Studium w szkarłacie

Tom 1 cyklu Sherlock Holmes

Pierwsze spotkanie genialnego detektywa-amatora Sherlocka Holmesa z byłym lekarzem wojskowym dr Johnem Watsonem. Wspólnie prowadzą śledztwo dotyczące dwóch niezwykłych zbrodni w Londynie, wobec których najlepsi inspektorzy Scotland Yardu okazali się bezsilni. Ślady prowadzą wiele lat w przeszłość - do Ameryki i sekty mormonów. Mimo pozornego braku motywów udaje im się wskazać sprawcę dwóch morderstw, będących zemstą za zbrodnię popełnioną przed laty w Ameryce.

Informacje dodatkowe o Studium w szkarłacie:

Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Data wydania: 2011-10-26
ISBN: 9788363162092
Tytuł oryginału: A Study in Scarlet
Tłumaczenie: Ewa Łozińska-Małkiewicz

Kup książkę Studium w szkarłacie

Studium w szkarłacie - opinie o książce

Avatar użytkownika - mictatencuhtli
mictatencuhtli
Przeczytane:2023-09-21, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Nieco odmienna od standardowej, rozciągnięta w czasie i przestrzeni fabuła. Interesująca zagadka z zaskakującym finałem. Oczywiście jedynie nie dla Sherlocka.

Avatar użytkownika - u2003
u2003
Przeczytane:2022-06-27, Ocena: 2, Przeczytałam,
,,Studium w szkarłacie" to pierwszy tom cyklu o Sherlocku Holmesie autorstwa Arthura Conana Doyle'a. Ukazuje on spotkanie Holmesa i Watsona oraz okoliczności, dzięki którym razem zamieszkali. Słynny detektyw rozwiązuje także sprawę morderstwa pewnego mężczyzny, w czym asystuje mu doktor Watson.

Nie jestem zbyt wielką fanką serii o Sherlocku Holmesie, jednak jako że ,,Studium w szkarłacie" dostępne jest w aplikacji Empik go za darmo, w abonamencie Empik Premium Free (dla zainteresowanych także w wersji ebooka) postanowiłam ją przesłuchać. Było to moje drugie spotkanie z tą książką, poprzednim razem czytałam ją jeszcze w podstawówce i pamiętałam z niej tylko krwawy napis RACHE na ścianie (i jego znaczenie).

W drugiej części książki występuje perspektywa jednego z bohaterów zamieszanych w sprawę kryminalną, należy mieć to na uwadze, gdyż jest to dość spora część książki i sama sprawdzałam w Internecie czy czasem nie jest coś nie tak z audiobookiem i nie pomieszał się z inną książką.

Jako, że jest to kryminał, najistotniejszym elementem jest tutaj zakończenie, które mnie nie zaskoczyło (chociaż nie pamiętałam go z poprzedniego czytania). Pozostała część książki także mnie nie zachwyciła, mimo, że lubię stare kryminały (szczególnie Agathy Christie), chociaż słuchało się tego dość przyjemnie. Mimo wszystko jest to klasyka, którą zapewne warto znać.

Avatar użytkownika - wixx8765432
wixx8765432
Przeczytane:2022-07-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2022,
Sherlock Holmes Wspomnienia Sherlocka Holmesa
Arthur Conan Doyle0
Okładka ksiązki - Sherlock Holmes Wspomnienia Sherlocka Holmesa

We "Wspomnieniach Sherlocka Holmesa" w jednym z jedenastu opowiadań śmiertelnie krzyżują się drogi Sherlocka Holmesa i geniusza zła, profesora Moriarty'ego...

Sherlock Holmes i Grecki Tłumacz
Arthur Conan Doyle0
Okładka ksiązki - Sherlock Holmes i Grecki Tłumacz

Nośnik: 1CD. Czyta: Leszek Teleszyński. Na podstawie książki "Sherlock Holmes Niepokonany" - Ale wiesz co, Sherlock - powiedział - dano mi właśnie...