如iew stali

Ocena: 5 (4 g這s闚)

妃ier zwykle oznacza koniec. Dla nich okaza豉 si pocz徠kiem.

Gdy wybranka Susanoo, boga piorun闚, umiera, jego furia zmienia prastary porz康ek i powoduje, 瞠 鈍iat kami oraz ludzi zmierza ku zag豉dzie. B鏬, wiedziony pragnieniem odzyskania utraconej mi這軼i, schodzi w odm皻y piekie, by stawi czo豉 przera瘸j帷ym pr鏏om. Jego decyzje nios ze sob okrutne konsekwencje…

Tymczasem Kana Yamamoto, cz這nkini zas逝穎nego japo雟kiego rodu, walczy o przetrwanie swojego klanu w obliczu inwazji Mongo堯w. Nie wie jeszcze, 瞠 ju wkr鏒ce naje寮嬈y zza morza b璠 najmniejszym z jej k這pot闚. Niebawem losy Kany nierozerwalnie splot si z planami okrutnego nast瘼cy cesarskiego tronu. Jednak najwi瘯szy cios przyjdzie od strony przyjaciela…

„如iew Stali” zabiera Czytelnika w fascynuj帷 i brutaln podr騜 do serca 鈔edniowiecznej Japonii, gdzie mitologia miesza si z rzeczywisto軼i, a losy bog闚 oraz ludzi 陰cz w dramatyczn sag. To epicka opowie嗆 o honorze, spiskach, zem軼ie i sile woli niez這mnej jak stal.

Do namiotu wszed m篹czyzna na oko pi耩dziesi璚ioletni. Jego nieznaj帷a s這鎍a sk鏎a niemal zlewa豉 si z biel namiotu. Ko軼iste palce, charakterystyczna zio這wa wo i oboj皻ne spojrzenie bez cienia w徠pliwo軼i wskazywa造 na lekarza.
– Kt鏎a noga? – zapyta bez zb璠nych ceremonia堯w.
– A mo瞠 by tak „panie”, „szogunie”, „dow鏚co”? – obruszy si Takashi.
– Woli szogun zachowa tytu czy mo瞠 jednak ko鎍zyn?
– Prawa – odpowiedzia bez namys逝.
Chudzielec podszed do pacjenta i przyjrza si obra瞠niom.
– Wszystko od pasa w d馧 軼i庵amy i k豉dziemy si na brzuch – zakomenderowa.
– Zaraz, stop. Jakie od pasa w d馧?! – Kolos pr鏏owa si broni.
– Kolejny wstydliwy…

Informacje dodatkowe o 如iew stali:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2024-03-21
J瞛yk orygina逝: polski

wi璚ej

Kup ksi捫k 如iew stali

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - 如iew stali

"如iew stali" to kolejny bardzo udany debiut fantasy na polskiej scenie literackiej. Debiut, kt鏎y mimo jego obj皻o軼i (ksi捫ka liczy ponad 600 stron) poch豉nia si praktycznie na jednym wdechu. Fabu豉 ksi捫ki zaczyna si od dramatycznego wydarzenia – 鄉ierci ukochanej boga piorun闚, Susanoo. Ten bolesny incydent burzy prastary porz康ek 鈍iata, prowadz帷 do chaosu, kt鏎y zagra瘸 zar闚no 鈍iatu kami, jak i ludziom. Op皻any pragnieniem odzyskania swojej mi這軼i Susanoo schodzi do piekie, by stawi czo豉 trzem przera瘸j帷ym pr鏏om. R闚nolegle do historii Susanoo, poznajemy losy Kany Yamamoto, cz這nkini zas逝穎nego japo雟kiego rodu, kt鏎a staje do walki o przetrwanie swojego klanu w obliczu inwazji Mongo堯w. Jej 篡cie komplikuje si jeszcze bardziej, gdy losy jej rodziny splataj si z okrutnymi planami nast瘼cy cesarskiego tronu. Zmuszona do zawarcia paktu z bogini 鄉ierci Izanami, Kana wkracza na drog zemsty, kt鏎a wystawia j na wiele pr鏏 i cierpie. Powie嗆 zabiera czytelnik闚 w niezwyk陰 podr騜 po 鈔edniowiecznej Japonii, gdzie mitologia miesza si z rzeczywisto軼i. Autor z du篡m kunsztem i staranno軼i odtwarza 鈍iat, w kt鏎ym bogowie i ludzie wsp馧istniej, a ich losy s nierozerwalnie splecione. To z jednej strony fascynuj帷a podr騜 do odleg貫j przesz這軼i, z drugiej epicka opowie嗆 o honorze, zem軼ie, sile woli i ogromnym po鈍i璚eniu. Autor doskonale oddaje atmosfer i realia 鈔edniowiecznej Japonii, wprowadzaj帷

如iew stali - opinie o ksi捫ce

Avatar u篡tkownika - zaczytana__m
zaczytana__m
Przeczytane:2024-05-23, Ocena: 5, Przeczyta貫m,

Kiedy pierwszy raz zobaczy豉m t ksi捫k wiedzia豉m, 瞠 musz j przeczyta. Dlaczego? Nie wiem, ale co mi m闚i這, 瞠 b璠zie to 鈍ietna historia. I wiecie co? Wcale si nie pomyli豉m.

