Sposób na zazdrość

Zuzia uwielbia rysować, ale nikt nie docenia jej rysunków. Wszyscy chwalą jej utalentowaną koleżankę. Zuzia jest zazdrosna. Ta zazdrość rośnie i pochłania Zuzię. Czy Zuzi uda się poradzić sobie z tym uczuciem? Oparta na bliskich każdemu dziecku doświadczeniach historia pokazuje, skąd może brać się zazdrość, jak wpływa na nas i na naszych najbliższych, a także - jak sobie z nią poradzić. Dzieci nauczą się z niej też, że warto przyznawać się do błędów.

Informacje dodatkowe o Sposób na zazdrość:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-05-19
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Tytuł oryginału: Way Past Jealous
Tłumaczenie: Agnieszka Pokojska

Kup książkę Sposób na zazdrość

Sposób na zazdrość - opinie o książce

Avatar użytkownika - dominikaflorjan
dominikaflorjan
Przeczytane:2021-06-01, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Sposób na zazdrość. Książka dla każdego, nie tylko dzieci, bo przecież chyba nie ma osoby, który nigdy w życiu czegoś nie zazdrościła? Od rzeczy materialnych po wygląd, ta ma ładne włosy, ten ma luksusowy dom, a ten sportowe auto. Książka daje nam ogromną lekcje życia, uczy, że każdy mały błąd niesie za sobą konsekwencje, a czasami potrafi zerwać największe przyjaźnie. Warto o tym pamiętać i pielęgnować to. Aby móc być lepszym człowiekiem warto zakupić tą książkę by uczyć od małego dzieci dzielenia się i radzenia sobie z takimi emocjami jak zazdrość.

Avatar użytkownika - BibliotekaMalych
BibliotekaMalych
Przeczytane:2021-06-13,

Zazdrościliście kiedyś komuś? Chcieliście mieć to, co ktoś inny? Pamiętacie, jak to uczucie na was wpłynęło?

Nauka radzenia sobie z tym, co czujemy to jedno z najtrudniejszych zadań, z jakim musi się zmierzyć małe dziecko. Złych emocji trudno się wyzbyć, ale zdecydownie warto próbować. Dlatego cieszy mnie, że na rynku zagościła wspaniała książkowa seria "Sposób na emocje" 😍 Te niezwykle mądre książki, mają za zadanie wytłumaczyć małemu czytelnikowi, skąd biorą się dane emocje i co możemy z nimi zrobić, aby nas nie przerosły.

Nas zachwyciły!

Zuzia bardzo lubi rysować i uważa, że robi to świetnie. Niestety nikt nie zauważa jej starań. Uwaga wszystkich skupia się na pracach innej dziewczynki - Idy. Zuzia jest zła i rozgoryczona, zaczyna źle myśleć o koleżance, a nawet ukradkiem zabiera z klasowej wystawy jej pracę. Czy Zuza poradzi sobie z narastającą zazdrością?

Nie będę wam zdradzać zakończenia. To książka, po którą warto samemu sięgnąć i zapoznać się z bardzo mądrą treścią.

Bohaterem tej historii może być właściwie każdy z nas. To opowieść dosłownie z życia wzięta. Dzięki czemu mały czytelnik może się z nią utożsamić i bardzo dużo się z niej nauczyć. Dlaczego komuś zazdrościmy, jak to uczucie nas zmienia, jak wypływa na innych, czy może kogoś zranić? Czy nad zazdrością da się zapanować, czy warto przepraszać i przyznawać się do błędów? Sami widzicie, jak dużo wartościowej treści znajdziecie w tej książce!

Opowieść jest bardzo ładnie zilustrowana 😍 Nawet mimika narysowanych postaci dobrze oddaje targające nimi uczucia. Książkę świetnie się czyta. Nie jest zbyt obszerna, przez co już czterolatek będzie nią zafascynowany. To jedna z najlepszych książek o uczuciach dostępna na rynku!

Avatar użytkownika - Cytatmum
Cytatmum
Przeczytane:2021-06-06,

Książka ta uświadomiła mi, że nasze uczucia przechodzą bardzo podobne etapy.
Książka wspaniale pokazuje to co już wiem - czasem nie łatwo się zatrzymać w silnych emocjach. Potrzeby jest czas, oraz nasza analiza, empatia, zrozumienie dla siebie i innych.

,, Sposób na zazdrość'' to świetna propozycja.

Jak pisałam wyżej przeprowadza nas przez wszystkie etapy zazdrości.
Zaczynając od towarzyszącej złości i poczucia odrzucenia, poprzez smutek, kończąc na rozmowie, wyrażeniu swoich uczuć i przeprosinach.

Czasem myślę sobie, że to uczucie bierze się z braku wdzięcznosci za to co się ma. Książka pokazała mi, że bierze się też z braku wiary w swoje możliwości.

Sądzę, że to bardzo mądra pozycja.
Rewelacyjna do rozpoczęcia rozmowy z dzieckiem.
Ogromnym plusem tej serii jest fakt, że książka zdecydowanie jest napisana dla dzieci. Piękne kolorowe ilustracje, sytuacje z życia wzięte powodują, że dziecko może odnaleźć tam siebie.
Jednocześnie jest to piękny początek do zrozumienia lepiej siebie i swoich uczuć.

Autor : Hallee Adelman
Ilustracje : Karen Wall

Sposób na zmartwienie
Hallee Adelman0
Okładka ksiązki - Sposób na zmartwienie

Bartek się martwi. Martwi się jak nie wiem co, serce mu wali, a myśli szaleją. Dziś jest przyjęcie superbohaterów u jego kolegi Emila, a on idzie na nie...

Sposób na strach
Hallee Adelman0
Okładka ksiązki - Sposób na strach

Oskar się boi. Chciałby być bardzo mały i się schować. Mają dziś z Sarą nocować u dziadków. To świetny plan! Ale wszystko psuje gwałtowna burza. Wiatr...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;