安iat Sepulvedy

Ocena: 0 (0 g這s闚)

"Szesnastego kwietnia 2020 roku, o 10.16 rano, Lucho wyszed w morze; tak florenty鎍zycy m闚i o 鄉ierci. Luis, kapitan wszystkich m鏎z i przyw鏚ca wszystkich kampanii Greenpeace, zerwa cumy w Centralnym Asturyjskim Szpitalu Uniwersyteckim w Oviedo, o kilka kilometr闚 od swego domu w Gij鏮 i pot篹nego Morza Kantabryjskiego, kt鏎e by這 mu s御iadem przez ostatnie dwadzie軼ia trzy lata 篡cia.

Tego dnia co we mnie zgas這 i od tej pory chodz jakby po omacku, zagubiony i zdezorientowany, niezgrabny w ruchach."

"安iat Sepulvedy" to ksi捫ka szczeg鏊na -zaprasza, by w gronie znajomych usi捷 do sto逝 i zanurzy si w barwne opowie軼i, po瞠gna bliskiego przyjaciela, jakim Luis Seplveda by dla Salvadora Allende, wielu awanturnik闚, obro鎍闚 przyrody, artyst闚, emigrant闚 i czytelnik闚 na ca造m 鈍iecie. Daniel Mordzi雟ki, zaliczaj帷y si do tego grona, swoimi fotografiami odmalowuje wielowymiarowy portret Luisa jako pisarza, re篡sera, poety, bojownika, ojca, partnera, towarzysza podr騜y i emigranta. Dwadzie軼ia dwa teksty Sepulvedy, z czego po這wa jest publikowana po raz pierwszy, splataj si w ca這嗆 ze zdj璚iami Mordzinskiego i wsp鏊nie tworz migawki z biografii Luchia, dzi瘯i kt鏎ym mi這郾icy jego tw鏎czo軼i b璠 mogli zbli篡 si do miejsc szczeg鏊nie wa積ych dla swojego ulubionego autora - od miast jego dzieci雟twa i m這do軼i, po Gij鏮, gdzie mieszka a do 鄉ierci - odkry jego intymny 鈍iat pe貫n uczu do cz這nk闚 rodziny i przyjaci馧, pozna marzenia oraz towarzyszy mu w podr騜ach i odkrywaniu historii tych, kt鏎zy wszystko utracili. Wiele obraz闚 przedstawionych w tej ksi捫ce i opisanych w niej prze篡 pos逝篡這 za kanw najs造nniejszych opowiada Sepulvedy. Zapraszamy wi璚 do st徙ania po 軼ie磬ach inspiracji pisarza oraz odbycia wraz z nim i jego przyjacielem ostatniej wsp鏊nej podr騜y.

Informacje dodatkowe o 安iat Sepulvedy:

Tagi: Autobiografie Autobiografie ludzi pi鏎a Chile

wi璚ej

Kup ksi捫k 安iat Sepulvedy

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