安iadek prawdy. Biografia Benedykta XVI

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2018 (data przybli穎na)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-277-1549-4
T逝maczenie: Joanna Tomaszek

Ocena: 0 (0 g這s闚)

Epoka Ratzingera
Zrozum cz這wieka, który zmieni Ko軼ió i wp造n掖 na losy 鈍iata
Cudowne dziecko teologii, ekspert soborowy, „pancerny kardyna”, papie-intelektualista, obro鎍a ortodoksji, „skromny pracownik winnicy Pa雟kiej”. Obraz 篡cia Josepha Ratzingera, budowany na doniesieniach medialnych, rysuje si jako nieprzerwane pasmo sukcesów zwie鎍zone obj璚iem najwa積iejszego urz璠u w Ko軼iele katolickim. Tymczasem prawda jest o wiele ciekawsza.

Ta ksi捫ka to nie tylko pasjonuj帷a biografia. To tak瞠 wyczerpuj帷y przewodnik po my郵i i duchowo軼i Josepha Ratzingera. Ods豉nia 廝ód豉 jego cz瘰to niezrozumianych decyzji – najpierw tych, które podejmowa jako prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kontynuuj帷ej tradycj 安i皻ej Inkwizycji, i w ko鎍u jako papie. Pokazuje Ratzingera w najbardziej kluczowych momentach, takich jak konflikty z uczestnikami soboru, st逝mienie rewolty teologów przeciwko Janowi Paw這wi II, próby uporania si z pedofili i skandalami finansowymi, wyci庵ni璚ie r瘯i do lefebrystów czy pierwsza od sze軼iuset lat abdykacja z tronu Piotrowego.

Ten niezwykle bogaty obraz jednej z najwa積iejszych postaci Ko軼io豉 ostatnich dziesi璚ioleci to monografia pewnej epoki – epoki Ratzingera.

Teolog i historyk Elio Guerriero pozna Josepha Ratzingera w latach osiemdziesi徠ych XX wieku. Od wielu lat pozostaje w regularnym kontakcie z emerytowanym papie瞠m.

Tagi: biografia Ratzinger Benedykt XVI zycie papiez

Kup ksi捫k 安iadek prawdy. Biografia Benedykta XVI

Zobacz tak瞠

Inne ksi捫ki autora
Hans Urs von Balthasar. Monografia
Elio Guerriero0
Ok豉dka ksi您ki - Hans Urs von Balthasar. Monografia

Niniejsza monografia H. U. von Balthasara autorstwa Elio Guerriero, d逝goletniego przyjaciela i wsp馧pracownika wielkiego teologa, jest pierwsz i jedyn...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Pod naszym niebem