Świat obok świata. Mroczna baśń

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2019-02-13
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9788328138698
Liczba stron: 416
Tytuł oryginału: Part of Your World
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska

Tom 1 cyklu Mroczna Baśń

Ocena: 5 (1 głosów)

Od dnia, w którym złowroga wiedźma morska pokonała małą syrenkę i zabiła króla Trytona, minęło już pięć lat. Ariel zasiada na tronie Atlantyki jako jej niema królowa, a Urszula włada królestwem księcia Eryka. Pewnego dnia Ariel dowiaduje się, że być może jej ojciec wciąż jeszcze żyje. Powraca więc do świata - i do księcia - którego miała już nigdy nie zobaczyć. Czy Ariel będzie w stanie pokonać czarownicę i powstrzymać ją przed zniszczeniem obu królestw - na lądzie i pod wodą?

Powieści z serii "Mroczna baśń" zapraszają do świata na opak.

Tagi:

Kup książkę Świat obok świata. Mroczna baśń

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Świat obok świata. Mroczna baśń

Oto poznajemy alternatywną wersję disneyowskiej bajki o Małej Syrence. Tutaj Ariel traci ojca, głos i księcia na zawsze. A przynajmniej tak jej się wydaje. Jednak pewnego razu dostaje wiadomość, że jej ojciec żyje. Wtedy postanawia powrócić na ląd i odebrać Urszuli wszystko to, co ta jej zabrała. 

Wcześniej czytałam już mroczną wersję Śpiącej Królewny, która napisana była dużej gorzej niz "Świat obok świata", dlatego do tej podchodziłam nieco sceptycznie. A tymczasem akcja toczyła się wartko, dialogi nie były sztywne (a jeśli już, to nie rzucało się to aż tak bardzo w oczy), a bohaterowie książki nie byli płaskimi postaciami bez wyrazu. Tutaj najbardziej denerwował mnie książę Eryk, który zachowywał się miejscami jak pusta lala. Bardzo podoba mi się pomysł z nadaniem baśniom drugiego życia, aczkolwiek ten świat Ariel nie był jeszcze tak mroczny i przerażający, Pod tym względem dużo gorzej było w "Dawno temu we śnie"- historii o Aurorze, gdzie bohaterowie książki padali jak muchy. 

Link do opinii
Inne książki autora
Dziewięć żyć Chloe King. Tom 2. Uprowadzona
Liz Braswell0
Okładka ksiązki - Dziewięć żyć Chloe King. Tom 2. Uprowadzona

Po rozprawieniu się z Łowcą na moście Golden Gate, Chloe trafia do bezpiecznej kryjówki – posiadłości zamieszkałej przez potomków Mai...

Dziewięć żyć Chloe King. Tom 3. Wybrana
Liz Braswell0
Okładka ksiązki - Dziewięć żyć Chloe King. Tom 3. Wybrana

„Dziewięć żyć Chloe King. Tom 3. Wybrana” Liz Braswell to trzecia, ostatnia część bestsellerowej trylogii o Chloe King, na podstawie której...

Zobacz wszystkie książki tego autora