Studium w szkarłacie

Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Data wydania: 2011-10-26
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788363162092
Liczba stron: 0
Tytuł oryginału: A Study in Scarlet
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Ewa Łozińska-Małkiewicz

Tom 1 cyklu Sherlock Holmes

Ocena: 4 (2 głosów)

Pierwsze spotkanie genialnego detektywa-amatora Sherlocka Holmesa z byłym lekarzem wojskowym dr Johnem Watsonem. Wspólnie prowadzą śledztwo dotyczące dwóch niezwykłych zbrodni w Londynie, wobec których najlepsi inspektorzy Scotland Yardu okazali się bezsilni. Ślady prowadzą wiele lat w przeszłość - do Ameryki i sekty mormonów. Mimo pozornego braku motywów udaje im się wskazać sprawcę dwóch morderstw, będących zemstą za zbrodnię popełnioną przed laty w Ameryce.

Tagi:

Kup książkę Studium w szkarłacie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Studium w szkarłacie

,,Studium w szkarłacie" to pierwszy tom cyklu o Sherlocku Holmesie autorstwa Arthura Conana Doyle'a. Ukazuje on spotkanie Holmesa i Watsona oraz okoliczności, dzięki którym razem zamieszkali. Słynny detektyw rozwiązuje także sprawę morderstwa pewnego mężczyzny, w czym asystuje mu doktor Watson.

Nie jestem zbyt wielką fanką serii o Sherlocku Holmesie, jednak jako że ,,Studium w szkarłacie" dostępne jest w aplikacji Empik go za darmo, w abonamencie Empik Premium Free (dla zainteresowanych także w wersji ebooka) postanowiłam ją przesłuchać. Było to moje drugie spotkanie z tą książką, poprzednim razem czytałam ją jeszcze w podstawówce i pamiętałam z niej tylko krwawy napis RACHE na ścianie (i jego znaczenie).

W drugiej części książki występuje perspektywa jednego z bohaterów zamieszanych w sprawę kryminalną, należy mieć to na uwadze, gdyż jest to dość spora część książki i sama sprawdzałam w Internecie czy czasem nie jest coś nie tak z audiobookiem i nie pomieszał się z inną książką.

Jako, że jest to kryminał, najistotniejszym elementem jest tutaj zakończenie, które mnie nie zaskoczyło (chociaż nie pamiętałam go z poprzedniego czytania). Pozostała część książki także mnie nie zachwyciła, mimo, że lubię stare kryminały (szczególnie Agathy Christie), chociaż słuchało się tego dość przyjemnie. Mimo wszystko jest to klasyka, którą zapewne warto znać.

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - wixx8765432
wixx8765432
Przeczytane:2022-07-27, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2022,
Inne książki autora
Ostatnia zagadka Sherlocka Holmesa
Arthur Conan Doyle0
Okładka ksiązki - Ostatnia zagadka Sherlocka Holmesa

Zbiór dziewięciu wcześniej po polsku niepublikowanych opowiadań o genialnym angielskim detektywie, wśród których znajdują się: "Trzej Garridebowie", "Sprawa...

Sherlock Holmes niepokonany
Arthur Conan Doyle0
Okładka ksiązki - Sherlock Holmes niepokonany

Zawartość zbioru: - Gloria Scott - pierwsza sprawa Sherlocka Holmesa (The Gloria Scott) - Grecki tłumacz (The Greek Interpreter) - Pacjent doktora...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy