lara Carson przyjeżdża na pogrzeb ojca do rodzinnego miasteczka - Bath. Jej relacje z ojcem nie były dobre, gdyż wyrzucił ją z domu, gdy miała zaledwie 16 lat. Była wtedy w ciąży, lecz nikt o tym wówczas nie wiedział. Dlatego Lara doznaje szoku, gdy dowiaduje się, iż ten w testamencie zapisał jej całą posiadłość. Wraz z córką Gigi, która chce bardzo poznać swojego ojca, przeprowadzają się do rodzinnego domu. Wkrótce ma miejsce nieoczekiwane spotkanie z przyjaciółką, z lat młodości, która lada chwila ma stanąć na ślubnym kobiercu. Od tej chwili nic nie jest oczywiste i wszystko może się wydarzyć.

"Spacer po parku" to powieść wielowątkowa, której fudamentem są liczne ciekawe i barwne postaci. Bowiem autorka nie skupia się tylko Larze, ale także na swojej córce Gigi, przyjaciółce Evie, czy młodzieńczej, dawnej miłości Flynnie. Występują tu także inne bardzo ciekawe postaci chociażby raper, czy Harry, który prowadzi sklep o bardzo dźwięcznej nazwie "Latające kaczki", jednak mogę Was zapewnić, iż z kaczkami to nie ma nic wspólnego. Powieść określiłabym, jako romantyczną, ale nie lukrową, z wątkami bardzo życiowymi. Bowiem "Spacer w parku" porusza takie tematy jak: miłości, przyjaźni, śmierci, zdrady, przebaczenia, homoseksualizmu, czy skomplikowanych relacji międzyludzkich.

Powieść okazuje się być bardzo wciągająca, za sprawą wcześniej wspomnianych wielobarwnych bohaterów. Ponadto warsztat autorki jest bardzo lekki, okraszony nutką romantyczności, ale i dobrego humoru, którego jest tutaj pod dostatkiem. Występujące liczne wątki i postacie nie przysporzyły autorce problemów, bowiem wszystko zostało nakreślone w taki sposób, że stanowi ze sobą spójność fabularną.Autorkę określono mianem królowej romansu, ale niech Was to nie zmyli! Bowiem to nie jest lektura pokroju harlequina, a książka która sama w sobie zwiera romantyzm, humor, ale napisana jest inteligentnie. Bardziej zamiast romansu, użyłabym określenia komedia romantyczna.

"Spacer w parku" to lekka i zabawna powieść, która porusza kwestie miłości, przyjaźni i orientacji seksualnej. Ciekawi i liczni bohaterowie wzbudzają sympatię czytelnika. Dialogi, które okraszone są solidną dawką komizmu sytuacyjnego, dopełniają całości, tworząc wciągająca powieść, od której nie sposób jest się oderwać. "Spacer w parku" okazał się być niezwykłym umilaczem czasu. Polecam.

Avatar użytkownika - secretelle
secretelle
Przeczytane:2013-12-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013, Mam,
Jill Mansell napisała wielowątkową powieść, w której pojawia się naprawdę sporo postaci, co początkowo budziło mój sceptycyzm - czy niektóre z nich nie zostaną potraktowane po macoszemu? Czy autorka wszystkich bohaterów wykreuje równie dobrze, czy ich historie zostaną opowiedziane od początku do końca? Odpowiedź na te pytania jest krótka, bo trzyliterowa, i zaczyna się na T. Autorka porusza tematy takie, jak miłość, zdrada, śmierć, przebaczenie, nadzieja i homoseksualizm, każda postać ma swoje pięć minut, każdy wątek dopracowany jest w najdrobniejszym szczególe, a dzięki zręcznemu ich połączeniu, całość jest spójna, co - w połączeniu z przyjemnym językiem, jakim posługuje się pisarka - sprawia, że "Spacer w parku" czyta się jednym tchem. Jill Mansell spisała się na medal i tę powieść jej autorstwa mogę z czystym sumieniem zaliczyć do grona najlepszych obyczajówek, jakie czytałam. Polecam! Szkoda, że na kontynuację się nie zanosi, ale pociesza mnie nieco fakt, że wkrótce zostanie wydana kolejna powieść tej pisarki - "Nie traćmy ani chwili".
Gotowe na miłość
Jill Mansell0
Okładka ksiązki - Gotowe na miłość

Królowa literatury kobiecej nareszcie po polsku! Dowcipna, wzruszająca, wciągająca historia miłosna z dziećmi w tle. Lottie na pozór nie szuka miłości...

Tylko ty!
Jill Mansell0
Okładka ksiązki - Tylko ty!

Mimo że Cleo Quinn ma nie najlepsze doświadczenia z facetami, odkąd pojawił się Will, patrzy na świat przez różowe okulary. Przystojny, czuły i wyrozumiały...