Stranger Things. Po drugiej stronie

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2019-05-15
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788327161666
Liczba stron: 96
Tytuł oryginału: Stranger Things Volume 1: The Other Side

Ocena: 4.5 (2 głosów)

STRANGER THINGS. PO DRUGIEJ STRONIE
Dowiedzcie się, co się działo z Willem podczas jego nieobecności w pierwszym sezonie kultowego serialu Stranger Things dostępnego na Netflixie! Przeczytajcie komiks napisany przez znakomitą Jody Houser (autorkę wielu innych komiksów, np. Doctor Who, Gwiezdne wojny) i narysowany przez Stefana Martino (m.in. Doctor Who, Nosferatu, Gwiezdne Wojny).

Druga Strona, miejsce spotykane wcześniej wyłącznie w koszmarach sennych i wizjach.
Will Byers nie ma pojęcia, jak nazywać mroczną krainę, w której się znalazł, wie tylko, że jest tu sam i grozi mu niebezpieczeństwo. Wszędzie czai się dziwny, skrzeczący potwór, a w powietrzu unoszą się znajome głosy dochodzące z prawdziwego świata. Aby przeżyć, Will trzyma się tego, czego nauczył się od przyjaciół, oraz nadziei, że uda mu się wrócić do domu i do bliskich.

Tagi: bóg

Kup książkę Stranger Things. Po drugiej stronie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Stranger Things. Po drugiej stronie

Miło jest po wielu latach powrócić do literatury czytanej w dzieciństwie, a były to komiksy. Komiksy mają w sobie to coś niezwykłego, że potrafią, przyciągnąć do siebie nieznane opisane do tej pory losy nowych bohaterów na ogół są tajemnicze, mroczne, a wykonane piękne i staranne rysunki zwracają największą w nich uwagę.

Do przeczytania książki należącej do gatunku literackiego komiksu powróciłam z największą przyjemnością, bo chciałam się dowiedzieć, co ukrywa się pod nadanym tajemniczo brzmiącym tytułem ''Po drugiej stronie'' autorstwa Jody Houser, Lauren Affe, Aleksi Briclot, Keith Champagne, Stefano Martino należącej do serii Stranger Things, cyklu Stranger Things (komiksy; tom 1) i co miała, na myśli autorka tworząc go.

Głównym bohaterem tej serii komiksu Stranger Things jest Will Byers. Dla niego obecny świat, w którym się znajduje, po drugiej stronie staje się w danym momencie najważniejszy. Znalazł się on tam znikąd. Panuje tam mroczność, cisza, zimno oraz niewidzialność. Will chce wyjść z tego miejsca, gdzie się znajduje nieznający go, bo jest mu tam źle. Odczuwa tęsknotę za bliskimi. Cierpi. Nie ukrywa się z tym, co czuje naprawdę i jakie towarzyszą mu emocje.

Najciekawsze jest to, że on słyszy głosy, czuje obecność potworów, osób mu bliskich, ale czy wystarczy mu na tyle sił i odwagi, aby, wrócić do domu pokonując słabsze strony swojego charakteru?

Bardzo mi się spodobała ta seria komiksu, gdyż można dzięki niej zaprzyjaźnić się z głównym bohaterem Willem. Jest on tak naprawdę skromny, pomocny, a przede wszystkim wrażliwy na krzywdy ludzkie.

Co prawda występujący pozostali bohaterowie drugoplanowi podejmują chęć pomocy, ale z czasem pojawiają się u nich wahania jak u każdego z nas.

Czy wołanie o pomoc Willa ktoś w świecie ciszy ktoś usłyszy?

W tym komiksie należy zwrócić szczególną uwagę na zamieszczone wykonane piękne ilustracje oraz wymienionych na samym początku autorów odpowiedzialnych za tekst, obrys, kolorystykę, liternictwo, ilustrację na okładce.

Książkę tę z gatunku komiksu czytało mi się szybko. Posiada ona twardą oprawę.

Polecam przeczytać ten komiks.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Regalia
Regalia
Przeczytane:2022-03-24, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2022,
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
One temu winne
Marta Urbaniak-Piotrowska
One temu winne
Pamięć dla Heleny
Ewa Formella ;
Pamięć dla Heleny
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy