Najlepsza książka na jesień? „Strażnicy Starego Lasu"!

Data: 2019-11-07 11:01:34 Autor: Sławomir Krempa

Powieść Grzegorza Gajka Strażnicy Starego Lasu. Biała Wieża otrzymała nagrodę jury jako najlepsza książka fantasy w plebiscycie „Najlepsza książka na jesień" 2019.  

Kiedy na Stary Las spada przeklęta mgła, pod wpływem której umierają rośliny, a zwierzęta zaczynają chorować, strażnicy kniei – leszy – obwiniają o to przybywających coraz liczniej ze wschodu ludzi. Jeden tylko Lelek, młody samotnik żyjący z dala od siedziby swojego plemienia, wierzy, że przyczyna kłopotów leży gdzie indziej, gdyż nadejście mgły poprzedził upadek siedmiu gwiazd. Młodzieniec postanawia je odnaleźć i zbadać.

Wraz z zielarką i czarodziejką zwaną Modraszką wyruszają na wyprawę. Trafiają do wielu fantastycznych miejsc: do Matecznika, na Pojezierze, gdzie trwa wojna między dwoma rywalizującymi rodami karłów, do pojawiającej się tylko raz w roku Białej Przystani, a wreszcie do tajemniczej Białej Wieży, która według podań stanowi serce Starego Lasu.

„Strażnicy Starego Lasu. Biała Wieża" to mądra, sprawnie napisana książka, która wykorzystując konwencję high fantasy opowiada o problemach, z którymi mierzyć się musi współczesny świat.

- recenzja książki Strażnicy Starego Lasu

Do lektury powieści Strażnicy Starego Lasu. Biała Wieża zaprasza Wydawnictwo Jaguar. Koniecznie przeczytajcie również wywiad z Grzegorzem Gajkiem. Dziś w naszym serwisie prezentujemy premierowe fragmenty książki:

Powieść Grzegorza Gajka kupicie w popularnych księgarniach internetowych:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Strażnicy Starego Lasu. Biała Wieża
Grzegorz Gajek0
Okładka książki - Strażnicy Starego Lasu. Biała Wieża

Kiedy na Stary Las spada przeklęta mgła, pod wpływem której umierają rośliny, a zwierzęta zaczynają chorować, strażnicy kniei – leszy –...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo