Strażnik mroku

Piąty tom cyklu KRÓLESTWO ZMIERZCHU!

Nadchodzi czas ostatecznych porachunków.

Po pyrrusowym zwycięstwie króla Emina i jego sprzymierzeńców krajobraz po bitwie pod Wrzosowidem jawi się iście przerażająco. Pozostali przy życiu Menini chcą się zemścić na Eminie, demony włóczą się po Krainach, a moc Ruhena z każdym dniem rośnie.

Mimo to iskra nadziei nie gaśnie. Pozostaje jeszcze jedna, rozpaczliwa szansa na zwycięstwo - broń tak potężna, że jedynie ten, który przeżył własną śmierć, jest w stanie się nią posłużyć. Jeżeli król Emin i jego sprzymierzeńcy nie podejmą tego ryzyka, zostaną unicestwieni, a cień zdobędzie władzę absolutną - nie tylko nad ludźmi, ale także nad bogami.

Oto ważą się losy Krain, a ich przyszłość zapisywana jest ludzką krwią.

,,Przejmująca opowieść, galeria bohaterów odmalowanych z realistyczną precyzją, bogata narracja z elementami romansu rycerskiego i porywającymi scenami batalistycznymi - wszystko to składa się na pisarstwo Lloyda".

,,Library Journal"

,,Lloyd doprowadza walkę dobra i zła do punktu kulminacyjnego zarówno poprzez oszałamiające gwałtowne starcia, jak i przez subtelne przemiany bohaterów. Miłośnicy literatury fantasy będą całkowicie usatysfakcjonowani".

,,Publishers Weekly"

W skład cyklu "Królestwo zmierzchu" wchodzą: Siewca burzy, Herold zmierzchu, Złodziej grobów, Naznaczony przez bogów, Strażnik mroku.

Informacje dodatkowe o Strażnik mroku:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2013-06-11

Kup książkę Strażnik mroku

Strażnik mroku - opinie o książce

Złodziej grobów
Tom Lloyd0
Okładka ksiązki - Złodziej grobów

Po zagładzie miasta Scree bogowie wpadli w furię, a Krainy ogarnął religijny fanatyzm. Isak wrócił do swego targanego konfliktami kraju, aby stawić czoło...

Siewca Burzy
Tom Lloyd0
Okładka ksiązki - Siewca Burzy

Wystarczająco trudno jest żyć w krainie, gdzie prawem są niejasne przepowiednie i chwiejna wola bogów. Prawdziwy koszmar zaczyna się, gdy mocno niedoskonali...