Strażnicy Starego Lasu. Biała Wieża

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2019-09-25
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7686-836-3
Liczba stron: 380

Tom 1 cyklu Strażnicy Starego Lasu

Ocena: 0 (0 głosów)

Kiedy na Stary Las spada przeklęta mgła, pod wpływem której umierają rośliny, a zwierzęta zaczynają chorować, strażnicy kniei – leszy – obwiniają o to przybywających coraz liczniej ze wschodu ludzi. Jeden tylko Lelek, młody samotnik żyjący z dala od siedziby swojego plemienia, wierzy, że przyczyna kłopotów leży gdzie indziej, gdyż nadejście mgły poprzedził upadek siedmiu gwiazd. Młodzieniec postanawia je odnaleźć i zbadać.
Wraz z zielarką i czarodziejką zwaną Modraszką wyruszają na wyprawę. Trafiają do wielu fantastycznych miejsc: do Matecznika, na Pojezierze, gdzie trwa wojna między dwoma rywalizującymi rodami karłów, do pojawiającej się tylko raz w roku Białej Przystani, a wreszcie do tajemniczej Białej Wieży, która według podań stanowi serce Starego Lasu.

Tagi: Fantastyka dla młodzieży

Kup książkę Strażnicy Starego Lasu. Biała Wieża

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Lekcje języka polskiego poświęcone klasycznym eposom czy późniejszym epopejom uchodzą za jedne z najnudniejszych w procesie nauczania języka polskiego. A tak niewiele trzeba, by to zmienić. Wystarczyłoby pokazać, że z nich właśnie wyrosła współczesna fantastyka, zderzyć Odyseję czy Iliadę chociażby z powieścią Grzegorza Gajka Strażnicy Starego Lasu. Biała Wieża. To mądra, sprawnie napisana książka, która wykorzystując konwencję high fantasy opowiada o problemach, z którymi mierzyć się musi współczesny świat. Filmowy „Władca Pierścieni” zaczynał się od słów, które Galadriela wypowiadała z offu na tle czarnego ekranu: The world has changed. I feel it in the water. I feel it in the earth. I smell it in the air. Podobnie jest w Białej Wieży. Na Stary Las spada przeklęta mgła, a w niej budzi się zło. Strzygi nabierają niespotykanej mocy i łączą się w duże grupy, licho szaleje, las zaś… choruje. Czy to koniec świata zwierząt i niezwykłych istot zamieszkujących okolicę: skrzatów, leszych? Ci ostatni wierzą, że tak i postanawiają wypowiedzieć wojnę ludziom, których winią za zachodzące zmiany. Przeciwny jest tylko młody leszy Lelek, który wspólnie z przyjaciółmi wyrusza, by zbadać, jaki związek łączy mgłę z upadkiem siedmiu tajemniczych gwiazd. Na tym zakończmy mówienie o fabule: po cóż odbierać czytelnikom ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Strażnicy Starego Lasu. Biała Wieża

Recenzje miesiąca
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton
Hotel ostatniej szansy
Trzecia terapia
Danuta Chlupova
Trzecia terapia
Pluszowy Zajączek
Iwonna Buczkowska
Pluszowy Zajączek
Spowiedź Śmigłego
Sławomir Koper;
Spowiedź Śmigłego
Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka;
Pod tym samym niebem
Walczyły w cieniu mężczyzn
Greg Levis, Gordon Thomas
Walczyły w cieniu mężczyzn
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Pokaż wszystkie recenzje