SPIRIT ANIMALS. Upadek Bestii Tom 5. Serce Ziemi

Kolejny, wyczekiwany przez czytelników tom serii SpiritAnimals Upadek Bestii!

Conor, Abeke, Meilin i Rollan, czwórka przyjaciół z grupy Zielonych Płaszczy, wciąż nie mogą zaznać spokoju. Uknuta przez wrogów intryga sprawiła, że Zieloni znaleźli się w niebezpieczeństwie. Uznani za zdrajców muszą uciekać, by ocalić swoje życie i swój świat. Kto wystąpił przeciwko nim? Kto stoi za spiskiem? Czy czwórce bohaterów uda się oczyścić z nieprawdziwych zarzutów? Jedno jest pewne: wojna jeszcze się nie skończyła.

Informacje dodatkowe o SPIRIT ANIMALS. Upadek Bestii Tom 5. Serce Ziemi:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2018-06-06

Kup książkę SPIRIT ANIMALS. Upadek Bestii Tom 5. Serce Ziemi

SPIRIT ANIMALS. Upadek Bestii Tom 5. Serce Ziemi - opinie o książce

Avatar użytkownika - Oczytaniec
Oczytaniec
Przeczytane:2021-05-30,

"Serce Ziemi" to piąty z kolei tom serii Upadek bestii, tym razem autorstwa Sarah Prineas. Przyznam, że była to jedna z lepszych części.

Mimo pokonania Wyrma, czworo przyjaciół nie zaznaje spokoju. Wymyślona przez nieznanych wrogów intryga sprawiła, że Rollan, Abeke, Meilin i Conor ponownie znajdują się w ogromnym niebezpieczeństwie. Tym samym muszą podjąć się kolejnej ciężkiej misji, a mianowicie chodzi o odnalezienie klejnotów o niewyobrażalnie potężnej mocy. Podczas ucieczki przed wrogimi oddziałami dołączają do nich nowi towarzysze. Czy tym razem Zielone Płaszcze zdołają wygrać? Co się stanie, jeśli nie odnajdą klejnotów pierwsi?

Bez ogródek powiem, że ta część była naprawdę świetnie napisana. Cały czas działa się akcja, która niesamowicie wciągała. Niektórym takie dynamiczne tempo może przeszkadzać, ale dla mnie był to ogromny plus. Styl pisania Sarah Prineas bardzo mi się spodobał, więc będę musiał zapoznać się również z inną twórczością tej autorki. Muszę przyznać, że cieszę się ze zmiany głównego wątku serii. Dodało to jej pewnej świeżości i atrakcyjności.

Jeśli lubicie fantastykę młodzieżową, książki przygodowe i zwierzęta, będzie to idealna pozycja dla Was! Pamiętajcie tylko, żeby nie robić sobie spojlerów i najpierw przeczytać serię Spirit Animals.

Książka skierowana jest do młodszego odbiorcy. Historia nie epatuje przemocą i brutalnością. To przyjemna i trzymająca w napięciu lektura, która zabiera nastoletniego miłośnika fantasy na wyprawę przez malowniczą i magiczną krainę. Autorka spisała się doskonale, tworząc ciekawą historię i wzbudzające sympatię barwne postaci. Ani przez chwilę nie będziemy się nudzić, a wartka akcja zapewni nam niemało emocji. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

Złodziej magii
Sarah Prineas0
Okładka ksiązki - Złodziej magii

Pierwszy tom wciągającej, wypełnionej akcją trylogii dedykowanej młodszym miłośnikom fantasy. Conn powinien był zginąć, gdy podwędził z kieszeni potężnego...

Zagubiony
Sarah Prineas0
Okładka ksiązki - Zagubiony

Drugi tom znakomitej trylogii o ulicznym złodziejaszku, który stawia pierwsze kroki w zawodzie czarodzieja. Conn, niegdyś drobny kieszonkowiec...