Spragnieni

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-07-06

Zanurz się w podniecający świat magii!
Tu króluje potężna Rada, która pilnuje porządku. Tu można zostać przekąską dla krwiożerczego wampira. Tu można natknąć się na polujące wilkołaki. Tu w końcu można znaleźć miłość swojego życia!

Anna jest zwykłą dziewczyną, a przynajmniej tak jej się wydaje, która trafia na polującego wampira. Nie byle jakiego wampira. Jedna noc z Alexem zmienia całe jej życie.

Nagle okazuje się, że wcale nie zna świata, w którym żyje.

Czy zgodzi się na związek z wampirem? Czy w ogóle będzie miała jakiś wybór?

Spragnieni to książka, która wprowadzi Was w mroczny świat seksownych wampirów i podstępnych wiedźm, duszków kwiatowych i chochlików. I ludzi, z których niektórzy wiedzą, co tak naprawdę dzieje się nocą!

Przyjemnej lektury!

Saga Dark

Tagi: Saga Dark Spragnieni rumunia Dark fantasy fanstasy wampir wiedźma

Kup książkę Spragnieni

Opinie o książce - Spragnieni

Miłość od pierwszego wejrzenia zdarza się obecnie dość rzadko, może dlatego, że ludzie bardzo często ograniczają swój wolny czas tylko do korzystania z rozrywek elektronicznych. Takie przypadkowe spotkanie dwojga samotnych ludzi, którzy od razu coś do siebie poczują jest dla wielu nieprawdopodobne i mało kto w to wierzy, a jednak są takie przypadki i kto wie, może związek będzie silniejszy od pozostałych.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Annę, młodą kobietę, która czuje się samotnie, gdyż nie ma partnera, a z rodziny został jej przyrodni brat oraz macocha, która jej nienawidzi z wzajemnością. Podczas podróży busem na spotkanie z koleżankami poznaje tajemniczego, dziwnie przyciągającego mężczyznę, który odprowadził ją na miejsce. Okazał się być wampirem, który odwiedził ją jeszcze tej nocy podczas gdy spała, by się pożywić, a także „zapoznać się z jej ciałem”, oczywiście bez żadnych poważniejszych czynów. Następnego dnia wybrała się z kolegą gejem do pewnego klubu, gdzie ponownie spotkała Alexa, tegoż samego wampira. Jak się okazało dalej go pamiętała, co się raczej nie zdarza w normalnym przypadku, gdyż wampiry nie zostawiają śladów i pod wpływem ich uroku ludzie zapominają o spotkaniu. Para po dość intymnym tańcu wybrała się do jej domu, by tam porwać się sile miłosnych uniesień. Co nawiążę się między bohaterami? Kim jest macocha Anny? Kim tak naprawdę okaże się Anna? Jakie niebezpieczeństwo grozi Alexowi i Annie? Jakie czekają dalsze losy bohaterów? O tym w książce „Spragnieni” autorstwa Sagi Dark.

Nadzwyczajni bohaterowie

W książce spotykamy wampiry, wiedźmy, chochliki, elfy, duszki kwiatowe i wiele innych, ale te postacie są przedstawione w sposób nowatorski, wedle własnego uznania autorki. Moim zdaniem jest to dobre posunięcie, gdyż otrzymujemy coś świeżego i niespotykanego, a wszelkie moce, którymi oni władają mogą nas zaskoczyć, co wprowadza dreszczyk emocji. Akcja toczy się w teraźniejszości w Trójmieście i okazuje się, że pewna część zwykłych ludzi wie o istnieniu innych istot, które na co dzień wyglądają tak samo, jak reszta społeczeństwa. Myślę, że takie połączenie przyciągnie więcej czytelników, gdyż mogą po książkę sięgnąć również Ci, którzy zwykle nie mają do czynienia z dowolnymi podgatunkami fantasy.

Gatunek

Zdecydowanie mile byłem zaskoczony, rzadko spotykanym na naszym rynku gatunkiem tejże książki, gdyż jest nim dark fantasy erotyk. Moim zdaniem był to strzał w dziesiątkę, gdyż tak wspaniałego połączenia, jak dotąd nie spotkałem. Znajdziemy tu pikantne sceny pomiędzy bohaterami pochodzącymi z różnych gatunków istot odgrywających znaczącą rolę w akcji. Pomysłowość autorki dotycząca akcji oraz bohaterów jest rzadko spotykana zwłaszcza, iż sam stosunek seksualny często ma nie tylko znaczenie miłosne, czy czy związane ze zwykłym pożądaniem, ale także ma charakter magiczny. Mam nadzieję, że autorka zdecyduje się na napisanie kolejnych części przygód tych bohaterów, gdyż ich wspólne moce mogą zdziałać cuda, a także jestem ciekaw, co dalej stanie się z niektórymi postaciami nieprzychylnie nastawionymi Annie.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się z dużym zaciekawieniem już od pierwszych stron, dzięki niespotykanym sytuacjom, zjawiskom, a także wszechobecnej magii i często występującym namiętnościom. Nie trzeba bać się tej pozycji, gdyż raczej nie ma tu nic przerażającego, choć książka może nie być dobrym wyborem dla czytelników omijających „sceny łóżkowe”. Okładka ukazująca księżyc w pełni w mroczną noc symbolizuje tajemnice, które czyhają na czytelnika na kartach jej stron i zdecydowanie w pewnym stopniu dzięki grze kolorów przykuwa uwagę. Gorąco polecam pozycję wszystkim czytelnikom, którzy uwielbiają literaturę choć w jednym ze wskazanych wcześniej gatunków, tworzących ową całość, bo takie połączenia trafia się rzadko i warto je ujrzeć na własne oczy, a historia Alexa i Anny kochających się i walczących z przeciwnościami losu jest warta uwagi.

Córki tęczy
Hanna Cygler