Star Force: Rój

Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Data wydania: 2017-03-23
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-65661-18-0
Liczba stron: 408
Tytuł oryginału: Star Force 1: Swarm
Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski

Tom 1 cyklu Star Force

Ocena: 4 (4 głosów)

Owdowiały wykładowca akademicki Kyle Riggs mieszka z dwójką dzieci na kalifornijskiej farmie. Pewnej nocy jego spokojne życie przerywa przybycie okrętu obcych, który porywa i morduje jego dzieci, a następnie zabiera na pokład samego Kyle’a. Okazuje się, że bohater przechodzi serię testów, po których statek, najwyraźniej obdarzony inteligencją, czyni go swoim dowódcą. Jest też zła wiadomość – obcy, którzy wysłali jednostkę, walczą z kimś o wiele groźniejszym, kimś, kto wkrótce znajdzie się w pobliżu Ziemi.

Rasa ludzka, zamieszkująca galaktyczny zaścianek i dysponująca prymitywną technologią, trafia w sam środek wojny między dwoma potężnymi gatunkami obcych.

„Rój” to pierwszy tom bestsellerowej serii Star Force.

Kup książkę Star Force: Rój

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2017-08-14, Ocena: 5, Przeczytałem,
Wplątani w kosmiczną wojnę Fenomen‭ ‬UFO‭ ‬od dawna‭ ‬rozpala wyobraźnię wielu ludzi.‭ ‬Najczęściej mamy wtedy na myśli‭ ‬„zielone ludziki‭”,‬ szybko przemykające w swoich „latających spodkach‭”‬ po niebie, porywające mieszkańców Ziemi i przeprowadzające na nich tajemnicze eksperymenty.‭ ‬A co, jeśli UFO istnieje,‭ ‬ale nie jest takie, jak‭ ‬nam popkultura skutecznie wtłoczyła do‭ ‬głowy‭? ‬Jeśli w „latających spodkach‭”‬ ukrywają się nie tylko przedstawiciele innych cywilizacji,‭ ‬ale‭ ‬przede wszystkim‭ stworzona przez nich ‬rozbudowana Sztuczna Inteligencja,‭ ‬która‭ ‬bez emocji‭ ‬realizuje narzucony jej program‭? ‬Ten właśnie pomysł wykorzystuje w swoim cyklu‭ ‬Star Force B.V.Larson.‭ ‬I korzysta z niego w‭ ‬niezły‭ ‬sposób. Położona na uboczu farma w Kalifornii.‭ ‬Kyle Riggs,‭ ‬nauczyciel akademicki, mieszka tu i po śmierci żony samotnie wychowuje dwójkę dorastających dzieci.‭ ‬Wszystko zmienia się, kiedy pewnej nocy nad domem pojawia się statek kosmiczny i dosłownie wyciąga z niego dzieci Kyle`a.‭ ‬Po chwili wyrzuca‭ ‬ich ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Star Force: Rój

Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2019-02-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2019,

Pierwszy tom "Star Force", pod tytułem "Rój", jest wciągającą powieścią sci-fi i to już od pierwszych stron. Powieść opowiada o tajemniczej inwazji. Pewnego dnia główny bohater zostaje wciągnięty na okręt i poddany niebezpiecznym testom. Akcja powieści rozwija się szybko, stopniowo poznajemy z czym mają do czynienia bohaterowie tej książki, lecz do ostatniej chwili nie dowiadujemy się wszystkiego. Nie brakuje tutaj bardziej krwawych scen, chociaż walki mogłoby być ciekawsze, bardziej wciągające, podczas gdy po przeczytaniu każdej kolejnej wojennej potyczki bohaterów odczuwa się niedosyt. Podobny niedosyt pozostaje po odkryciu, że do samego końca nie dowiadujemy się w sumie niczego specjalnego o postaciach drugoplanowych - wiemy tylko tyle ile jest absolutnie potrzebne, co trochę przeszkadza w uwierzenie w relację między głównym bohaterem a jego towarzyszką. Jeśli chodzi o bohaterów to niektóre sytuacje dzieją się zbyt szybko i skrótowo, co też doprowadza do tego, że nie ma z kim się tak do końca zżyć. Poza tymi kilkoma minusami książka w intrygujący sposób rozpoczyna ten cykl sci-fi i zachęca do zapoznania się z kontynuacjami głównie dość oryginalnymi pomysłami, utrzymującą się w równym tempie akcją, pewną dozą tajemniczości - po pierwszym tomie nadal wiele pozostaje do odkrycia.

Link do opinii
Avatar użytkownika - GabrielVinci
GabrielVinci
Przeczytane:2018-03-19, Ocena: 1, Czytam, Nie dałem rady,

Zachęcony podsumowaniem recenzji "„Rój” to pierwszy tom bestsellerowej serii Star Force" i poleceniem "Granic" jak również miłością do gatunku zwanego "space opera" z wielkimi oczekiwaniami zabrałem się za lekturę. Rozczarowanie było ogromne, spotęgowane jeszcze faktem że byłem tuż po lekturze "Pana lodowego ogrodu" J.Grzędowicza. 

Książka wylądowała w kategori "Czytam" bo przeczytałem trzy rozdziały i więcej nie potrafiłem - książki więc formalnie nie przeczytałem ale chcę się podzielić wrażeniami i przestrzec nieświadomych potencjalnych czytelników, którzy mągą się dać zwieść słowem "bestseller" - nie kupujcie tej książki, to pieniądze wyrzucone w błoto, to twór wyobraźni nastolatka pisany językiem drętwym ukazujący drętwe postaci - być może fascynująca dla nastolatka, który właśnie dostał swoją pierwszą książkę SF. 

Jeśli kochasz klasyków SF i Fantasy, to nie jest to książka dla ciebie.

Link do opinii
Avatar użytkownika - antila
antila
Przeczytane:2017-05-05, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Inne książki autora
Star Force: Stacja bojowa
B.V. Larson0
Okładka ksiązki - Star Force: Stacja bojowa

Siły Gwiezdne i Kyle Riggs stają przed nowymi wyzwaniami, mierzą się z kolejnymi flotami, odkrywają sekrety wojny, którą toczą od lat. Ludzie...

Star Force: Zagłada
B.V. Larson0
Okładka ksiązki - Star Force: Zagłada

Dla Kyle’a Riggsa to kolejny kiepski rok. Okręty nanitów mają nową misję – ale według wszelkiego prawdopodobieństwa oznacza ona wyrok...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje