Stranger Things. Po drugiej stronie

Miło jest po wielu latach powrócić do literatury czytanej w dzieciństwie, a były to komiksy. Komiksy mają w sobie to coś niezwykłego, że potrafią, przyciągnąć do siebie nieznane opisane do tej pory losy nowych bohaterów na ogół są tajemnicze, mroczne, a wykonane piękne i staranne rysunki zwracają największą w nich uwagę.

Do przeczytania książki należącej do gatunku literackiego komiksu powróciłam z największą przyjemnością, bo chciałam się dowiedzieć, co ukrywa się pod nadanym tajemniczo brzmiącym tytułem ''Po drugiej stronie'' autorstwa Jody Houser, Lauren Affe, Aleksi Briclot, Keith Champagne, Stefano Martino należącej do serii Stranger Things, cyklu Stranger Things (komiksy; tom 1) i co miała, na myśli autorka tworząc go.

Głównym bohaterem tej serii komiksu Stranger Things jest Will Byers. Dla niego obecny świat, w którym się znajduje, po drugiej stronie staje się w danym momencie najważniejszy. Znalazł się on tam znikąd. Panuje tam mroczność, cisza, zimno oraz niewidzialność. Will chce wyjść z tego miejsca, gdzie się znajduje nieznający go, bo jest mu tam źle. Odczuwa tęsknotę za bliskimi. Cierpi. Nie ukrywa się z tym, co czuje naprawdę i jakie towarzyszą mu emocje.

Najciekawsze jest to, że on słyszy głosy, czuje obecność potworów, osób mu bliskich, ale czy wystarczy mu na tyle sił i odwagi, aby, wrócić do domu pokonując słabsze strony swojego charakteru?

Bardzo mi się spodobała ta seria komiksu, gdyż można dzięki niej zaprzyjaźnić się z głównym bohaterem Willem. Jest on tak naprawdę skromny, pomocny, a przede wszystkim wrażliwy na krzywdy ludzkie.

Co prawda występujący pozostali bohaterowie drugoplanowi podejmują chęć pomocy, ale z czasem pojawiają się u nich wahania jak u każdego z nas.

Czy wołanie o pomoc Willa ktoś w świecie ciszy ktoś usłyszy?

W tym komiksie należy zwrócić szczególną uwagę na zamieszczone wykonane piękne ilustracje oraz wymienionych na samym początku autorów odpowiedzialnych za tekst, obrys, kolorystykę, liternictwo, ilustrację na okładce.

Książkę tę z gatunku komiksu czytało mi się szybko. Posiada ona twardą oprawę.

Polecam przeczytać ten komiks.

Informacje dodatkowe o Stranger Things. Po drugiej stronie:

Wydawnictwo: Dolnośląskie