Stefan Błogosławiony Wyszyński

Wydawnictwo: Fronda
Data wydania: 2021-04-15
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Prymas Tysiąclecia, Niezłomny, Prorok, Teolog, Mistyk.

Pierwsza duchowa biografia wielkiego Pasterza, który twardo stąpał po ziemi, ale głowę stale miał w Niebie.

Ciężka choroba, Ateneum Kapłańskie, doświadczenia wojenne, lata internowania, Śluby Jasnogórskie, nieustanna walka z komunistyczną władzą o duszę polskiego narodu. Czy biografię ostatniego wielkiego pasterza Polaków wolno oddzielić od jego duchowości? Jego, który wszystko postawił na Maryję?

W swojej książce Wincenty Łaszewski wskazuje 12 duchowych kamieni milowych ziemskiej drogi Prymasa Tysiąclecia. Ukazuje duchową i mistyczną podbudowę wydarzeń, które stały się potem punktami zwrotnymi w historii naszego narodu.
Kardynał Wyszyński twierdził, że „przyjdą nowe czasy, będą potrzebowały nowych świateł, nowych mocy”, a „Bóg da je w swoim czasie”. Czyżby „stary” Wyszyński był dla nas dziś „nowym” światłem i „nową” mocą, a my ten przekaz mamy odkryć?

Zapraszamy do wyruszenia maryjnymi drogami kardynała Wyszyńskiego. Poznajmy kolejne etapy tej drogi, konkretne dzieła, które pomiędzy 1948 a 1981 rokiem Prymas inicjował, słuchając wewnętrznego głosu Ducha, w ufnej uległości Matce Najświętszej. Wincenty Łaszewski jest na tej drodze doskonałym przewodnikiem. Książka „Stefan błogosławiony Wyszyński” doskonale pomoże w poznawaniu i odkrywaniu aktualności programu Kardynała Tysiąclecia.

o. dr Mariusz Tabulski OSPE, przeor Klasztoru Na Skałce

Tagi: stefan wyszyński kardynał wyszyński wincenty łaszewski religia wydawnictwo fronda

Kup książkę Stefan Błogosławiony Wyszyński

Opinie o książce - Stefan Błogosławiony Wyszyński

Exodus. 7 proroctw o Kościele
Wincenty Łaszewski 0
Okładka ksiązki - Exodus. 7 proroctw o Kościele

Czym jest oczyszczenie Kościoła? Czy potrzebujemy nowego Exodusu - wyjścia z niewoli? Czy Fatima to proroctwo na nasze czasy? Wielu wielkich świętych...

Wszystko o różańcu, który może wszystko
Wincenty Łaszewski 0
Okładka ksiązki - Wszystko o różańcu, który może wszystko

Co mają ze sobą wspólnego zwycięstwo pod Chocimiem, cud Guadalupe i niewytłumaczalne naukowo przeżycie ośmiu zakonników w epicentrum wybuchu w Hiroszimie...