Autor zabiera nas do 鈔edniowiecznej Japonii, gdzie mitologia miesza si z rzeczywisto軼i, a losy bog闚 oraz ludzi 陰cz w dramatyczn sag. To epicka opowie嗆 o honorze, spiskach, zem軼ie i si喚 woli niez這mnej jak stal.

CO TO BYx ZA LITERACKA PODR荅! ??

Fabu豉 tej historii zosta豉 鈍ietnie skonstruowana, a autor zadba o ka盥y szczeg馧. Przeplataj帷e si 鈍iaty bog闚 i ludzi intryguj do tego stopnia, 瞠 od ksi捫ki ci篹ko si oderwa nawet na chwil!

ㄆkasz Konopczyk ma lekkie pi鏎o i ciekawie przedstawia histori. ,,如iew stali" to jego debiutancka powie嗆, kt鏎 postawi sobie wysoko poprzeczk. Stworzy fabu喚, kt鏎a ma 650 stron to nie lada wyczyn. A w dodatku stworzy j w taki spos鏏, aby ani przez chwil nie nudzi豉 ona czytelnika - to ju jest mistrzostwo. ?

,,安iat stali" to w moim odczuciu totalny powiew 鈍ie穎軼i. Do tej pory nie czyta豉m czego podobnego.

Warto zwr鏂i na t ksi捫k uwag, jest tego warta!

Avatar u篡tkownika - zapiskimola
zapiskimola
Przeczytane:2024-04-18, Ocena: 4, Przeczyta貫m,

Wsp馧praca reklamowa z @lukaszkonopczak @wydawnictwo_novaeres

"如iew stali" ㄆkasz Konopczak

4/5 ?

,,- Bez jasno軼i nie istnieje ciemno嗆. Bez dnia nie istnieje noc. Bez s這鎍a nie istnieje ksi篹yc. Jam jest czerni. Jam jest cieniem. Jam... jest mrokiem - powiedzia Tsukuyomi."

C騜 to by豉 za przygoda!

Japo雟ki klimat? Jest! Bogowie? S! Humor? Jak najbardziej! Niemo積o嗆 oderwania si od ksi捫ki? Jak najbardziej!

Ja co prawda z takim japo雟kim klimatem nie mia豉m styczno軼i wcale. Nie interesowa豉m si tym, nie jara這 mnie to.. a do momentu si璕ni璚ia po "如iew stali".

Mam wprost OGROMN ch耩, 瞠by pozna wi璚ej ksi捫ek w takim klimacie!

A to wszystko sprawk @lukaszkonopczak, kt鏎y zabra mnie w t podr騜.

A tak w og鏊e, kiedy si璕a豉m po t histori, nie mia豉m zielonego poj璚ia, 瞠 jest to debiut. I w 篡ciu bym nie powiedzia豉, 瞠 tak jest, gdybym przypadkiem tego nie przeczyta豉!

Autor ma smyka趾 do pisania, przychodzi mu to w moim mniemaniu lekko, jakby urodzi si z pi鏎em w d這ni.

Czuj niedosyt jego tw鏎czo軼i i mam nadziej, 瞠 nied逝go poznam kolejn ksi捫k spod jego r瘯i.

Lektura nale篡 zdecydowanie do grubask闚 - w ko鎍u liczy sobie 650 stron!

Ale wiecie co?

Czyta si j tak dobrze, 瞠 mog豉by mie i tysi帷 stron, a ja bym tego nie odczu豉.

W豉軼iwie kiedy zobaczy豉m, 瞠 zosta mi ju tylko epilog, poczu豉m smutek. Ja si bardzo nie lubi rozstawa z bohaterami i tutaj nie mog這 by inaczej.

Musz te wspomnie o czym, z czym nie spotka豉m si wcze郾iej, a co autor postanowi wprowadzi w swojej ksi捫ce - rozdzia造 zaczynaj帷e si po chi雟ku.

Uwielbiam, kiedy autor wprowadza w swojej powie軼i co oryginalnego, co innego, jak na przyk豉d cytat na pocz徠ku rozdzia逝 (chocia ostatnio jest to do嗆 popularny zabieg), piosenka na pocz徠ku rozdzia逝 itd.

Tutaj w豉郾ie zamiast zwyczajowego "rozdzia 1/2/3..." mamy CO po chi雟ku.

Specjalnie zaznaczy豉m, 瞠 "co", bo ja zupe軟ie nie wiem, co tam jest ?

Ale nie zmienia to faktu, 瞠 podoba mi si ten zabieg! ?

,,- Obra瘸sz mnie - powiedzia.
- Czyli zauwa篡貫?

- Zauwa篡貫m. Nie r鏏 tego wi璚ej."

Humor w tej historii r闚nie jest rewelacyjny. Bohaterowie w rozmowach ociekaj ironi, co szczerze uwielbiam - m鎩 ulubiony typ bohatera, to ten ironiczny typ ?

Jak ju wiecie doskonale, ja w fantastyce czasem si troch gubi. Podejrzewam, 瞠 nie tylko ja, ale cz瘰to mi to przeszkadza w czytaniu.

Tutaj si nie gubi豉m, a nawet je郵i mia豉m chwilowe zawieszenie m霩gu, to do嗆 szybko wypada豉m z tej dezorientacji.

Nie jest to co, co czytam na codzie, jednak lubi czasem wyj嗆 ze swojej banki i spr鏏owa czego nowego.

Zdecydowanie nie 瘸逝j, 瞠 pozna豉m t histori i bawi豉m si przy niej rewelacyjnie.

Panie ㄆkaszu - 豉kn wi璚ej pa雟kiej tw鏎czo軼i ?

,,Najpierw zadr瘸豉 ziemia. Potem wibracje wdar造 si do ich p逝c, a w ko鎍u oblepi造 軼iany. Nieobecny do tej pory wiatr sp造n掖 na nich, mierzw帷 pot篹nie ich w這sy i ubrania. Wbrew wszelkim si這m natury i logice cyrkulacja wzmog豉 si i... nagle usta豉."

,,如iew Stali" to hipnotyzuj帷a podr騜 przez mistyczn przestrze 鈔edniowiecznej Japonii, gdzie granice mi璠zy 鈍iatem ludzi a bog闚 zacieraj si, tworz帷 burzliw symfoni los闚 i emocji. W 鈍iecie, gdzie 鄉ier nie jest ko鎍em, narracja zaplata si wok馧 dw鏂h g堯wnych postaci, kt鏎ych losy splataj si w niespodziewany spos鏏, prowadz帷 czytelnika przez labirynt intryg, mi這軼i i zdrady.

妃ier, staje si w tej opowie軼i pocz徠kiem niezwyk造ch przyg鏚. Gniew Boga piorun闚 zmienia prastary porz康ek, a nap璠zane pragnienie odzyskania utraconej mi這軼i stanowi niezwyk豉 podr騜 przez mroczne zakamarki ludzkiej duszy.

W tym samym czasie obserwujemy losy drugiej bohaterki. Jej walka o przetrwanie, wpleciona w intrygi i niebezpiecze雟twa, wzbogaca opowie嗆 o kolejny wymiar dramatyzmu i emocji.

Bogactwo kultury i mitologii japo雟kiej jawi si jak wielobarwna mozaika, kt鏎a o篡wia strony tej epickiej opowie軼i. Ka盥y w徠ek, ka盥a posta nasycona jest g喚bokim szacunkiem dla tradycji, a honor jest jak b造szcz帷y klejnot, kt鏎y zdobi serca bohater闚. Staje si on nie tylko warto軼i, lecz fundamentem 篡cia, kt鏎ym kieruj si zar闚no bogowie, jak i ludzie. Gotowo嗆 do po鈍i璚enia najcenniejszych d鏏r, a nawet 篡cia samo w sobie, by go zachowa, to niezwyk豉 manifestacja si造 charakteru i determinacji, kt鏎a imponuje i porusza.

Poprzez ukazanie tej g喚boko zakorzenionej kultury honoru, autor nie tylko oddaje ho責 tradycji japo雟kiej, lecz r闚nie ukazuje uniwersalno嗆 tych warto軼i, kt鏎e mog przemawia do serc czytelnik闚 z r騜nych kultur i narodowo軼i.

,,如iew Stali" to nie tylko opowie嗆 o honorze, spiskach i sile woli, lecz tak瞠 o mocy mi這軼i i przyja幡i, kt鏎a przetrwa nawet najtrudniejsze pr鏏y. Autor mistrzowsko wplata w徠ki mitologiczne z histori, maluj帷 barwny obraz 鈔edniowiecznej Japonii, kt鏎y wzbudza zachwyt i zadum. Ta powie嗆 to prawdziwa podr騜 przez serce i dusz, kt鏎ej pi瘯no i g喚bia pozostan z czytelnikiem na d逝go po zamkni璚iu ostatniej strony.

Recenzje miesi帷a
Nawiedzone kolonie