Superman. Prawda ujawniona. Tom 3

W trzecim tomie serii ,,Superman" wielokrotnie wyróżniony Nagrodą Eisnera scenarzysta Brian Michael Bendis (,,Jessica Jones", ,,New Avengers") oraz rysownicy Ivan Reis (,,Liga Sprawiedliwości", ,,Aquaman"), Kevin Maguire (,,Justice League International") oraz wielu innych łączą siły, by ukazać symboliczne ujawnienie sekretnej tożsamości Supermana.

Superman od zawsze prowadził podwójne życie. Jako dobrze ułożony Clark Kent może być tylko zwykłym obywatelem pracującym za biurkiem, mającym przyjaciół i zwyczajne problemy. Lecz jak może twierdzić, że stoi na straży prawdy, skoro okłamuje niemal wszystkich na swój temat? Clark jest wreszcie gotów ujawnić swoją sekretną tożsamość, ale zanim powie o niej światu, musi skonsultować się z najbliższymi: żoną, kuzynką, najlepszym kumplem, a nawet ze swoim szefem. A gdy już świat (w tym wrogowie) pozna prawdę o Supermanie, czy życie Clarka Kenta będzie mogło być takie samo? Poza tym synowie Supermana i Batmana znów zaczynają działać razem, lecz Damian Wayne nie może uwierzyć, jak bardzo Jon Kent się zmienił po powrocie z międzygalaktycznej podróży ze swoim dziadkiem Jor-Elem!

Informacje dodatkowe o Superman. Prawda ujawniona. Tom 3:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-02-05, Ocena: 4, Przeczytałem,

PRAWDA O SUPERMANIE

Po ostatnich wydarzeniach, które znacząco wstrząsnęły życiem Supermana, jak i całym uniwersum, Bendis nie zdejmuje nogi z pedału gazu i serwuje nam kolejną porcję zaskoczeń. A wszystko to w kolejnym świetnym tomie serii, gdzie dzieje się dużo, szybko, a jednak w odpowiednio wyważony sposób. Dzięki czemu w ręce czytelników trafia kolejna porcja naprawdę bardzo dobrej rozrywki superbohaterskiej.

Superman to bohater. Superman to symbol Ameryki. Superman to wzór cnót. Ale czy aby na pewno?
Przez całe życie Człowiek ze Stali rozdarty był pomiędzy dwie tożsamości: chłopaka z sąsiedztwa, a zarazem reportera Clarka Kenta i superbohatera ratującego świat. Prawdę o swoim drugim ja ukrywał przed wszystkimi: światem, przyjaciółmi, a nawet bliskimi. Z czasem się to zmieniało, ale jak ktoś, kto ma takie tajemnice może być wzorem do naśladowania i przykładem prawdomówności? Jak może stać na straży prawdy, prawa i porządku, skoro wszystkich okłamuje? Dlatego Clark podejmuje decyzję, która zmieni wszystko: chce wyjawić światu swoją sekretną tożsamość. Ponieważ jednak miało by to wielki wpływ na każdego, z kim jest blisko, musi najpierw poznać ich zdanie w tym temacie. Czy są on i gotowi na taki krok? I czy gotowy jest sam świat?
A tymczasem to wcale nie koniec problemów. Jon i Damian zaczynają wspólnie działać. Problem w tym, że ten pierwszy powrócił z kosmicznej podróży jako dojrzały nastolatek, co nie pozostaje bez wpływu na ich relacje. Co z tego wyniknie?

Kapitan Nauka Zagadki obrazkowe Czytanie Koncentracja Pamięć 6+ (od 6 lat)
Okładka ksiązki - Kapitan Nauka Zagadki obrazkowe Czytanie Koncentracja Pamięć 6+ (od 6 lat)

Unikalny zestaw Zagadek obrazkowych to zestaw kolorowych, ilustrowanych kart specjalnie opracowanych dla dzieci od 6 roku życia, uczących koncentracji...

Edukacja uniwersytecka a oczekiwania społeczne
Okładka ksiązki - Edukacja uniwersytecka a oczekiwania społeczne

Głównym celem monografii jest określenie oczekiwań i potrzeb społecznych dotyczących kształcenia wyższego. Została podzielona na 3 części. W każdej z...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;