Sucinum. Tajemnice Bursztynowego Szlaku

Od demona do demona.
Tak mija czas niegdyś szanowanych Strażników Bursztynowego Szlaku. Zapomnieni, ścigają pozostałych przy życiu magicae, praktykując religię dawnych Słowian.
Podczas jednego ze świąt zostaje wykradziona Tajemnica, która w niepowołanych rękach może zniszczyć wszystko. Mira wraz z przyjaciółmi zostaje wysłana w pogoń za złodziejem, podczas której przemierzy polskie puszcze, odwiedzi Ukryte Miasto Cerant oraz zawita na Łysą Górę.
Czas będzie uciekał, a każdy ruch Strażników będzie obserwowany przez zakon krzyżacki.
Kto okaże się prawdziwym wrogiem?
Co z tym wszystkim ma wspólnego niepozorne zwierzątko, jakim jest salamandra?
Po której stronie staniesz Ty?
W końcu dobro to tylko punkt widzenia, a o niektórych tajemnicach nie mówi się nawet szeptem.

Informacje dodatkowe o Sucinum. Tajemnice Bursztynowego Szlaku:

Sucinum. Tajemnice Bursztynowego Szlaku - opinie o książce

Avatar użytkownika - KarkaReads
KarkaReads
Przeczytane:2020-07-26, Ocena: 6, Przeczytałem,

“Słychać kroki stawiane w ciemności,

Nie ma przed nimi przyszłości.

Blask jasno bijący,

Śmierć i kres pod Drzewem zwiastujący”

Strażnicy Bursztynowego Szlaku ścigają magiczne istoty czyli magicae. Praktykują też religię Słowian. Pewnego dnia zostaje wykradziona Tajemnica, która w niepowołanych rękach może stanowić duże zagrożenie. Strażniczka Mira wraz z przyjaciółmi Lutem i Ghostem ruszają w pogoń za złodziejem. Podczas tej szalonej pogoni przemierzają puszczę, odwiedzają magiczne Ukryte Miasto Cerant i Łysą Górę. W każdym z tych miejsc na Mirę, Luta i Ghosta czekają niespodzianki z którymi muszą się zmierzyć.

Sucinum to Bractwo Bursztynowego Szlaku, które powstało jeszcze w czasach plemion Polan, jednak po przyjęciu chrztu zaczęto tępić zakon. Sucinum po wielu latach się odrodziło i prowadzą walki z zakonnikami i magicae.

Jak ja lubię książki z Mitologią Słowiańską w tle. Tym razem sięgnęłam po  “Suciunum” czyli debiut Camille O’Naill. Jak ja lubię takie debiuty już się nie mogę doczekać drugiej części, bo jeśli debiut jest taki dobry to co będzie dalej?!

Autorka porywa nas do magicznego świata Sucinum. W którym rządzi mitologia słowiańska, a bohaterowie zabierają nas w pościg za złodziejem Tajemnicy.”Sucinum” to jedna z tych książek od której nie da się oderwać i pochłania się je w całości. Fabuła jest oparta na sieci tajemnic i intryg, a zakończenie wbija w fotel i nie da się go przewidzieć, a jak już je poznacie będziecie musieli przeczytać książkę jeszcze raz.

Czy strażnikom uda się odzyskać Tajemnicę? Kto stoi po dobrej, a kto po złej stronie ? Przekonajcie się koniecznie !

RECENZJA PATRONACKA

Mimo nieustannych badań i ciągłego szukania zaginionego, nadal jest wiele tajemnic. Tajemnic okraszonych w demony, słowiańskie bóstwa. Zawsze jest ktoś, komu zależy na ciszy. To strażnicy strzegą tej tajemnicy. Niczym największego skarbu.

Mira jest jednym ze strażników Tajemnicy. Sekretu, który nie może ujrzeć światła dziennego a tym bardziej wpaść w niepowołane ręce. Niestety staje się rzecz niemożliwa i ktoś położył swe łapki na tym skarbie. Mira wraz z kompanami zostaje wyznaczona do wyprawy. Celem jest odnalezienie jej. Wyruszą w podróż w nieznane. Odwiedzą wiele miejsc i spotkają magicznych stworów. Przyjdzie im niejeden raz  stawać do walki. A odkrywanie tajemnic będzie niebezpieczne. Czy im się uda odzyskać Tajemnicę? Czym ona jest? Co z tym wszystkim wspólnego ma salamandra? Kto jest wrogiem? Czy wrócą cali z tej wyprawy?

W ostatnim czasie coraz bardziej przekonuję się do książek fantasy. Z przyjemnością przenoszę się do światów stworzonych przez autorów. Książkę, która Wam dzisiaj przedstawię objęłam patronatem. Przeczytałam na długo przed premierą cześć i  przepadłam. Teraz, gdy przeczytałam całość, to aż się w głowie kotłuje od myśli. Na uwagę zasługuje fakt, że to debiut. Na serio, gdybym miała okazję czytać tę powieść jako sam tekst, bez imienia i nazwiska autorki, jako na przykład propozycję wydawniczą, to w życiu nie przyszłoby mi do głowy, że to jest właśnie pierwsza książka autorki. Świetna historia. Przemyślana i skrupulatnie prowadzona. Sam pomysł przyciąga uwagę. Przecież każdy z nas zna, albo chociaż kojarzy legendę o Złotym Pociągu. Połączenie świata realnego z elementami baśniowymi oraz demonami i bóstwami słowiańskimi. Było genialne. Dzięki plastycznym i barwnym opisom wystarczyło tylko zamknąć oczy i przenieść się do wydarzeń czy do danego miejsca. Świetnie autorka poradziła sobie z opisami tychże stworzonek. Drobiazgowe i szczegółowe. Kolejno dokładane watki tworzyły spójną całość. A akcja była na najwyższym poziomie. Na każdym kroku zaskakiwała i trzymała w napięciu. Zdarzały się momenty na złapanie oddechu. Ale tylko chwilowe. Po to, by ponownie dać się porwać głębinom. Wpaść i czuć tę siłę wciągającą w bezkresną otchłań z mnóstwem niebezpieczeństw i czyhających zagadek. Śledztwo i rezultaty zaskakiwały. Dodatkowym plusem są opisy uniesień miłosnych - w punkt. Bez zbytniej rozciągłości czy brutalności. One były tylko przyprawą do tej historii. My czytelnicy mamy się skupić na rozwiązaniu zagadki. A żeby to zrobić musimy poznać wiele stworzonek, które nieraz pokażą nam swe prawdziwe oblicze przyjmując właściwą postać. Demoniczną, straszną i totalnie przerażającą. Do samego końca z uwagą śledziłam tekst.

Debiut fantasy Camille O'Nail to nie lada gratka dla fanów fantasy i słowiańskich bóstw oraz demonów. Mamy tutaj wszystkie elementy z tego gatunku literackiego. Autorka ma niezwykle lekki styl. Niezwykłość i barwność opisów pobudza wyobraźnię. Nawet nie trzeba się wysilać. Wystarczy zamknąć oczy. Było bardzo ciekawie i mrocznie. Zaskakująco i szokująco. Książkę dosłownie wchłonęłam w kilka godzin. Wręcz czytała się sama. I powiem Wam, że z największą przyjemnością zobaczyłabym ją na wielkim ekranie. I nie piszę tego tylko dlatego, że to mój patronat. Że tak wypada. Nie - to szczera prawda. Nawet, gdybym czytała tę książkę jako recenzent miałabym takie same wrażenia. Do tej historii aż ciągnie. Zaczynasz czytać i cię pochłania. Zatracasz się i zapominasz o otoczeniu. I tak właśnie jest idealna książka fantasy. Jeszcze nie raz do niej powrócę. I zrobię to z czystą przyjemnością. A z jeszcze większą przeczytam kolejne książki autorki. Zachęcam fanów tego gatunku literackiego - czytajcie. Dajcie się zaskoczyć. A kto jeszcze się obawia fantasy, niech porzuci swe leki.

Gorąco polecam

,,SUCINUM. TAJEMNICE BURSZTYNOWEGO SZLAKU."

Camille O'Naill Wydawnictwo WasPos

Do książki ,,Sucinum. Tajemnice Bursztynowego Szlaku" z ręką na sercu pochodziłam kilkanaście razy. Jeżeli mi nie wierzycie zapytajcie mojego męża. Za każdym razem po kilku przeczytanych stronach musiałam ją odkładać. Nie dawałam rady jej przeczytać. Nie mam pojęcia, dlaczego tak się działo. Coś między nami nie zagrało. Też tak mieliście? W końcu się spięłam i postanowiłam ją dokończyć.
Niestety powieść nie została w mojej pamięci. Chyba się nie polubiłyśmy.
,,Sucinum. Tajemnice Bursztynowego Szlaku." to debiut literacki autorki Camille O'Nail. Jeżeli uwielbiacie powieści mocno fantasy to idealnie przypadnie wam do gustu.
Główna bohaterka Mira chroni świat przed demonami. Jest strażniczką i należy do Bractwa Bursztynowego Szlaku. Pewnego razu zostaje wykradziona "Tajemnica", która może wszystko zniszczyć. Mira i jej przyjaciele wyruszają w pogoń za złodziejem. Czy uda im się ocalić świat?
W książce poznacie również pradawną religię Słowian. Starożytne wierzenia, czary itd. Bardzo słowiański klimat i jego magia sprawiają, że świat, w którym porusza się Mira jest bardzo tajemniczy. Czy Tajemnica Bursztynowego Szlaku ujrzy światło dzienne? Kto jest przyjacielem a kto wrogiem? Z czym musi się zmierzyć Mira? Oczywiście nie zabraknie tutaj różnych intryg.
Polecam tą powieść osobą lubiącym gatunek fantasy.
Piękna okładka przyciąga wzrok. Tekst ogólnie jest niczego sobie - tylko po prostu mi nie przypadł do gustu. Dobra fabuła, akcja w miarę ok. Tajemnicze postacie.
Camille O'Naill wielkie brawa za to, że zdecydowałaś się wydać swoją pierwszą powieść. Mimo, że nie przypadła mi ona do gustu kibicuję tobie. Możliwe, że kolejne twoje dzieło będzie moją perełką. Nie poddawaj się.