Spod kozetki. O pewnym psychiatrze i jego najdziwniejszych przypadkach

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2020-01-29
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Tytuł oryginału: The Naked Lady Who Stood on Her Head

Prawdziwe historie potrafią zdumiewać bardziej niż fikcja.

Psychiatra Gary Small przez trzydzieści lat wybitnej kariery psychiatrycznej widział już wszystko. Teraz po raz pierwszy otwiera drzwi swojego gabinetu, by podzielić się opowieściami o najbardziej tajemniczych, intrygujących i dziwacznych pacjentach, jakich spotkał. Opowiada o ścieżce swojej kariery, od zatłoczonych korytarzy bostońskiego pogotowia psychiatrycznego po luksusowe górskie rezydencje ekscentrycznych milionerów.

Spod kozetki to historie - nierzadko zabawne, czasami tragiczne, ale zawsze interesujące -najbardziej frapujących przypadków: nagich kobiet stojących na głowie, mężczyzny przeświadczonego, że jego penis się kurczy, histerycznej ślepoty i psychotycznych ataków romantycznych fantazji czy mdlejących uczennic i prób autoamputacji. To wyjątkowa okazja do przyjrzenia się niezwykłym wyskokom naszego mózgu.

To książka w duchu bestsellerowych publikacji Olivera Sacksa, takich jak Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem czy Przebudzenia. Obserwacje i doświadczenia Gary'ego Smalla zaskakują i fascynują, a zagadki medyczne, które rozwiązuje autor, wprawiłyby w osłupienie nawet najbardziej błyskotliwe umysły pokroju doktora House'a.

Fascynująca i niepozbawiona humoru podróż w kapryśne zakamarki ludzkiego umysłu.

Tagi: Medycyna - zagadnienia ogólne

Kup książkę Spod kozetki. O pewnym psychiatrze i jego najdziwniejszych przypadkach

Opinie o książce - Spod kozetki. O pewnym psychiatrze i jego najdziwniejszych przypadkach

Bardzo ciekawa ksiazka opisująca nietypowe przypadki psychiatryczne. Polecam psychologom, psychiatrom i osobom z podstawową wiedza w tych tematach, sporo 'branzowych' opisów. Czyta się przyjemnie, mozna się rozmarzyć o lepszym systemie opieki w naszym kraju. Opisane rzeczywistość amerykańska. Polecam!