Splątani

Pracujący na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego Tim Rostowski widuje w erotycznych snach kobietę, która nie jest jego żoną. Sny są tak wyraziste, że trudno odróżnić je od jawy. Tim nie rozumie, skąd się biorą, nie zna też pojawiającej się w nich kobiety. Alicja Chaber pracuje w dziale HR firmy Starsoft i trafia na wykład dotyczący programu Loki, który potrafi wykryć kłamstwo w czyimś głosie. Wykładowcą jest Tim Rostowski. Tamarze Skok, przyjaciółce Alicji, Tim wpada w oko. Jednak ma rywalkę, kulturystkę Wandę Wentzel. Tamara jest singielką i prosi Alicję, by pomogła jej zdobyć przystojnego profesorka. Tymczasem Alicja zastanawia się, dlaczego nie jest szczęśliwa, chociaż ma chłopaka, Łukasza. Czy istnieją bratnie dusze i co nauka mówi o splątaniu kwantowym? Dlaczego programem Loki interesuje się boss przestępczego półświatka? Co go łączy z Luizą, żoną Tima? Czy sny ukazujące z porażającą wyrazistością namiętne zbliżenia są tylko snami?

Informacje dodatkowe o Splątani:

Wydawnictwo: Mięta
Data wydania: 2023-08-03
ISBN: 9788367341929

Kup książkę Splątani

Splątani - opinie o książce

„Ludzie kłamią non stop. Mówiąc komplementy, zapewniając, że wszystko u nich w porządku, twierdząc,że nie potrzebują pomocy, oznajmiając,że są "cholernie szczęśliwi”. Kłamstwo jest podstawą społecznego istnienia. Wyeliminowanie go spowodowałoby globalną katastrofę"

Życie Alicji  i Tamary po szkoleniu, a właściwie prezentacji jedynego w swoim rodzaju, programu do wykrywania kłamstw, prowadzonego przez piekielnie przystojnego profesora Timothego Rostowskiego, zmienia się diametralnie. Tamara ma ochotę na seksownego profesorka, co gorsza, nie zważając na obrączkę na jego serdecznym palcu, ale to finalnie Alicja  rozpoczyna tajemniczą relację z nim, do której, nie bezpośrednio,  przyczynia jej chłopak i jego żona.

Zawiła i przedziwna sytuacja, w której się cała czwórka, a potem jak się okazuje cała szóstka znajduje, prowadzi na Haiti do luksusowego hotelu, a to wszystko za sprawą komputera, w którym znajduje się Loki, czyli program, który to demonstrował Tim na szkoleniu…

W międzyczasie bardzo pikantne i bardzo sensualne zbliżenia, które intrygująco są snem lub jawą splątują Alicję i Tima tak mocno jak by byli bratnimi duszami.

Potem jest sensacyjnie, zagadkowo, niebezpiecznie, mrocznie i baaardzo tajemniczo. Czytając niektóre fragmenty mamy gęsia skórkę, a nawet przerażenie w oczach. Te najbardziej gorące momenty, których jest na prawdę sporo i które są bardzo realistycznie opisane, mogą przyprawić niejednego czytelnika o rumieńce, a humorystyczne momenty, rozluźniają, napiętą, całą nietuzinkową fabułą, atmosferę.

Mamy też elementy surrealistyczne, ale też bardzo intrygujące.

Poza tym wszystko opisane jest z prawdziwym smakiem, a obrazowość opisów, niemalże przenosi nas w miejsca akcji książki.

Pobudzone zmysły , niesamowity zapach, wyjątkowy smak, zimne dreszcze, prawdziwy mrok, a także przerażenie i szok, to wszystko możecie poczuć, gdy na dobre zagłębicie się w lekturze „Splątanych” .

Reasumując to całkiem inna książka, od tych, które dotychczas czytałam i taka, która na pewno na dłużej zostanie w mojej pamięci.

Polecam wszystkim, bo mieszanka gatunków sprawi, że każdy, może odnaleźć w tej niesamowitej historii coś dla siebie.

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska