Świat według Anny

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2022-07-13
ISBN: 9788382520828
Tytuł oryginału: Anna. En fabel om klodens klima og miljo

Kiedy szesnastoletnia Anna zaczyna odbierać obrazy i myśli z innej rzeczywistości z przyszłości, rodzice wysyłają ją do doktora Benjamina - psychiatry. Mężczyzna nie widzi jednak u dziewczyny żadnych nieprawidłowości, wręcz przeciwnie, wierzy, że może być trochę prawdy w tym, co widzi Anna.

Annę nękają wizje opustoszałego świata z 2082 roku. Widzi swoją prawnuczkę, Novę, wędrującą przez pustkowia z grupą ocalałych po tym, jak wszystkie zwierzęta i rośliny wymarły.

Im więcej Anna widzi, tym bardziej zdaje sobie sprawę z tego, że musi działać, aby przyszłość z jej wizji nie stała się rzeczywistością.

Czy potrafi jednak działać wystarczająco szybko?

Porywający, zapadający w pamięć i magiczny Świat według Anny to baśń na nasze czasy. Fabuła wykracza poza granice możliwości, jednocześnie ukazując, jak sprawy mogą się potoczyć dla Ziemi, jeśli nie opamiętamy się i nie poczujemy odpowiedzialności za nasza planetę.

Ważna książka... Jostein Gaarder pisze o wielkich życiowych pytaniach, (...) prawdopodobnie największym problemie ze wszystkich: jak możemy zapobiec zniszczeniu Ziemi?

Jostein A. Ryen, Barnebokkritikk.no

Kup książkę Świat według Anny

Opinie o książce - Świat według Anny

Przepowiednia dżokera
Jostein Gaarder0
Okładka ksiązki - Przepowiednia dżokera

Podczas podróży z ojcem dwunastoletni Hans Thomas daje się wplątać w przedziwną historię. Jedząc bułeczkę od dorfskiego piekarza, łamie prawie ząb...

Maja
Jostein Gaarder0
Okładka ksiązki - Maja

Maja to zarówno autentyczna historia, jak i literacka fikcja, lecz właściwie trudno stwierdzić, który wątek jest bardziej fantastyczny.To lektura w której...

Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka