Suka doskonała

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-02-19
ISBN: 978-83-8219-228-5

Kup książkę Suka doskonała

Suka doskonała - opinie o książce

Avatar użytkownika - goszaczyta
goszaczyta
Przeczytane:2023-09-17, Ocena: 3, Przeczytałam,

„𝕊𝕦𝕜𝕒 𝕕𝕠𝕤𝕜𝕠𝕟𝕒ł𝕒” 𝕁𝕠𝕝𝕒𝕟𝕥𝕒 𝔻𝕪𝕞𝕠𝕨𝕚𝕔𝕫  🤫

▪𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪

CIAŁO WYNAJMĘ,

DYSKRECJA ZAPEWNIONA

Kontrowersyjny tytuł, ale czy z treścią było podobnie 🤔 👇🏼

📖 25-letnia Polka, ukrywająca się pod pseudonimem Jed Vitz, rozpoczyna nowe życie w USA. Ma zamiar zrobić karierę i zdobyć wielkie pieniądze – niekoniecznie w legalny sposób. Kieruje się intuicją, więc bez zastanowienia wykorzystuje propozycję, jaką podsuwa jej los. Przyjmuje rolę ekskluzywnej prostytutki i spełnia fantazje bogatych i wpływowych kobiet. Pewność siebie, instynkt łowcy oraz talent do manipulacji szybko windują ją na sam szczyt. Pewna swojej niezwykłej mocy zatraca się w świecie fantazji. Amerykański sen trwa do chwili, gdy pewien incydent wyzwala w Jed traumę z dzieciństwa, za którą wkrótce ktoś zapłaci życiem.

„Suka doskonała” wciąga i to bez reszty. Niby banalna historia, ale zmusza nas do myślenia, analizowania całej sytuacji. Nie pomyliłam się w swoich przypuszczeniach, bowiem historia okazała się świetna, mówiąc wprost: zwala z nóg i uzależnia swoim mrocznym klimatem. Na pierwszy rzut oka, może się wydawać, że jest to zwykły erotyk, pełny takich właśnie scen, jednak autorka skupia się bardziej na psychologicznym aspekcie takiego „zawodu” przy okazji uświadamiając czytelnika jak takie relacje mogą wyglądać. Sceny erotyczne są przestawione w taki sposób by bardziej działały na wyobraźnie czytelnika niż były wulgarne. Głównie mamy tutaj sceny seksu pomiędzy kobietami, co jest dosyć niespotykane w obyczajówkach.

Sama akcja powieści jest dość spokojna, lecz im dalej czytałam, zaczęłam odkrywać mrok tej historii. Autorka doskonale umie budować napięcie i pisze tak dobrze, że czytelnik nie jest w stanie oderwać się od czytania.

„Suka doskonała” to mocna, mroczna i hipnotyzująca historia, która zachwyca od pierwszych stron. Nie spodziewałam się czegoś takiego i to było świetne, że nie domyśliłam się zakończenia i mogłam cieszyć się lekturą książki w pełni, nic sobie nie spojlerując. Ta historia uświadamia, że każdy ma swoją ciemną stroną, którą potrafi skrywać w sobie bardzo mocno, tak by nie ujrzała światła dziennego. Dusimy w sobie wiele emocji i przeżyć, nie wypuszczając ich na wolność, co sprawia, że każdego dnia nasz umysł przypomina nam o tych złych doświadczeniach. Czasami nawet najgorsza prawda, może przynieść wyzwolenie. Dlatego sięgnijcie po tę powieść i przekonajcie się sami. To naprawdę intrygująca powieść.

"Świat to miejsce nieustannej walki o władzę i forsę. A pomiędzy nimi seks".

Kontrowersja przyciąga uwagę. Kontrowersja wywołuje dyskusję. Kontrowersję wyczujesz widząc tytuł tej książki i jej okładkę. I bardzo dobrze, bo właśnie pod ową kontrowersją znajdziesz nie powieść erotyczną, ale nietuzinkowy dramat psychologiczny, na jaki niewątpliwie warto zwrócić uwagę. Dramat ściśle osadzony w świecie kobiet, w którym nigdy nie jest nudno.

Jolanta Dymowicz, rocznik 1977 to absolwentka ekonomii, marketingu i projektowania wnętrz. Kobieta wielu zawodów, która kreowała markę odzieżową, kierowała działem badań i rozwoju w globalnej korporacji, a także sprzątała mieszkania i kelnerowała. Kocha wolność i niezależność, sztukę obdarza największym szacunkiem. "Suka doskonała" to jej debiut literacki.

Jed Vitz ma 25 lat i właśnie zamierza spełnić swój amerykański sen. Zmotywowana, aby w USA zrobić karierę i zarobić pieniądze, szybko zderza się ze smutną rzeczywistością imigrantów. Kiedy więc zupełnie niespodziewanie otrzymuje propozycję pracy, dzięki której będzie mogła wykorzystać swój urok osobisty i zarobić przy tym wielkie pieniądze, postanawia zaryzykować. Jed zostaje ekskluzywną prostytutką dla kobiet i wchodzi w świat niczym nieograniczonej fantazji swoich klientek.

"Suka doskonała" nie jest powieścią erotyczną i to z pewnością spore zaskoczenie, biorąc pod uwagę jej tytuł, grafikę okładkową i oficjalną notę wydawniczą. Dla fanów tego gatunku dość dużym rozczarowaniem może okazać się więc minimalizm w warstwie opisowej scen seksu, ale dzięki temu debiut Jolanty Dymowicz nie staje się jedną z wielu sztampowych książek, w której doznania cielesne wiodą prym. W tej powieści na pierwszy plan wysuwa się bowiem płaszczyzna psychologiczna, której esencję najbardziej widać w rozmowach pomiędzy Jed, a jej klientką Diane, doktor psychiatrii. To dialogi pełne swoistej tajemnicy, eteryczności, podszyte seksualnym napięciem, wywołujące swój specyficzny klimat.

W powieści mowa o efekcie Jed, wywołującym w kobietach funkcję uzależnienia, której nie sposób wyłączyć. Podobny efekt wywołuje lektura "Suki doskonałej", gdyż historia bohaterki przedstawiona na prawie czterystu pięćdziesięciu stronach potrafi mocno wciągnąć. Historia zanurzająca czytelnika w kobiecym świecie, pełnym wielkich pieniędzy i nieograniczonej wyobraźni w sferze ludzkiej cielesności. Jolanta Dymowicz bowiem wbrew panującym obecnie trendom, zagłębiła się w świat płatnego seksu lesbijskiego, pokazując od kuchni profesję zabawiaczek, maskotek, czyli exclusive call girl. Nie wiem, jak wyglądał research do tej warstwy, ale świat firmy Cristine, szefowej Jed, wydaje się realistycznie skrojony, co jeszcze bardziej szokuje i jednocześnie intryguje.

Nie sposób nie wspomnieć o wplecionych w fabułę dygresjach dotyczących szeroko rozumianej społeczności lesbijskiej. Mam wrażenie, że autorka poprzez spostrzeżenia protagonistki pokazujące, co nie podoba się jej w zachowaniu reprezentantek tego środowiska, celowo prowokuje czytelnika do zajęcia własnego stanowiska w tej sprawie. Można oczywiście polemizować z tymi myślami, ale nie da się ukryć, że sporo w tych wywodach i obserwacjach gorzkiej prawdy dotyczącej szeroko rozumianego pojęcia normalności homoseksualizmu.

Jed bardzo trafnie podsumowuje ludzi twierdząc, że "Rządzi nami prostota: nasz cel usprawiedliwia wszystko inne". O jej historii, która z jednej strony szokuje, a z drugiej potwierdza wspomnianą myśl, nie sposób zapomnieć, gdyż w finale autorka serwuje czytelnikom plot twist, po którym ciężko się otrząsnąć. Tym samym "Suka doskonała" okazuje się doskonałym czytelniczym zaskoczeniem. Opowieścią z otwartym zakończeniem, które pozostawia miejsce na kontynuację.

Avatar użytkownika - jaczytam
jaczytam
Przeczytane:2021-03-21,

Chyba żadna zapowiedź recenzowania książki na moim profilu, nie wywołała tak wielu kontrowersji, jak ta książka. Poruszenie wywołała okładka i tytuł, który z jednej strony odrzuca, z drugiej jednak bardzo przyciąga wzrok i zapada w pamięci.
Tak było w moim przypadku. Dodatkowo znalazłam informację, że to literatura erotyczna, której czytam dość dużo. Bardzo zaciekawił mnie opis książki, który tylko przypieczętował moją decyzję o recenzowaniu książki. Czy książka sprostała moim oczekiwaniom?

"Podobno ponad połowę kobiet pociągają inne kobiety. Podobno. Uważam, że to mocno zaniżona statystyka."

Cytat pochodzi z prologu i szczerze? Absolutnie się z tym zgadzam. Może to szalone, ale po tej lekturze tylko się w tym utwierdziłam.
Książka opowiada o młodej 25-letniej dziewczynie, która wyjechała do Ameryki zarobić wielkie pieniądze i zrobić karierę. Niestety, sen o Ameryce nie nadszedł... Zamiast tego musiała zaprzyjaźnić się z mopem. Pewnego dnia otrzymuje propozycję pracy, jako ekskluzywna prostytutka, ale tylko dla bogatych, wpływowych kobiet. Jej życie zmienia się o 180°, do czasu...

Długo zastanawiałam się, co powinno znaleźć się z tej recenzji. Nie jest to łatwa, lekka i przyjemna lektura do kawki. Jest pełna emocji i porusza ważne tematy. Dzięki tej książce zagłębiłam się w świat ekskluzywnej prostytucji i to w wykonaniu kobiet. Temat, choć kontrowersyjny, jest bardzo na czasie. W dzisiejszych czasach kobiety zaczynają przyznawać się do skłonności lesbijskich.
Skłamałabym, gdybym powiedziała, że przeczytałam ją na raz. Nie, tak nie było. W pewnym momencie musiałam ją odłożyć i wrócić do niej po jakimś czasie. Z perspektywy czasu, cieszę się, że dałam jej drugą szansę. Książka dobrze nakreśliła nam temat prostytucji. Pokazała, jakie konsekwencje pociąga za sobą sprzedaż swojego ciała. Dowiedziałam się również, dlaczego kobiety korzystają z usług prostytutek oraz dlaczego same się tym trudnią.
Książka liczy prawie 500 stron, więc nie należy do tych cienkich. Podzielona jest na ponumerowane rozdziały. Druk nie męczy oczu. Akcja toczy się powoli. Nabiera tempa dopiero na sam koniec książki. Tej książce trzeba dać szansę. Muszę zaznaczyć, że byłam bardzo zaskoczona takim zakończeniem. Wywarło na mnie wielkie wrażenie. Pokazało, jak łatwo stracić coś w życiu, na czym nam bardzo zależy. Dowiedziałam się, jak niebezpieczny może być świat prostytucji.
Sięgając po lekturę, musicie przygotować się, na dość szokujące (w mojej ocenie) sceny erotyczne. Co do bohaterów, to niewątpliwie moje serce skradła przyjaciółka Jed, na którą wolała "Cyc" 🤭 Podczas scen z "Cycem" nie zabrakło śmiesznych sytuacji i zabawnych dialogów. Zaintrygowała mnie postać Diane. Niby pomaga innym, a sama potrzebuje pomocy. Jest bardzo samotna, a Jed jest jej lekiem i ukojeniem na samotność w jej życiu. Ich relacja różni się od pozostałych w książce. W ich znajomości nie od razu pojawi się intymność, a wiele rozmów. Poznamy bliżej te dwie bohaterki. Dowiemy się, jakie demony z przeszłości kobiet, nie dają o sobie zapomnieć.
Podsumowując, uważam, że ta książka niesie za sobą ważny przekaz i można ją interpretować na wiele sposobów. Porusza ważną problematykę prostytucji oraz potrzeb seksualnych kobiet. Choć nie należy do książek lekkich, chętnie sięgnę po kontynuację i dowiem się, jak potoczyły się dalsze losy Jed.

Tytuł powieści na pierwsze zerknięcie jest dość kontrowersyjny i intrygujący. Suka doskonała. Te słowo ma wydźwięk negatywny i jednoznaczny. Skojarzenia moje wędrują do kobiet świadczących usługi seksualne. Oczywiście mogę się mylić, ale takie są moje pierwsze spostrzeżenia. Bardzo prawdopodobne, że po lekturze wasze spojrzenie też się zmieni i inaczej będziemy interpretować pewne określenia.

Jed, po ukończeniu studiów, wyjeżdża do Ameryki do wujostwa w poszukiwaniu pracy. Jednym słowem oczekuje od życia więcej, uważa, że jej się po prostu należy. Dzięki przypadkowo spotkanym osobom trafia do Cristen, właścicielki agencji luksusowych prostytutek, w której kręgu zainteresowania jest świadczenie usług dla kobiet. Jed staje się jedną z nich, początkowo sytuacja jest dla niej trochę nowa i krępująca, ale widząc, że ma z tego dobre pieniądze, przełamuje się i pracuje jako kobieta do wynajęcia. W swojej pracy spotyka różne osoby, młode i starsze, mniej i bardzie wymagające, mające różne upodobania i wymagania. Jednej z bardzo bogatych i wpływowych klientek odmawia wykonania usługi, co później będzie miało ogromny wpływ na jej dalsze losy. Z jedną z klientek, psychiatrą, Jed się zaprzyjaźnia, ich relacje początkowo są na płaszczyźnie trudnych rozmów, poznawania siebie wzajemnie, z czasem nabierają bardziej intymnego charakteru. Ciekawe jaki finał będzie miała ta znajomość, zapowiada się interesująco. Zastanawiające jest to, czy dziewczyna lubi to co robi czy to tylko źródło szybkiego zarobku? Czy będzie się wstydzić swojego postępowania czy też uważa, że ludzie powinni być bardziej otwarci na inność? W moim odczuciu nie można jednoznacznie potępić i skrytykować jej zachowania, może warto spróbować ją chociaż odrobinę zrozumieć? Jej motywy, relacje z innymi osobami, zwłaszcza klientkami, może w tym zajęciu jest jakieś drugie dno?

Suka doskonała to nie jest łatwa lektura, nie jest to typowy romans erotyczny. Wręcz przeciwnie, porusza dość ważne kwestie, jak homoseksualizm, kryzys tożsamości seksualnej, zanik uczuć na linii kobieta - mężczyzna. Ból, rozpacz, zagubienie i smutek przebija się ze stronic tej traumatycznej opowieści. Warto się zastanowić co kieruje kobietami, że skłaniają się ku takim zajęciom? Czy faktycznie tylko i wyłącznie przekonanie, że pociągają je tylko kobiety i nie wyobrażają sobie zbliżeń z mężczyznami? A może chęć spróbowania czegoś innego, nowego i nieznanego? Albo chęć łatwego zarobku, nieważne, że własnym ciałem, to nie ma dla nich żadnego znaczenia. Nie wiem jakimi motywami się kierują takie kobiety, ale chciałabym chociaż na chwilę wniknąć w ich umysł, poznać tajniki ich przemyśleń, jakimi kierują się potrzebami, a co z ich emocjami i przeżyciami? Czy to nie ma znaczenia, czy to oznacza, że są tak bardzo pozbawione wyższych uczyć? Nie wierzę w taką argumentację. Uważam, że bardziej problem tkwi w samych kobietach, czują się zagubione i samotne. Nie mogą liczyć na pomoc, już nie mówiąc o zrozumieniu i zaakceptowaniu ich takimi, jakie są. Wtedy są podatne na różne wpływy i łatwe zachęty ze strony innych osób oferujących przyjemne, łatwe i dostatnie życie.

Ta powieść powinna też być przestrogą dla młodych kobiet. Wejść do tego świata płatnego seksu można łatwo, ale wyjść z niego bardzo trudno. Łatwo można się zaprzedać złu i próba powrotu na drogę prawdy nie zawsze się udaje. Często ten balast przeszłości ciąży przez kolejne lata i nie zawsze łatwo jest z nim żyć. Ujawnienia przeszłości nie jest powodem do dumy i stwarza barierę w późniejszych prawidłowych relacjach między ludźmi. Trzeba być bardzo twardym i odpornym, aby żyć z tym balastem.

Książka ciekawa, o nietypowej tematyce, ale coraz częściej się pojawiającej w dyskursie społecznym. Ta tematyka staje się obecna wkoło, coraz więcej młodych ludzi pokazuje swoją otwartość na inność, na coś, co nie jest normalne. Nie mogę powiedzieć, że mną ta historia nie wstrząsnęła. Wzburzyła mnie i to bardzo. Nie pochwalam takich relacji, ale to moje osobiste zdanie. Łatwo jest mi wydawać oceny i osądy, nie znając podłoża i motywów takiego postępowania. Łatwo się krytykuje innych, wszelką odmienność. Ale czy staramy się pomóc takim osobom, czy jesteśmy gotowi na szczerą rozmowę z nimi?

Zachęcam się sięgnięcia po nią. Czyta się szybko, bo też fabuła jest tak prowadzona, że chcemy tu i teraz wiedzieć, jaki się potoczą losy Jed. Przyznam, że mnie nadal ciekawi jakie będą jej relacje z psychiatrą, która była dla mnie ciekawą postacią i wiele wniosła do całej historii. Liczę na ciąg dalszy, co zresztą autorka zapowiada. Nie wyobrażam sobie, aby czytelnik został pozostawiony z takim wielkim niedosytem i mnóstwem pytań bez odpowiedzi.

Świat luksusowych usług seksualnych do wynajęcia czeka otworem. Kto się odważy do niego wejść? Ostrzegam, nie zawsze jest tam miło i przyjemnie, ale na pewno ciekawie, intrygująco i kusząco … Inaczej …

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-03-30, Ocena: 4, Przeczytałam,

Polka ukrywając się pod pseudonimem Jed wyjeżdża do USA o lepsze życie. Pragnie pieniędzy. Jako sprzątaczka mieszkająca z współlokatora chce osiągnąć o wiele więcej. Na pewnej imprezie w barze kelnerka proponuje jej świetną pracę. I doskonale zdaje ona sobie sprawę że nie jest ona legalna. Dziewczyna nie jest lesbijką ale postanawia zostać panią do towarzystwa dla pań. Ale oczywiście wysoko postawionych i bogatych. Jej życie się odmienia wyprowadza się ze swojego lokum do luksosow który musi dzielić z druga dziewczyna z tego zawodu i za bardzo nie przepadają za sobą. Dziewczyna spełnia się zawodowo i jest zadowolona ze swojego życia ale ... wszystko ma swój koniec . Traumy wracają A głowa nie chce zapomnieć.

Książkę czytałam z zaciekawieniem . Pierwszy raz trafiłam na taką historię. Pani dla Pani. I wcale ona nie była obrzydliwa . Była napisana smacznie i mądrze. W tej książce nie znajdziemy samego seksu ale również wglebiamy się w umysł bohaterki . Ciało można wynająć... ale zawsze trzeba się szanować. Zdecydowanie polecam książkę dla osób które pragną nowych wrażeń i niepowtarzalnych historii .

Avatar użytkownika - paulaczyta
paulaczyta
Przeczytane:2021-03-16, Ocena: 5, Przeczytałem,

Jed - dwudziestopięcioletni polka rozpoczyna nowe życie w USA. Nowy kraj to duża zmiana, wielki krok ku przyszłości, a także liczne wyzwania.

Cel ma prosty, taki jak większość ludzi - zdobyć karierę i pieniądze. Czy nie wokół tego kreci sie świat? Każdy chce wejść na szczyt i to najlepiej najszybciej jak się da, czasem nie zważając na trupy jakie zostawia po drodze. Presja świata jak i własną ambicją potrafią być przytlaczajce. Liczy się sukces, nieważne jak. Może więc nie do końca legalnie?

Los stawia na drodze szanse z których możemy skorzystać, lub nie. Jedne długo odbijają się czkawką, inne otwierają drzwi szcześcia. Tak, czy siak, każda decyzja zmienia nas i drogę, która idziemy.

Jed dostaje interesująca- dla wielu pewnie szokującą - propozycje roli ekskluzywnej prostytutki, aby spełniać fantazje bogatych kobiet.

Mamy tu aż dwa kontrowersyjne wątki, które bywają tematami tabu, życie prostytutek oraz relacje homoseksualne. Właśnie dlatego podjęłam się recenzji tej książki. Nie boje sie trudnych tematów, uważam że na wszystkie warto rozmawiać. Książka, która sprawia, że zaczynamy zadawać sobie pytanie, rozmyślać nad pewnymi sprawami na pewno jest warta uwagi. Nie wszystko wygląda tak, jak sobie myślimy. Z innego punktu widzenia wszystko może być całkiem odmienne i myślę, że warto poznać ten punkt.

Okładka i tytuł same w sobie mówią, że będzie to coś innego, szokującego. Może nie jest to lektura dla każdego, ale na pewno doceniam odwagę. Trzeba pisać na trudne tematy, nawet jesli nie wszystkim to pasuje. Tylko tak da się czegoś nauczyć i coś zmienić.

Jed idzie z przyjaciółką do baru. Ot zwykły wypad wieczorem. Jak się okazuje to może wiele zmienić. Barmanka przedstawia ją szefowej Cristine, za naprawdę dużą kase ma zabawiać bogate panie.

Książka zwraca uwagę na to, w jakie sytuacje można się wplatać przez problemy finansowe. Wiadomo, że pieniądze nie są najważniejsze, jednak niestety ich brak mkze znacznie utrudnić życie. Mieszkanie, jedzenie, ubrania to wszystko kosztuje. Sama w nowym kraju Jed potrzebuje pieniędzy, aby przetrwać. Wie, że nie dostanie lepszej płatnej pracy, więc się zgadza. Czy możemy ją oceniać? Każdy człowiek jest inny i inaczej postępuje w różnych sytuacjach, nawet jeślo tego nie pochwalamy, nie powinniśmy krytykykować innych bez poznania ich historii.

Panie, z którymi spotyka się Jed często są mężatkami, które znudzone szukają atrakcji gdzie indziej, albo sam mąż funduje im takie zabawy. Moim zdaniem zdrada w małżeństwie nie ma prawa miejsca i jeśli tak sie dzieje, zdecydowanie coś jest nie tak.

Przygody Jed mogą szokować, zaskakiwać, fascynować, co, kto chce. Napewno opisane są bez słodzenia i uprawnienia, realnie takimi, jakie są. Moim zdaniem to ciekawe, nie wszystkie sceny czyta się przyjemnie, ale myślę, że warto mnie znać.

Jed znalazła sie w trudnej sytuacji, podjęła takie, a nie inne decyzje i stała sie prostytutką. Były chwile, gdy nienawidziła tej pracy, tak samo jak chwile, gdy ją uwielbiała. Na pewno jest zagubiona kobietą, która z czasem uczy się zasad gry i staje coraz silniejsza. Nie marudzi i nie użala sie nad swoim losem.

Jed nawiązuje relacje z wieloma kobietami, jest Diane z spędza więcej czasu, Viven, którą ma w sobie rozkochać. Wiele kobiet, wiele relacji i wiele uczuć.

Droga, którą przebyła była wyboista, ciekawa, szokującą, trudna, a przede wszystkim z bolesnym zakończeniem, które tknęło ją do nowych decyzji. Zakończenie jest intrygujące z nadzieją i ciekawością co do jej przyszłości.

Książka przede wszystkim zyskuje u mnie dzięki swojej odwadze, nagiemu przedstawieniu wydarzeń, bez słodkiej otoczki i ciekawością. Podejmowane tematy nie są książkową codziennością, ani popularnym wątkiem, a wszystko co nowe, przyciąga.

Napewno mnie zaskoczyła, tytuł może niektórych odpychać, ale treść wcale taka nie jest. Jest zaskakująca, ciekawa, intrygująca. Gdy ukaże się druga część z pewnością po nią sięgnę, aby przekonać się, jak potoczyły się dalsze losy Jed.